נשים ועסקים / לי-את אשכנזי שף

לי-את אשכנזי שף היא מעצבת פנים המתמחה בתכנון ועיצוב הבית המותאם לצרכי המשפחה, מלווה משפחות משלב התכנון אל קבלת המפתח ועד הפרט האחרון בביתם. בעבודתה חשוב לה לבטא את אופי המשפחה אל תוך הבית, וזה מתבטא בחשיבה לתכנון ארוך טווח לבתים עם משפחות וילדים. מבחינת לי-את עיצוב זה דרך חיים. העיצוב נוגע אצלה בכל רבדי החיים, איך נתלבש, איפה נעבוד, ואיפה נלך לישון בסוף היום. עיצוב נכון יכול להעלות לנו את מצב הרוח, לגרום לנו להיות מדויקים יותר וכמובן לשפר לנו את איכות החיים.

צילום: עדי ארד

איך העסק התחיל?

"סיימתי את לימודי עיצוב הפנים לפני כעשר שנים. בדיוק התחתנתי ועברנו לגור בדירה שהייתה מיועדת למשרדים, ושיפצתי אותה מהיסוד. השיפוץ כלל סט תכנית שלם, תכנון מטבח, פתיחת חלונות לחדרים בשונה ממשרד, וחשיבה תכנונית על זוג שיהפוך בבוא הזמן למשפחה ובכלל הפיכת המבנה לבית מגורים מכל המשתמע מכך. זה היה הפרויקט הראשון שלי, לאחר מכן הגיעו עבודות ממכרים ומשם המשכתי לצמוח. הכל היה לי טבעי מאוד."

כמה משפטים על העסק?

"אני מתמחה בתכנון ועיצוב בתים המותאמים לצורכי המשפחה, בדגש על חשיבה קדימה, למשל משפחה עם ילדים קטנים, הבית שלה צריך להיות דינמי, כזה שיכול להשתנות כל כמה שנים לפי קצב גדילת הילדים ושינוי הצרכים של המשפחה. אני מעניקה מגוון שירותים בתחום התכנון והעיצוב ומתמחה בפרויקטים של דירות קבלן, דירות יד שניה ובתים חדשים בבניה."

לי-את אשכנזי שף מעצבת פנים
צילום: מאור מויאל
לי-את אשכנזי שף מעצבת פנים
צילום: מאור מויאל

מה מיוחד בתהליך העבודה איתך?

"הסלוגן שמלווה אותי הוא 'לכל בית יש סיפור'. אני מאמינה גדולה בכך שלכל משפחה יש את הסיפור שלה, הבית שלנו מספר את הסיפור שלנו, זה מתחיל בסדר פעולות היום-יום, איך אני קם ומה אני עושה. אני מלווה כל פרוייקט באופן אישי, והוא משמעותי לי כאילו היה הבייבי שלי. חשוב לי לגעת בכל שלבי התכנון והעיצוב בבית, עם יחס האישי ללקוחות, שקיפות וליווי מלא הנמשך לעתים גם לאחר סיום התהליך. מאחר ואני מאמינה כי לבית לוקח זמן עד שהוא מתגבש ומרגיש הבית שלנו, אני שם גם בסיום הפרויקט בכדי לייעץ ולסייע בכל ההבטים של עיצוב הבית."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"פשוט להעז. אולי זה נשמע קצת קלישאתי, צריך לצאת ולעשות את הדבר שעושה לנו טוב על הלב. הכי חשוב לקום עם מטרה בכל בוקר, להחליט שרוצים להשיג אותה, ולעשות כל יום עוד צעד קטן."

"לכתוב את כל מה שאת רוצה להשיג בעתיד הקרוב והרחוק, ובמשך הזמן לחזור לדפים ולראות שהצלחת. עצם הכתיבה עוזרת לדבוק במטרה ופשוט להגשים אותה, תנסו את זה!"

"להאמין בעצמך ולקפוץ למים. כמעצבת הייתי חייבת קודם כל לנסות ולעשות הכל בדרך שלי, ורק לאחר שלמדתי איך לעשות את זה לבד וצברתי ניסיון רב עם לקוחות, היה לי חשוב להתמקצע ולדייק את העבודה שלי  על ידי קורסים מקצועים בתחומים שונים הרלוונטים לעבודתי. כך בעצם יצרתי לעצמי את שיטת העבודה שלי."

חוויה מרגשת שהייתה לך כחלק מהעבודה

"לאחרונה עיצבתי את הבית החדש של אחי וגיסתי. למרות הפחדים הראשונים של עבודה אינטימית עם משפחה מאוד קרובה, זו הייתה חוויה מעצימה ומרגשת. התהליך של עיצוב ותכנן הפנים הוא תהליך אינטימי ובמהלכו למדתי להכיר אותם כזוג וכמשפחה, וגיליתי דברים רבים שלא ידעתי קודם לכן. התהליך קירב ביניינו מאוד, וזו חוויה שאני אקח איתי לתמיד."

לי-את אשכנזי שף מעצבת פנים
צילום: דודי פרץ
לי-את אשכנזי שף מעצבת פנים
צילום: דודי פרץ
לי-את אשכנזי שף מעצבת פנים
צילום: דודי פרץ

איך את צומחת ממשברים?

"כמו רבים אחרים, המשבר הכי גדול שחוויתי לאחרונה הוא משבר הקורונה. לא ידעתי איך להתחיל להתמודד עם מציאות שכזו ולשמור על סדר יום ושיגרת עבודה, כאמא לשלושה ילדים קטנים שנמצאים איתי כל היום בבית. הבנתי שברגעים כאלו עדיף פשוט לשחרר וליהנות ממה שיש, וזכיתי בזמן איכות עם משפחתי האהובה, שבמציאות החיים האינטנסיבית שלנו לא היינו זוכים לכך. כמו כן ניצלתי את הרגיעה היחסית בעבודה בכדי להתפתח ולהמשיך להתמקצע על ידי קורסים און-ליין שהעשירו והעמיקו את הידע שלי. הטיפ המנצח שלי הוא תמיד להציב לעצמך מטרות וגם ברגעי משבר לחשוב קדימה מה תרצי שיקרה, כי כל משבר הוא בסופו של דבר זמני וצריך לחשוב על היום שאחרי."

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת לראות את התוצאה הסופית – איך הכל מתגבש מתכניות על הניר לבית של ממש, בדיוק כמו שראיתי בדמיון שלי. הכיף הגדול מבחינתי הוא לבקר את הלקוחות בביתם בסוף התהליך, לראות ולחוות את השינוי וההנאה שהתכנון והעיצוב הכניסו לחייהם. אהבה שלי לתחום העיצוב והסיפוק שאני שואבת מעבודתי הם עצומים ולא הייתי רואה את עצמי עוסקת במשהו אחר."

רוצות להכיר את לי-את קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה