נשים ועסקים / ענבל פרדקין

ענבל פרדקין היא אדריכלית המתמחה בתכנון ועיצוב כולל של סביבת המגורים. ענבל בחרה להתמקד בתכנון של דירות ובתים פרטיים לאחר שנים של עיסוק בתכנון שכונות, מתחמים ובנייני מגורים רבי קומות ומביאה איתה ידע רב תחומי ותשוקה רבה לאתגר שבתכנון גמיש ומדויק ללקוח שהוא עולם ומלואו.

צילום: טלי דברת

איך העסק התחיל?

"התחלתי לעבוד במשרד אדריכלים עוד כסטודנטית לאדריכלות באוניברסיטת ת"א. היה לי מזל לעבוד במשרדים מצוינים שצברתי בהם המון ידע וניסיון וניתנה לי בהם גם אחריות מלאה על הפרויקטים שזה לא דבר מובן מאליו בתחום. אחרי כמעט עשור של עבודה על פרויקטים בקנה מידה גדול ועבודה מול גופים גדולים התחלתי להרגיש שמשהו חסר. התחושה הזו ליוותה איתי תקופה עד שלבסוף הבנתי שמאז ומתמיד מה שמשך אותי במקצוע זה היכולת להבין בראייה הרחבה איך הבית יושב ומשתלב ברחוב ובשכונה אבל גם איך כל חומרי הגמר ופרטי החיבור ביניהם וכל אלמנט מבני שאני מתכננת משתלבים בדבר הזה וגם בחיים של האנשים שחיים בו בסינרגיה מושלמת. כדי לעסוק בפרויקטים שבהם אמצא את העניין שאותו אני מחפשת הבנתי שעליי לצאת לדרך עצמאית ופתחתי את הסטודיו שלי שעוסק בדיוק בזה, בתכנון כולל של מבנים עד לפרט הקטן ביותר."

כמה משפטים על העסק

"הסטודיו מתמחה בתכנון אדריכלי ועיצוב של סביבות מגורים. אני עוסקת בעיקר בתכנון של בתים פרטיים, תוספות בינוי ותכנון מחדש של בתים קיימים. עבודת התכנון מבחינתי תמיד כוללת תהליך עיצוב כולל שלם והרמוני, מתכנון המבנה עצמו ועד לבחירת העציץ שעל המדף, הכול חלק מתהליך אחד שלם. בנוסף לשירות של תכנון וליווי הבנייה הסטודיו גם נותן שירותי ייעוץ במגוון תחומים: בדיקות היתכנות לפני רכישת קרקע לבנייה, ייעוץ לבחירת בית/דירה למגורים או להשקעה וייעוץ תכנוני נקודתי שלפעמים נדרש ללא צורך בליווי מלא."

ענבל פרדקין אדריכלית ומתכננת ערים
צילום: איתי בנית
ענבל פרדקין אדריכלית ומתכננת ערים
צילום: איתי בנית
ענבל פרדקין אדריכלית ומתכננת ערים
צילום: איתי בנית

מה מיוחד בגישה שלך?

"אני מאמינה שהראייה התכנונית השלמה וההוליסטית זו מהות הגישה של הסטודיו. אני אדריכלית ומעצבת והמשמעות של זה היא בידע הרב תחומי שאני מביאה איתי לתהליך התכנון שמתחיל בהבנה של החלל, של ההקשרים הסביבתיים והתרבותיים, של היכרות ושילוב של טכנולוגיות ופרטי בנייה ממשיך בבחירת סקלת הגוונים וחומרי הגמר ומושלם כאשר נבחרים כל פריטי הנוי והאביזרים המשלימים של הבית. כל מבנה שאני יוצרת הוא שונה ומיוחד ותפור במדויק ללקוח אותו אני מלווה. אין שבלונה וחשוב לי תמיד גם להכיר את הלקוחות שלי כי בסופו של דבר האישיות שלהם משפיעה על הבית לא פחות מאשר הבית משפיע עליהם."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"לשריין זמן אישי בכל שבוע ושבוע. לעצמאיות קל מאד להישאב לשגרה של עבודה בלי גבולות ויחד עם חיי המשפחה לא נשאר זמן רב שהוא אישי. אז חשוב לקבוע שעה של כל מה שמטעין לך את האנרגיות."

"בעיניי חלק מהבחירה בעצמאות זו גם הבחירה המדויקת במה את רוצה לעסוק ואיזה סוג של פרויקטים ולקוחות טובים לך ומרימים אותך ואני מאד ממליצה להקדיש לכך מחשבה תמידית וכל הזמן לדייק את עצמך."

"אם את בוחרת לעבוד מהבית אני ממליצה להשקיע ולייצר חדר עבודה או עמדת עבודה, מקום מסודר נעים ומזמין לשבת ולהתרכז בלי הסחות דעת מיותרות שהוא רק שלך."

ענבל פרדקין אדריכלית ומתכננת ערים
צילום: איתי בנית
ענבל פרדקין אדריכלית ומתכננת ערים
צילום: איתי בנית

חוויות מרגשות שיש לך כחלק מהעבודה

"כל תהליך שאני עוברת עם הלקוחות שלי הוא כל כך ייחודי כך שקשה לשים את האצבע על חוויה אחת. באופן כללי זו גם אחת הסיבות שנורא רציתי לעבור לעבודה מול לקוחות פרטיים (בשונה מיזמים וחברות גדולות). זה מאד מרגש אותי כשאנשים בוטחים בי להוביל אותם את הדרך הזו והחיבור האישי והאינטימי הזה שנוצר."

איך את צומחת ממשברים?

"מניסיוני משברים בדרך כלל הם הזדמנות לחשוב על הדרך שאני עושה ולדייק את עצמי. אני נותנת לעצמי את החופש להישבר קצת לוקחת את הזמן הזה לחשיבה וקופצת חזרה למים. כשאני בעשייה הפתרונות מגיעים."

ענבל פרדקין אדריכלית ומתכננת ערים
צילום: איתי בנית
ענבל פרדקין אדריכלית ומתכננת ערים
צילום: איתי בנית

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני מאד אוהבת את היכולת שיש לעשייה שלי להשפיע לטובה על חיים של אנשים. וזה נכון לכל פרויקט שעסקתי בו, כל שכונה שתכננתי, כל מבנה וכל חלל."

רוצות להכיר את ענבל קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה