נשים ועסקים / נעמה שקד לוי

נעמה שקד לוי היא יזמת חברתית המתגוררת עם משפחתה בקיבוץ גבולות, בעוטף עזה. נעמה בעלת העסק "פורצת תקרות זכוכית" ומפתחת המשחק "נשים פורצות דרך".

צילום: ג'ני פפרמן

איך העסק התחיל?

"כיאה למי שחיה בעוטף, העסק שלי למעשה נולד בזכות מבצע 'צוק איתן', שניער והוציא אותי מחוץ לאזור הנוחות. הרגשתי שאני עומדת בפני שתי אפשרויות: לחיות את היעוד או לא להיות. והנה אני כאן ."

כמה משפטים על העסק

"הגישה הרכה ב'פורצת תקרות זכוכית', מאפשרת לי להעלות למודעות הבניות חברתיות מגדריות, תוך יצירת שיח פתוח ומלא הומור, טבול בדוגמאות שונות, לצד נתונים וידע אקדמי, בדיבור מלא תשוקה ובגובה העיניים. גישה זו מאפשרת הורדה משמעותית של התנגדויות – גם בנושא טעון כמו מגדר, העלאה של רמת המעורבות והסקרנות של הקבוצה וחיבור של המשתתפות והמשתתפים לחוזקות ולמוטיבציות הפנימיות שלהן/ם והיא גם מעודדת עשייה."

נעמה שקד לוי יזמת חברתית

נעמה שקד לוי יזמת חברתית

מה מיוחד בגישה שלך?

"הגישה שלי בכל תחום עשייה – יזמות, מגדר ושוויון מגדרי, היא רכה, מותאמת לקהל, מתובלת בהומור ומאוד בגובה העיניים. כשאני מגיעה להנחות תהליכים אני שותפה בתהליך, לא מגיעה 'להנחות וללכת. גם ערכת הקלפים היא מאוד בגישה הזו – ברכות, במשחק, בהנאה לחולל שינוי תפיסתי משמעותי, ישנו שימוש במילים חדשות ובמודלים לחיקוי – מאותו המקום של להתחבר פנימה, לחוזקות וליכולות שבנו ונחלום בגדול."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"לדעת כל בוקר מחדש מה ה'למה' שלך, זה מנוע פנימי אדיר."

"שתפו את המשפחה והסביבה שלכן – הילדים שלי ובן הזוג הם ממש חלק מהעסק, הם עוזרים לי לארוז את הקלפים, לשלוח בדואר ובעוד פעילויות של העסק. אני משתפת בהתרגשות ובשמחה מהרצאה או הנחייה טובה ועד כמה קלפים נמכרו היום."

"תודעת שפע ואותנטיות – להיות אני זה הכי! כמוך אין אף אחת אחרת, לא לחשוש להיות אני, באומץ, באותנטיות ולזכור שיש לכולנו בשפע. תודעת שפע עם לקוחות, קולגות – לתת בשפע ומכל הלב."

חוויות מרגשות שיש לך כחלק מהעסק

"יש הרצאות שהאדוות שלהן מורגשות גם שנים אחרי. הייתה לי הרצאה כזו לרגל יום האישה לפני שלוש שנים בנתניה, לנשים מהאזור שלי. פגשתי לא מזמן את אחת המשתתפות שזכרה מה לבשתי ושיתפה כמה ההרצאה נגעה בה – זה בשבילי וואו."

משחק קלפים נשים פורצות דרך
צילום: עדי זלק וינר
משחק קלפים נשים פורצות דרך
צילום: עדי זלק וינר

איך את צומחת ממשברים?

"העסק שלי נולד במלוא הדרו בזכות צוק איתן, אבל ה'לידה' של ערכת הקלפים שלי 'נשים פורצות דרך' התרחשה דווקא עכשיו בשיאו של הסגר הראשון במרץ. להיות בעשייה מרים אותי, מאפשר לי להתמקד במה שאני כן יכולה להשפיע עליו וזה מאוד תורם לחוסן הפנימי והעסקי שלי."

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"הכי מרגש עבורי זה לגעת ולהשפיע. לשמחתי זה יכול להיות אפילו בהרצאה אחת ובוודאי בתהליך – לשמוע מבעלת עסק שהיא הגדילה את ההכנסות, עברה לעוסק מורשה, שיצאה לעצמאות, שזוכרת או זוכר את ההרצאה שלי – זה באמת מרגש אותי."

מה הכוח של מילים בעינייך?

"מילים בוראות מציאות – אני ממש יודעת שלמילים שלנו יש המון משמעות ועוצמה. כשאני משתמשת במילים עוצמתיות המסר והתדר מהדהד הלאה – זה נכון בבית עם הילדים והילדות וזה נכון בעסקים. אני מזמינה את הקוראות – דברו אל עצמכן בעוצמה וברכות – אנחנו מפרנסות, ופורצות, גיבורות על בלהחזיק כל כך הרבה כדורים באוויר – עופו על עצמכן!"

רוצות להכיר את נעמה קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר ולדף העסקי שלה, או להצטרף לקבוצה שלה כולנו קונות מעצמאיות. פרטים על ערכת הקלפים "נשים פורצות דרך"

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה