נשים ועסקים / ריקי אלבז

לפני שלוש שנים הקימה ריקי אלבז יחד עם עוד ארבעה שותפים את Newroom – מיזם טכנולוגי חדשני לעיצוב הבית. היא הגיעה לתחום העיצוב ממש במקרה לאחר שחיפשה פתרון לעיצוב סלון אונליין ומאז היא מנהלת את החברה שכוללת כבר אלפי לקוחות, מעצבים וספקים, מעבירה הרצאות על כלים טכנולוגיים בעיצוב וסדנאות לניהול עסק חדשני בעיצוב.

איך העסק התחיל?

"הרעיון נולד לפני שלוש שנים כשרצינו לעצב את הסלון וחיפשנו פתרון אונליין ללא פגישות וימי קניות. תהליך חיפוש ומיון המעצבות, הסתבר כתהליך מסובך וקשה כי לכל אחת יש סגנון עבודה שונה, טעם שונה ומחיר שונה, והקושי הכי גדול הוא שלא ברור מה הולכת להיות בסוף התוצאה."

כמה משפטים על העסק

"הרעיון של המיזם הוא להנגיש את עיצוב הבית על מנת לאפשר לכל אחד בארץ ובעולם לעצב את ביתו עם מעצבת מקצועית בין אם מדובר בעיצוב בית שלם או החלפת ריהוט והלבשה בחדר אחד בלבד. זה עובד בקלות ופשטות – הלקוחות שולחים באתר תמונות, תקציב וסגנון ומקבלים ללא עלות הדמיות לבחירת המעצבת. לאחר בחירת המעצבת, הם ממשיכים לעיצוב אונליין כולל רשימת קניות וקודי הנחה לרכישת המוצרים והזמנתם עד הבית." ליצירת קשר מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי.

Newroom – מיזם טכנולוגי חדשני לעיצוב הבית
צילום: מאור מויאל | עיצוב: שגית בר חן

מה מיוחד באתר?

"האתר שלנו מנגיש את עיצוב הבית לכולם. היתרונות ללקוחות הם קבלת עיצוב מקצועי לכל חלל בבית, אפשרות לעיצוב אונליין עם מעצבת מקצועית ללא פגישות, חסכון בזמן וכסף, חשיפה לספקים ייחודיים והנחות אצל אותם הספקים. אין את אי הוודאות בתהליך, הלקוח יודע בדיוק מה תהיה התוצאה בהתאם לסגנון והתקציב שהגדיר מראש."

"במקביל, ישנם יתרונות גדולים גם למעצבים עצמם. האתר חושף אותם לקהל לקוחות גדול בארץ ובעולם ללא כל עלות, הם יכולים לעבוד מהבית בשיטה חדשנית ויעילה, לקבל כלים טכנולוגיים להכנת הדמיות וניהול הפרויקטים, סדנאות, הכשרות, תמיכה מקצועית והסכמים מעולים עם ספקים. למיזם מגיעים גם מעצבים בתחילת הדרך ודרכנו הם מקבלים את כל הכלים כדי לפרוץ קדימה ולהצליח בעיצוב אונליין בכל מקום בארץ ובעולם."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"שיווק נכון – אתן חייבות לדעת תמיד מי קהל היעד שלכן, מה הוא אוהב, איך תצליחו להגיע אליו ומתי. בשביל זה צריכים כל הזמן לנסות דברים חדשים ודרכים חדשות ולעקוב מה עובד ומה פחות. יש היום הרבה כלים פשוטים וזולים לשיווק שחשוב ללמוד ולהכיר."

"ניהול לו״ז – חשוב להתנהל לפי רשימה מסודרת של משימות בה לכל משימה פירוט לו"ז משלה, ולבנות תכנון שבועי וחודשי למשימות של העסק. ניהול לו״ז עוזר לתת שירות טוב יותר, לא לשכוח אף משימה ואף לקוח ולבצע ניהול זמן יעיל ונכון."

"בניהול הכספים מאד חשוב לבצע מדידה, הפקת לקחים, ניהול תזרים ותכנון קדימה במיוחד בעסק קטן בתחילת הדרך. חשוב להכיר את החודשים הטובים והפחות טובים של העסק ולתכנן בהתאם."

Newroom – מיזם טכנולוגי חדשני לעיצוב הבית
צילום: סוזי לוינסון | עיצוב: מלי הלוי ויפית בן עמי

חוויה מרגשות שיש לך כחלק מהעבודה

"עכשיו שכולם בבית ויש להם זמן פנוי להשקיע בבית, הרבה לקוחות מתחילים עיצוב אונליין עם מעצבים ומבצעים רכישות מהספקים שלנו. זה מרגש שבתקופה כזו שבה חלק גדול מהמעצבים והחנויות חווים ירידה בפעילות, בזכות המיזם שלנו הם נחשפים ללקוחות ויכולים להמשיך לעבוד אונליין."

איך את צומחת ממשברים?

"אני לא מגדירה תקופה קשה כמשבר אלא כאתגר חדש שצריכים לעבור. אני מתכננת מסלול מחדש, קובעת יעדים, לו״ז ודרך לצאת מחוזקת גם מהאתגר החדש."

Newroom – מיזם טכנולוגי חדשני לעיצוב הבית
צילום: סוזי לוינסון | עיצוב: מלי הלוי ויפית בן עמי

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני בעיקר אוהבת בחברה שלנו את ההזדמנות שאנחנו נותנים מצד אחד לאנשים שלא מהמעמד הגבוה לעצב את ביתם עם מעצבת ולחיות בבית מעוצב ונעים, ומצד שני את הכלים וההכשרה שאנחנו נותנים למעצבים כדי להצליח ולעסוק בחלום שלהם."

רוצות להכיר את ריקי ואת Newroom קצת יותר? מוזמנות להיכנס לקרוא באתר, באינסטגרם ובדף העסקי.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי – עמנואלה: 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה