נשים ועסקים / רותי ויינברג

באבן יהודה מתקיימים שיעורי יוגה בהנחייתה של ד"ר רותי ויינברג, מורה בכירה מוסמכת שאת דרכה בנתיב היוגה כתלמידה החלה לפני כעשרים ושבע שנים. הידע והניסיון הפרקטי הרב שרותי צברה במהלך השנים הרבות כתלמידה מסורה ובלתי מתפשרת אל הידע ותרגולו, מועבר אל התלמידים בצורה פשוטה, בהירה ומעוררת השראה .הלימוד של רותי מגיע מתוך חוויה אישית וניסיון באופן שמעורר את התלמיד לתרגול ולעשייה ובאופן שמוציא את היוגה מתחומי המזרן עצמו אל תוך חיי היומיום של התלמידים.

איך העסק התחיל?

"שנים רבות עבדתי כשכירה בחברת תקשורת בתפקיד מרקום ובניהול אדמיניסטרטיבי אהבתי את עבודתי ובמקביל תרגלתי יוגה להנאתי. סמוך ליום הולדתי ה-38 חברה זרקה לעברי: 'הגיע הזמן לתכנן את 40 השנים הבאות'. זה משפט מעורר שנתן לי את הדחיפה להתמקצע ולהעמיק ביוגה וכך במקביל לעבודתי למדתי להסמכת הוראת היוגה, בסמינר הקיבוצים ובווינגייט והוכשרתי בבית הספר לבריגהו יוגה בוארנסי – הודו, בתום תהליך הסמכה שארך כ-12 שנים. אני מורה בכירה של השיטה, וממשיכה ללמוד אצל המורה שלי מתוך ידיעה שההתפתחות האישית שלי מקדמת גם את תלמידיי. המשכתי לעבוד כשכירה ובמקביל פתחתי בביתי מרחב תרגול, לימדתי יוגה לילדים ודרכם הגיעו אליי גם ההורים. כך עברו כמה שנים בהם מצאתי עצמי עובדת בבוקר במשרד ואחה"צ ובערב בעסק שלי, עד הרגע בו הבנתי שהמשרה שלי כשכירה מונעת מהעסק שלי להתפתח ולגדול. הגעתי לשלב בו הייתי חייבת לבחור ובחרתי בעצמי. בהמשך נרשמתי ללימודי התמחות ביוגה לנשים בהריון ואחרי לידה, התמקצעתי והמשכתי ללמוד גם יוגה תרפיה ומשם התקדמתי לתוכנית של הסמכת דוקטורט ביוגה בנושא יוגה ככלי לשינוי הדימוי העצמי בקרב נערות."

כמה משפטים על העסק

"המרכז ליוגה עם רותי באבן יהודה פעיל משנת 2010, ומגיעים אליו תלמידים מכל אזור השרון (בתקופת הקורונה השיעורים מועברים בלייב בזום). השיעורים כוללים עבודה עמוקה ואחראית עם הגוף והכנתו לתרגול מיטבי של תנוחות היוגה, תרגול אמנות הנשימה היוגית ותרגילים ייחודיים להגברת הריכוז והשקטת התודעה, כהכנה לישיבה שקטה ונכונה במדיטציה. בסטודיו מתקיימים שיעורים לנשים ולגברים, לנשים בהריון ולאחר לידה, לנשים הסובלות מתסמיני גיל המעבר ולנערות, בקבוצות ובאופן פרטני בהם התרגול מותאם אישית לצרכי המתרגל/ת." ליצירת קשר עם רותי מוזמנות להיכנס לאתר ולדף העסקי שלה.

רותי ויינברג מורה בכירה ליוגה

מה מיוחד בגישה שלך?

"התהליך היוגי הוא מסע של גילוי עצמי, ואני מובילה את התלמידים בדרך שבה אני הולכת שנים רבות על פי מסורת עתיקה. לכל אדם ניתנת זכות בחירה. אני לוקחת אחריות על איך אני בוחרת להרגיש כל רגע והיוגה מתווה את הדרך לכך ונותנת אפשרות לחוויה של גוף – נפש אותנטית. הגישה שלי היא לפתח בכל תלמיד את הסקרנות לחקירה עצמית דרך התרגול, ובכך ניתנת לנו הזדמנות לחוות את החיים במלואם."

טיפ לנשים עצמאיות

"לחיות באיזון, לשים לב ביום יום איך לא לשכוח את עצמי, לדעת שבסוף היום הקדשתי זמן ובחרתי לעשות דבר שאני אוהבת, להתרגש ממשהו כל יום, להיות קשובה ובנוכחות לדעת לאזן בין עבודה-משפחה-פעילות שהיא נטו עבור עצמי ללא שום רגשות אשמה. זה מאפשר להתמלא ולחיות חיי שביעות רצון."

רותי ויינברג מורה בכירה ליוגה

חוויה מעניינת שהייתה לך כחלק מהעבודה

"הנסיעה הראשונה שלי להודו לסדנא אצל המורה שלי בוארנסי. התרגול בבית המורה החל לרוב בשתייה של צ'איי ריחני הנמזג בכוסות חרס שהמגע שלהן עם השפתיים מעורר תחושת יובש, והטעם שלו נפלא, מדויק בתבלינים ובמתיקות. התרגול התקיים בחצר פנימית בה קולות הרחוב נשמעים היטב כל זה לא הפריע. התחלתי להרגיש ולדעת מבפנים שהיוגה על פי הלימוד של מוריי מתקיימת בכל רגע ורגע. ואינה מתרחשת על המזרון באולם כזה או אחר. היוגה מעניקה לנו את ההזדמנות ואת הזכות להתמודד ולגבור על קשיים ויותר מכך לשפר ולממש לתקן את ההרגשה שיש לנו ביחס לעצמנו, או לגורם חיצוני 'מפריע'. חווית היוגה נותנת לנו הזדמנות להרגיש טוב בכל עשייה, מפגש, פעולה, עבודה."

איך את צומחת ממשברים?

"האירוע המשמעותי ביותר בחיים התרחש בשנת 1986, כשהייתי בת 21. אחותי שהייתה אז בת 17 נהרגה בתאונת דרכים מחרידה ביחד עם עשרה מחבריה. היה זה אירוע שטלטל טלטלה גדולה את משפחתי. הכאב והאובדן הובילו לשינוי משמעותי ביותר בחיי. האירוע לימד אותי להסתכל על החיים אחרת, לראות בכל משבר הזדמנות לצמיחה, לחזק את הבחירה האישית שלי כל פעם מחדש ולקחת אחריות על אותן בחירות."

רותי ויינברג מורה בכירה ליוגה

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת את המפגשים עם אנשים בהם היכולות שלי באות לידי ביטוי בנתינה, ואוהבת לראות את השינוי וההטבות שהאנשים חווים בהיבטים פיזיים בריאותיים ורגשיים, לראות מהצד איך התלמידים עוברים תהליכים, נפתחים ומאושרים יותר זה בהחלט ממלא אותי בשמחה ובהכרת תודה."

מה המסר שלך אם את צריכה לסכם?

"כולנו זכאים לחיות חיים מלאי משמעות ועשייה לכל אדם ניתנת זכות בחירה לקחת את המושכות ולהוביל את עצמו למחוזות בו יממש את עצמו. יש המון דרכים לעשות זאת וחלק מהמסע הוא לגלות מהי הדרך עבורי למימוש עצמי."

רוצות להכיר את רותי קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה