נשים ועסקים / רבקה סיטרין

הסטודיו לעיצוב של רבקה סיטרין מתמחה בעיצוב פנים והום סטיילינג לבתים חדשים ושיפוצים של בתים פרטיים ודירות בארץ ובחו"ל. העסק שלה הוא תוצאה של חקירה ומסע אישי בהבנת המשמעות של "בית". כדי להשיג תחושת שייכות אמיתית עבור לקוחותיה, רבקה מאמינה שעיצוב פנים משלב בין מתן מענה בהתאם לצרכים הייחודיים של דרי הבית ויצירת אינטראקציה עם הבית המשקף את סיפורו הייחודי של בעלי הבית. היא גדלה באנגליה ולמדה אנתרופולוגיה באוניברסיטה, שם החלה אהבתה לטיולים ותרבויות שונות אשר באים לידי ביטוי בסגנון העיצוב שלה. רבקה מאמינה שעיצוב מוצלח אמור להעשיר את חיינו ולא להכתיב אותם.

צילום: דווינה זגורי

איך העסק התחיל?

״הדחיפה להפוך את האהבה למקצוע  הגיעה מבן הזוג שלי, אחרי שעברנו שני בתים שבהם תכננתי וביצעתי שיפוצים מאסיביים ואחר כך תכננתי את הבית החדש שבו אנו מתגוררים עד היום. הוא אמר לי 'אני לא יכול להמשיך לעבור עוד בית רק כדי לספק את הצורך שלך ליצירתיות'. בזמן הזה היה לי עסק מצליח כיועצת עצמאית לשיווק ומיתוג אשר לא סיפק אותי, ופתאום הבנתי שאני יכולה לחלוק את האהבה לעיצוב עם אנשים אחרים. אחרי שנים ש'גררתי' את משפחתי לפרוייקטים השונים שלי ועיצבתי גם לחברים ולמשפחה, הלכתי ללמוד והרגשתי מספיק בטוחה לצאת לדרך חדשה, להמציא חללים מחדש, בתים שמשקפים את הסיפור של האנשים שגרים בהם."

כמה משפטים על העסק

"הסטודיו מספק שירותי עיצוב פנים לבנייה חדשה, שיפוצים קטנים וגדולים, תכנון מטבחים וחדרי אמבטיה, סקיצות תלת מימדיות וסטים שלמים של תוכניות עבודה בנוסף להום סטיילינג וליווי לרכישה. הלקוחות שלי הם יחידים, משפחות ועסקים שרוצים להפיק את המקסימום מחלל המגורים והעבודה שלהם, בכל הקשור לצרכים המתבקשים והקו הייחודי להם."

סטודיו העיצוב רבקה סיטרין
צילום: שקד סופר
סטודיו העיצוב רבקה סיטרין
צילום: שקד סופר

מה מיוחד בגישה שלך?

"במהלך החיים שלנו אנו אוספים שכבות, שכבות של 'מי אנחנו' – חוויות, חפצים וזכרונות. חשוב לי שהשפע הזה ישתקף בבית שאני מתכננת וייתן תחושה של שייכות ואותנטיות לכל בני המשפחה. העיצובים האהובים עלי אינם משתייכים לזרם כזה או אחר, הם על זמניים, משלבים טרנדים, חומרים עדכניים וטכניקות חדשניות לצד אלמנטים דקורטיביים מהעבר החוברים בהרמוניה לאותו חלל. תחושה אמיתית של 'להרגיש בבית' לעולם לא יכולה להתבסס על תבנית עיצוב קבועה. עיצוב פנים חייב להיות ייחודי למשפחה הספציפית, לסביבה ולתרבות שלה."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"סלחי לעצמך. הפחתת 'הרעש' הפנימי והשיפוט העצמי יעזרו לך להיות אותנטית ויצירתית יותר. משהו שאני לא תמיד משיגה בכל יום, אבל אני שואפת להגיע לשם."

"השתמשי בלוח GANTT לפרויקטים. הלוח מאפשר לך לראות את התמונה הגדולה ולבנות את הזמנים של הפרויקט באופן חזותי. כל משימה בסדר הנכון ואפשר לראות איך היא משפיעה על החלטות ומשימות אחרות, כמו דומינו. בעזרת הלוח את מאפשרת ללקוחות שלך ולבעלי המקצוע להיות שותפים מעורבים."

"שתפי פעולה. לא משנה עד כמה התחום שלך תחרותי, יש מספיק לכולן ועזרה ותמיכה מנשים אחרות בתחום שלך ובתחומים נושקים יכולה רק להניב יותר לכולן."

סטודיו העיצוב רבקה סיטרין
צילום: ליאור גרונדמן

פרוייקט מיוחד שהיה לך כחלק מהעבודה

"לאחרונה עבדתי על פרויקט עם משפחה מלונדון שתכננו לעבור למרכז תל אביב ורכשו שתי דירות אחת מעל השנייה שחוברו יחדיו. בדיוק כשעמדנו להתחיל את הפרוייקט כל הטיסות הופסקו בעקבות הקורונה ולאחר התלבטויות ובשל לוח זמנים לחוץ, המשפחה החליטה לאפשר לי להמשיך את הפרויקט שלא בנוכחותם הפיזית. כל ההתלבטויות, הבחירות וההחלטות הקטנות והגדולות שנעשות בדרך כלל ביחד, בבית עצמו ובחנויות השונות נאלצו להתקיים באופן אחר ושונה מהמתוכנן. היה מאתגר להראות להם דוגמאות של כל חומר וצבע, לסייע להם להבין את המרקם, המבנה והפרופורציה בשיחות וידאו. נדרשתי למצוא דרכים יצירתיות לוודא שהם מרגישים מעורבים בכל החלטה והחלטה, לחבר אותם לביתם למרות המרחק. מעולם לא היה לי לקוח שנאלץ להיחשף רק לתוצר הסופי ואני ממתינה בהתרגשות רבה שסוף סוף המשפחה תוכל להגיע לישראל (בסיום הסגר השלישי שלהם) והם יחוו לראשונה את הבית שעליו חלמו."

איך את צומחת ממשברים?

"בעת משבר אני מנסה להתמודד עם הרגשות הלא נוחים ולא לברוח מהם, אלא להכיר בהם. אני מזכירה לעצמי שלצד הכאב והקושי יש הזדמנות לחשבון נפש, ללמידה וחקירה, הזדמנות להתפתחות ושינוי, לגילוי כוחות חדשים שלא ידעתי על קיומם. חשוב שנזכור לא לפחד לעשות טעויות כי אחרת זה משתק את מי שאנחנו, את התשוקות ואת החופש היצירתי שבנו."

סטודיו העיצוב רבקה סיטרין
צילום: הילה עידו
סטודיו העיצוב רבקה סיטרין
צילום: לאור סטורלסי בניו

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני משוגעת על עיצוב. צורות, צבעים, טקסטורות, קווי רהיט יפהפה, צורה של חלון או בית. אני מרגישה פריבילגיה שאני יכולה לדמיין, לתכנן, לחוש ולגעת בדברים הללו בכל יום, בעבודתי. מספק אותי לסייע לאנשים לעבור תהליך, מסע משותף, מרגש ואינטימי למקום שמייצר תחושת שייכות, המקום שבו מרגישים בבית."

רוצות להכיר את רבקה קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה