נשים ועסקים / איריס לונדון זולטי

איריס לונדון-זולטי היא המייסדת של "המקום ממנו צומחות הכנפיים" – הרצאות, סדנאות וליווי אישי להגשמת חלומות והתפתחות אישית. איריס היא עו"ד בהכשרתה ובעלת תואר שני במנהל עסקים, שכיהנה בתפקידים ניהוליים בכירים. במקביל לקריירה משפטית וניהולית עסקה כל השנים בהגשמת חלומות יצירתיים. זה התחיל מצילום והמשיך לכתיבת שירים, הקמת הרכב בשם "תמונות חיינו", הופעות בכל רחבי הארץ מול קהל והקלטת שני אלבומים. בנוסף היא משחקת מזה חמש שנים בסדנאות המשחק של תאטרון קרוב, מוסמכת בשיטה "התמקדות Focusing" ומגישה תוכנית רדיו משלה בשם "האנשים להם חיכינו" ברדיו החברתי הראשון. 

איריס לונדון-זולטי הרצאות, סדנאות וליווי אישי להגשמת חלומות והתפתחות אישית
צילום: ציפי ביבי

איך העסק התחיל?

"המקום ממנו צומחות הכנפיים הוקם לאחר שהרגשתי שבדרך להגשמת החלומות שלי, צברתי כלים פרקטיים ורגשיים שיכולים לעזור לכל מי שרוצה למצוא, לדייק ולצאת לדרך להגשים את מה שמחכה אצלה להגשמה. מאז, אני מעבירה הרצאות, סדנאות ומלווה באופן אישי, בעיקר נשים, משתפת אותן בסיפור שלי, חולקת מניסיוני ונותנת כלים מדויקים כדי לאפשר לכל מי שרוצה לעוף, להאמין שהיא יכולה להיות כל דבר שתרצה להיות."

כמה משפטים על העסק

מקום ממנו צומחות הכנפיים אפשר למצוא את הרצאת ההשראה שלי –'לתת לעצמי להיות מה שאני רוצה להיות'. בנוסף יש גם סדנה חד יומית לחברות וארגונים, סדנה בת ארבעה מפגשים להתנעת תהליך, סדנה בת 10 מפגשים לתהליך ארוך ועמוק יותר ותהליכי ליווי אישיים. הכל בנושא של הגשמה עצמית והגשמת חלומות. מגיעות אלי נשים שמרגישות שיש עוד משהו שמחכה אצלן להגשמה ורוצות למצוא ולדייק אותו ולקבל כוחות, אומץ, וכלים פרקטיים לצאת איתו לעולם, להביא את עצמן לעולם בדרך מיטבית ומדויקת מתוך תשוקה פנימית ותחושת שליחות."

איריס לונדון-זולטי הרצאות, סדנאות וליווי אישי להגשמת חלומות והתפתחות אישית
צילום: ציפי ביבי

מה מיוחד בגישה שלך?

"אני מביאה לסדנאות ולליווי האישי כלים רגשיים להתבוננות פנימית מדיסציפלינות מגוונות, לצד כלים פרקטיים ניהוליים. כלים שעוזרים למצוא את ה'דבר שלך', להקשיב לספקות, הפחדים והאמונות שמגבילות אותנו ולא נותנות לנו לעוף ולהתמודד עם ביקורת פנימית וחיצונית, עם הפרפקציוניזם, עם הרצון להיות הכי טובה מיד ועם הצורך בניהול המשאבים שלנו – זמן וכסף, ביצירת סביבה תומכת, במציאת מקורות להשראה, בהגדרה מחדש של הצלחות ובהוקרת תודה. זה תהליך קצר יחסית וממוקד שמציף את החסמים, מלמד איך להתמודד איתם ומאפשר לעשות את הדרך שאנחנו רוצות לעשות."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"לא לשכוח את עצמך. עסק יכול להיות דבר מאד שואב. חשוב לזכור ולעשות דברים נוספים שמשמחים אותך. תמצאי דבר אחד או שניים כאלה ותכניסי אותם באופן קבוע ליומן שלך."

"לדבר עם ייסורי המצפון שנובעים מהתבניות שהחברה מכתיבה לנו על איך אמא, בת, בת זוג או חברה צריכה להיות. להיות בחמלה לצפיות שלנו מעצמנו ושל אחרים מאתנו ולהפסיק לפחד מ'מה יגידו?!'."

"להקדיש לפחות עשר דקות ביום למדיטציה. להשקטת המחשבות ולחיבור לכאן ועכשיו."

חוויות מרגשות שיש לך כחלק מהעבודה

הנשים שמגיעות למקום ממנו צומחות הכנפיים מאוד מרגשות אותי. אני מתרגשת מהאומץ שלהן, מהרצון שלהן לעשות שינוי ולהכניס תשוקות ישנות וחדשות לחיים שלהן. יש נשים שבעקבות ההשתתפות בסדנה החלו לכתוב, שמוציאות ספרי שירה, ספרי הגות, ספרי זיכרונות, נשים שהחלו לשחק בסדנאות תאטרון, שנרשמו לסדנאות ריקוד, הקימו מיזמים שונים, החלו ללמוד ולעסוק באימון בשיטות שונות וגם נשים שעלו שלב ופרצו עוד דרך בעשיה אומנותית שלהן. כל אחת החלום שלה, כל אחת מהנקודה בה היא נמצאת בחייה לשלב הבא שהיא רוצה לקדם."

צילום: ציפי ביבי

איך את צומחת ממשברים?

"קשה לעשות את הדרך לבד וקל וחומר לצמוח ממשברים לבד. אני נעזרת לאורך שנים באנשי מקצוע ומנטורים מדיסציפלינות שונות, בחברים וכמובן בני משפחתה שמלווים אותי בדרך שאני עושה. לכל אחד מהם תפקיד משמעותי בדרך הזאת ואני מוקירה להם תודה ענקית על כך. משברים מצמיחים, כי הם מחייבים עצירה לבירורים דיוקים ושינויים, אם נדרשים. הקלישאה שמשבר הוא הזדמנות לצמיחה היא כל כך נכונה בעיני. פעם הייתי מתבאסת מכל משבר, אבל היום אני רואה בהם הזדמנות ללמידה, על הדרך שלי ועל העולם"

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת את המפגש עם הנשים המדהימות שמגיעות אלי. לראות את כל מה שהן, את מה שיש בהן, שהן עדין לא רואות ולעזור להם בהקשבה ובקצב שלהן, להביא את הדבר הזה לעולם. אני מאמינה בנשים, ביופי שלהן ובמה שיש להן לתת לעולם. וגם מאמינה שהעולם יהיה מקום טוב יותר עם כל אחת ואחד מאתנו תעסוק בהגשמה עצמית, ללא תחרות, ללא השוואות, אלא רק בקידום של דברים טובים שאנחנו רוצות לקדם. זה ישאיר פחות מקום להתעסקות בביקורת, בפוליטיקה, ברכילות ותככים, וירבה טוב בעולם".

רוצות להכיר את איריס קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה