נשים ועסקים / ריקי אלבז

ריקי אלבז היא רואת חשבון בעלת ניסיון של כ-20 שנה בחברות פיננסיות. לפני כמה שנים הבינה שהיא גם יזמת בנשמה והקימה את הסטארט אפ הראשון שלה ביחד עם עוד ארבעה שותפים: NewRoom – אתר טכנולוגי חדשני לעיצוב הבית. מאז היא מנהלת את החברה שכוללת כבר אלפי לקוחות, מעצבים וספקים, מעבירה הרצאות על כלים טכנולוגיים בעיצוב וסדנאות לניהול עסק חדשני בעיצוב.

ריקי אלבז אתר טכנולוגי חדשני לעיצוב הבית

איך העסק התחיל?

"הרעיון נולד לפני כמה שנים כשרצינו לעצב את הסלון אונליין ללא פגישות וימי קניות. תהליך חיפוש ומיון המעצבות, הסתבר כתהליך מסובך וקשה כי לכל אחת יש סגנון עבודה שונה, טעם שונה ומחיר שונה, והקושי הכי גדול הוא שלא ברור מה הולכת להיות בסוף התוצאה. הבנו שהתהליך המיושן שהיה קיים, חייב לעבור שינוי והתחלנו בהקמת האתר."

כמה משפטים על העסק

"האתר מנגיש את עיצוב הבית ומאפשר לכל אחד בארץ ובעולם לעצב את ביתו עם מעצבת מקצועית בין אם מדובר בעיצוב בית שלם או החלפת ריהוט והלבשה בחדר אחד בלבד. האתר כולל חנות לרכישת מוצרים, פורטל מעצבים ואופציה לקבלת עיצוב און ליין. זה עובד בקלות ופשטות – הלקוחות שולחים באתר תמונות, תקציב וסגנון ומקבלים ללא עלות הדמיות לבחירת המעצבת. לאחר בחירת המעצבת, הם ממשיכים לעיצוב אונליין כולל רשימת קניות וקודי הנחה לרכישת המוצרים והזמנתם עד הבית. בנוסף, האתר כולל אלפי מעצבים וניתן לבחור מעצבת לפי פרופיל המעצבים וסינונים של תקציב, מיקום ועוד. האתר כולל גם פיתוח חדש שעלה לאחרונה, חנות לרכישת המוצרים ישירות מספקי האתר." ליצירת קשר עם ריקי וניורום מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

ריקי אלבז אתר טכנולוגי חדשני לעיצוב הבית
צילום: סוזי לוינסון | עיצוב: מלי הלוי ויפית בן עמי

מה מיוחד באתר?

"האתר שלנו מנגיש את עיצוב הבית לכולם. היתרונות ללקוחות הם קבלת הדמיה ללא עלות וללא התחייבות לצורך בחירת המעצבת, אפשרות לעיצוב אונליין עם מעצבת מקצועית ללא פגישות, חסכון בזמן וכסף, חשיפה לספקים ייחודיים והנחות אצל אותם הספקים. במקביל, ישנם יתרונות גדולים גם למעצבים עצמם. האתר חושף אותם לקהל לקוחות גדול בארץ ובעולם ללא כל עלות, הם יכולים לעבוד מהבית בשיטה חדשנית ויעילה, לקבל כלים טכנולוגיים להכנת הדמיות וניהול הפרויקטים, סדנאות, הכשרות, תמיכה מקצועית והסכמים מעולים עם ספקים. למיזם מגיעים גם מעצבים בתחילת הדרך ודרכנו הם מקבלים את כל הכלים כדי לפרוץ קדימה ולהצליח בעיצוב אונליין בכל מקום בארץ ובעולם."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"שיווק נכון – אתן חייבות לדעת תמיד מי קהל היעד שלכן, מה הוא אוהב, איך תצליחו להגיע אליו ומתי. בשביל זה צריכים כל הזמן לנסות דברים חדשים ודרכים חדשות ולעקוב מה עובד ומה פחות. יש היום הרבה כלים פשוטים וזולים לשיווק שחשוב ללמוד ולהכיר."

"ניהול לו״ז – לדעת לשחרר, אנחנו לא יכולות לעשות הכל. אפשר לקנות דברים און ליין ולחסוך זמן, או להביא עזרה מקצועית, בנוסף, חשוב להתנהל לפי רשימה מסודרת של משימות בה לכל משימה פירוט לו"ז משלה, ולבנות תכנון שבועי וחודשי למשימות של העסק. ניהול לו״ז עוזר לתת שירות טוב יותר, ולא לשכוח אף משימה ואף לקוח ולבצע ניהול זמן יעיל ונכון."

"בניהול הכספים מאד חשוב לבצע מדידה, הפקת לקחים, ניהול תזרים ותכנון קדימה במיוחד בעסק קטן בתחילת הדרך. חשוב להכיר את החודשים הטובים והפחות טובים של העסק ולתכנן בהתאם. יש סדנה שאני מעבירה על ניהול עסק חדשני."

ריקי אלבז אתר טכנולוגי חדשני לעיצוב הבית
צילום: מאור מויאל | עיצוב: שגית בר חן

חוויה מעניינת שהייתה לך כחלק מהעבודה

"בתקופת הקורונה, כולם היו בבית והיה להם זמן פנוי להשקיע בבית, ואז ראינו עד כמה האתר שלנו עוזר. תקופת הקורונה חידדה שניתן לעשות הכל און ליין, אפילו לבקר אצל הרופא. זו הייתה תקופה מרגשת שבה לחלק גדול מהמעצבים והחנויות הייתה ירידה בפעילות, בזכות האתר שלנו הם המשיכו לעבוד און ליין."

איך את צומחת ממשברים?

"אני לא מגדירה תקופה קשה כמשבר אלא כאתגר חדש שצריכים לעבור. אני מתכננת מסלול מחדש, קובעת יעדים, לו״ז ודרך לצאת מחוזקת גם מהאתגר החדש. ובעיקר מתחזקת מחברים טובים ומשפחה שתמיד שם בשבילי."

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני בעיקר אוהבת באתר שלנו את ההזדמנות שאנחנו נותנים מצד אחד לאנשים שלא מהמעמד הגבוה לעצב את ביתם עם מעצבת ולחיות בבית מעוצב ונעים, ומצד שני את הכלים וההכשרה שאנחנו נותנים למעצבים כדי להצליח ולעסוק בחלום שלהם. ומצד שלישי לחנויות וספקים אפילו קטנים, לקבל חשיפה ללקוחות."

רוצות להכיר את ריקי ואת ניורום קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי.

 

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה