נשים ועסקים / רוית אור

רוית אור היא בעלת סטודיו לתכנון נוף וסביבה שעוסק בדיאלוג שבין הטבע לאדם. רוית יוצרת גינות, גנים ופרויקטים סביבתיים. אחרי שנים של עבודה עם מגוון של פרויקטים, היא מתארת תהליך שמתחיל ברעיון, תכנון ופיתוח ומסתיים בלבלוב, צמיחה ושורשים.

צילום: גלעד רדט

איך העסק התחיל?

"נולדתי לתוך משפחה של אדמה וערכי סביבה. סבא-רבא הגיע מרוסיה כאגרונום במטרה לגאול את אדמות החולה, והעביר את אהבת-האדמה שלו מדור לדור – היה לי ברור שאני חלק מהעשייה הזו. אדריכלות הנוף מחברת בצורה מופלאה בין אדמה, טבע, נוף והיצירתיות שמבעבעת בין לבין. היא מאפשרת לי לעסוק בתכנון ויצירת סביבות מחייה שמשרתות את האדם והטבע גם יחד."

כמה משפטים על העסק

"רוב הלקוחות מגיעים אליי כשהם בתהליך של תכנון או שיפוץ הבית, ומבקשים לתכנן ולפתח את מרחב הגינה בהתאם לאורח החיים והחלומות שלהם. לכן, אנו קודם כל מתחילים במפגש הכרות בשטח שמטרתו להבין את המיקום והיחסים שבין השטח לסביבה. לאחר מכן, אנו מקיימים פגישה במשרד שבה אנו מבררים את הצרכים של המשפחה ומכירים את אורח החיים שלה. משם, אנו נכנסים לתהליך של בניית תכנית רעיונית, וממנה לתכנון פרויקט מפורט ומוקפד. אני עובדת עם מנעד רחב מאוד של רצונות וסגנונות: החל מהפרויקטים הטבעיים וה'פראיים' ביותר, ועד למלוטשים, המודרניים וה'מגזיניים' שבנמצא."

רוית אור סטודיו לתכנון נוף וסביבה
צילום: רוית אור
רוית אור סטודיו לתכנון נוף וסביבה
צילום: גלעד רדט
רוית אור סטודיו לתכנון נוף וסביבה
צילום: רוית אור

מה מיוחד בגישה שלך?

"לתפיסתי, גינה היא הלב הפועם של הבית: החיבורים וההתפתחות המשפחתית, החלומות המשותפים, האתגרים – כולם מתרחשים במרחב הזה. גינה היא הזדמנות להתכנסות, למנוחה, לזמן איכות ולשהייה משותפת. לכן, תהליך התכנון כולל גם 'ריצוף' של הדי.אן.איי המשפחתי: מהי תפיסת העולם של המשפחה? איך היא חווה את סביבת החיים שלה? לשמחתי, בשנים האחרונות אנו עדים לתהליך שבו הגינה ומרחבי האירוח החיצוניים עוברים לקדמת הבמה: מטבח החוץ, פינת המדורה, הבריכה וגן הירק – מתוכננים כחלק מאזורי השהייה והאירוח, נלקחים בחשבון כחלק ממרקם החיים. אנו עדים לתהליך אנושי-גלובאלי רחב של רצון להתחבר לטבע ולאדמה, לדברים הפשוטים והקרובים. ההשקעה במרחבי החוץ היא ביטוי של התהליך הזה, שהואץ מאוד בתקופת הקורונה."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"לא לפחד משיתופי פעולה. להיפך – כל מי שנכנס למעגלי היצירה שלנו מביא הצלחה וברכה גדולה. לשיתופי פעולה יש כוח גדול לברוא דברים ולדייק אותם לכדי שלמות."

"לעשות את הדברים מתוך אהבה ואמונה. אם אנחנו פועלות מתוך מקום כזה – נמצא שאנו תמיד מצליחות. האהבה למקצוע והאמונה בו מביאה אותנו לשיפור ולדיוק תמידי. תמיד אני אומרת שכמו שאני בחרתי במקצוע – כך המקצוע בחר בי."

"לא לעגל פינות. עבודה טובה – כזו שתדייק ותביא את כל הפתרונות הנכונים והנדרשים להוצאת פרויקט לעבודה – מתרחשת רק כשעובדים מאורגן מסודר. הקפדה עד הפרט האחרון היא שתהפוך את הפרויקט למושלם."

רוית אור סטודיו לתכנון נוף וסביבה
צילום: רוית אור

חוויות מרגשות שיש לך כחלק מהעבודה

"אני פוגשת הרבה לקוחות ומשפחות שמבצעות מעבר מסביבה עירונית לסביבה כפרית. המפגש שלהן עם החוץ, עם הגינה – הוא תמיד מרגש. לא פעם יוצא שאני לא רק מתכננת גינה, אלא גם מלמדת לאהוב אותה, להיות חלק מהטיפול בה, להפוך אותה לאורח החיים. יש אנשים שמגלים פן נוסף בחייהם, כזה שמביא המון שמחה ועשייה משמעותית."

איך את צומחת ממשברים?

"את המשבר המקצועי הגדול שלי חוויתי כשחזרתי לארץ אחרי שלוש שנות שליחות בארה"ב. הרגשתי שחזרתי שנים אחורה – השוק כבר קיבל פנים וגוונים חדשים, נדרשתי לחדש קשרים ישנים אחרי הניתוק הארוך מהמקצוע. עם הזמן בניתי את המקום שלי מחדש: נרשמתי לקורסים, התעדכנתי ויצרתי נטוורקינג חזק ואוהד. מאז, אני מאמינה גדולה בכוחם של שת"פים, התמדה, למידה, התעדכנות והכי חשוב – לאהוב את עבודתנו."

רוית אור סטודיו לתכנון נוף וסביבה
צילום: רוית אור
רוית אור סטודיו לתכנון נוף וסביבה
צילום: רוית אור

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"היומיום שלי הוא איזון מופלא בין מחשבה יצירתית, תכנון, עבודה באוויר הפתוח ועבודה משרדית. אני זוכה לסיפוק והנאה גדולה ומבורכת בלראות את הדברים מתפתחים, צומחים, גדלים ופורחים כל יום מחדש."

רוצות להכיר את רוית קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה