נשים ועסקים / רונה ניצן

רונה ניצן היא צורפת ומעצבת תכשיטים, בעלת המותג RONANI. יש לה סטודיו קטן בחצר הבית ברמת גן, שם היא יוצרת את התכשיטים אבל לא רק. רונה אוהבת ליצור פריטי עיצוב שונים ולצייר, ובימים אלו עובדת גם על סדרה של עבודות אמנות שמשלבות אלמנטים בצורפות.

רונה ניצן צורפת ומעצבת תכשיטים
צילום: סטודיו קרנונה

איך העסק התחיל?

"כשהשתחררתי מהצבא הלכתי ללמוד הנדסאות תוכנה במכללת הדסה בירושלים. עם סיום הלימודים, התחלתי לעבוד בתכנות ובמקביל המשכתי ללמוד לתואר במדעי המחשב באוניברסיטה הפתוחה. עבדתי בהייטק במשך עשר שנים, שם גם הכרתי את בן הזוג שלי, סהר. אחרי שהתחתנו, התפטרנו שנינו וטסנו לטיול של תשעה חודשים באוסטרליה וניו זילנד. במהלך הטיול הבנתי שהגיע הזמן שאעסוק במה שמושך אותי באמת, שזה עיצוב ואמנות. החיים בשלב הזה אפשרו לי לעשות את השינוי. אבל לא ידעתי בדיוק במה לבחור. במהלך הטיול, בעיירה קטנה בניו-זילנד, נרשמתי לסדנת סיתות אבני חן ושם הבנתי שיצירת תכשיטים זה הדבר בשבילי. כשחזרנו לארץ, התחלתי ללמוד צורפות ובמקביל המשכתי לעבוד בהייטק והשלמתי את התואר שלי. רק כעבור  שש שנים עזבתי סופית את ההייטק, והפכתי את העיסוק שלי בתכשיטים לעסק."

כמה משפטים על העסק

"אני יוצרת תכשיטי זהב וכסף ובנוסף תכשיטי פליז בציפוי ברמה גבוהה. אני משלבת מעט אבני חן, ואוהבת במיוחד יהלומי גלם. הקולקציה שלי כוללת טבעות, עגילים, תליונים וצמידים, וקולקציה קטנה של טבעות נישואין ואירוסין. אני מייצרת גם תכשיטים בעיצוב אישי. הלקוחות שלי מאד מגוונים: נשים, גברים, צעירות, מבוגרות ואפילו נשים וותיקות מאד, לקוחות מעבר לים ולקוחות קבועות שחוזרות, זוגות נשים, זוגות גברים וזוגות מעורבים. החיבור הוא אלי ולסגנון הייחודי שלי. את המוצרים ניתן לרכוש ישירות דרכי בסטודיו או אונליין."

צילום: איה וינד
רונה ניצן צורפת ומעצבת תכשיטים
צילום: איה וינד

מה מיוחד במוצרים שלך?

"אני אוהבת גולמיות, זרימה וצורות אורגניות. אוהבת לגלף ולפסל את החומרים שאני עובדת איתם ולהרגיש את החומר בידיים. שיטת העבודה שלי היא יצירה מהבטן, הרגש והידיים. אני לא עובדת עם רישומים ושרטוטים מקדימים. הרעיון עצמו מתחיל לפעמים מהידיים ולא מהראש."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"כל כמה זמן אני פותחת את הארונות והקופסאות ומסתכלת על כל הדברים שיש לי. דגמים ישנים, עבודות שהגשתי לתערוכות בלימודים, חומרי גלם שלא השתמשתי בהם, התחלות של דברים… וככה אני מקבלת עוד רעיונות וגם ממחזרת פריטים נטושים."

"לפעמים זה טוב והכרחי לשלם לבעל מקצוע עם מומחיות בתחום מסוים. גם אם אני יודעת שאני יכולה ללמוד לעשות את זה בעצמי אין זמן להתמקצע בכל תחום."

"אני משתדלת מדי פעם ליצור מפגש עם אדם שמעורר בי מוטיבציה והשראה. בין אם זו חברה, קולגה, או כל אדם ששיחה ומפגש איתו (סביב העשייה) יוצרים הפרייה הדדית. להיות יוצרת עצמאית זה מאד לבד וצריך איזון."

רונה ניצן צורפת ומעצבת תכשיטים
צילום: איה וינד

חוויות מרגשות שהיו לך כחלק מהעבודה

"יצא לי להכין ללקוחה טבעת משיני הזהב של אמא שלה. לקוחה אחרת הביאה לי קופסא עם תכשיטים שהיו של אמא שלה ורצתה שבנותיה יענדו, אבל הסגנון לא התאים. עשיתי שינויים בתכשיטים כך שיתאימו לבנות אבל ישמרו משהו מהעיצוב המקורי. בשני המקרים התהליך והסיפור היו מאד מרגשים והרגשתי שאני נותנת חיים לפיסות מהעבר."

איך את צומחת ממשברים?

"אני עושה פסק זמן, מתכנסת בתוך עצמי וחוזרת למקור, למה שחשוב באמת, למה שהביא אותי לעסוק במה שאני עוסקת. זה עוזר לי לעשות סדר ולחשוב איך אני רוצה להמשיך."

צילום: רונה ניצן
רונה ניצן צורפת ומעצבת תכשיטים
צילום: איה וינד

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת את היצירה, את העבודה עם הידיים ואת היכולת לייצר משהו שנוגע ברגש, ושמחה על הזכות ליצור ולהעניק משהו בעל משמעות, למישהו אחר. אני אוהבת שהילדים שלי רואים, חיים ונושמים את הסטודיו, ואפילו מתנסים לפעמים. זה מוחשי. אני רואה בכך מתנה עבורי ועבורם, בעולם שהוא מאד דיגיטלי ווירטואלי."

רוצות להכיר את רונה קצת יותר? מוזמנות להיכנס לחנות, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה