נשים ועסקים / רחל בנאסייג פיבן

רחל בנאסייג פיבן עוסקת מאז ומתמיד בתחום העיצוב. בוגרת תואר מעצבת פנים והנדסאית אדריכלות מטעם מכללת ויצ"ו חיפה. רחל עיצבה בתים ודירות בסקטור הפרטי, ובהמשך הוסיפה לארגז הכלים ייעוץ פנג שוואי, אשר השלים את היכולת להפוך את הבית לסביבה יפה, הרמונית ותומכת. מזה כ-10 שנים התווסף הדובדבן שבקצפת: יצירה מקדרות של כלים שימושיים לבית: לשימוש בשולחן, לקישוט וכמתנה לאהובים.

רחל בנאסייג פיבן כלים שימושיים לבית

איך העסק התחיל?

"כמעצבת פנים תמיד אמרתי לאחרים מה לעשות: לנגרים, חשמלאים, בנאים ושאר בעלי מקצוע, עד שהגיע הזמן שבער לי ליצור בעצמי ובמו ידיי את מה שאני מדמיינת. נרשמתי לקורס קדרות, וכשראיתי שהשלוש שעות עוברות לי במהירות שיא, החלטתי לרכוש אבניים הביתה ולבלות איתם מתי וכמה זמן שאני רוצה."

כמה משפטים על העסק

"שם העסק שלי הוא RAQUELpottery (נולדתי באורוגואי וזהו שמי האמיתי). כלי קרמיקה שימושיים הנעשים בעבודת יד. אני יוצרת כלים שאני אוהבת ואת כל אחד ואחד מהם הייתי לוקחת הביתה בשמחה. הכלים נמכרים אונליין או ישירות דרכי. ליצירת קשר עם רחל מוזמנות להיכנס לחנות באטסי לתושבי חו"ל או בקליי מרקט לארץ, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה או לפנות במייל ובטלפון 054-3060726.

רחל בנאסייג פיבן כלים שימושיים לבית
צילום: רחל בנאסייג פיבן
רחל בנאסייג פיבן כלים שימושיים לבית
צילום: רחל בנאסייג פיבן
רחל בנאסייג פיבן כלים שימושיים לבית
צילום: רחל בנאסייג פיבן

מה מיוחד במוצרים שלך?

"תהליך היצירה שלי הוא תוצר של תשוקה, מעורבב עם המון ידע וניסיון של חיים ארוכים בתוך עולם העיצוב. שילובי צבעים, פרופורציות, הרמוניה – אלה חומרי הגלם שלי, הנכנסים לכל אחד מהכלים שאני יוצרת. השאיפה שלי היא שכל אחד מהם יגיע לבית בו ישמחו ויתרגשו להשתמש בו."

טיפים לנשים עצמאיות

"הטיפים שלי לנשים העצמאיות לקוחים מעולם הפנג שוואי בו, כאמור, אני גם פועלת."

"הגדירי לך מקום פיזי שהוא רק שלך. עסק זקוק למקום, ואנרגיה משלו, לא משנה אם בבית או בחוץ. העיקר שיש אזור נעים לשולחן, כיסא נוח, מדפים, עטים – הכול שלך, ובמצב תחזוקתי טוב. אור טבעי, מוזיקה, כוס קפה יפה, עציץ – כל אלה תורמים למצב רוחך, ולהיותך במיטבך, בעסק ובכלל בחיים."

"אני מאוד מאמינה בהכנה של טו דו ליסט, המחולקת לפי נושאים: בית, עבודה, בריאות, טיפול בהורים/ ילדים, בילויים. לבחון את הרשימה ברמה יומיומית ופעם בשבוע לכתוב אותה מחדש. אני מוצאת בה תועלת רבה בהתנהלות היומיומית שלי. זה מפקס אותי, מאפשר לי להיות יעילה ומונע ממני לדאוג האם אזכור דבר זה או אחר."

"לא לשכוח את הגוף: להתאמן, לאכול נכון ולשתות המון מים. נשמע פשוט ובסיסי, אבל מתברר שבפועל זה מה שהכי קל לשכוח ליישם, או לבטל כשאין זמן."

רחל בנאסייג פיבן כלים שימושיים לבית
צילום: רחל בנאסייג פיבן
רחל בנאסייג פיבן כלים שימושיים לבית
צילום: רחל בנאסייג פיבן
צילום: לוסיאנה ברסלר
רחל בנאסייג פיבן כלים שימושיים לבית
צילום: רחל בנאסייג פיבן

חוויות מרגשות שיש לך כחלק מהעבודה

"לאורך השנים קבלתי המון פידבקים נהדרים מלקוחות: הסלון המשופץ גרם להזמנת יותר אורחים הביתה, המטבח המעודכן אפשר הכנת אוכל בשמחה (אני בטוחה שכך גם יוצא יותר טעים). דווח גם שהתכנון הפונקציונלי עזר לכול פריט למצוא את מקומו וכך נשמר הסדר באופן קבוע. התכנון על פי פנג שוואי גרם להרגשה יותר נעימה בבית ולשינה יותר טובה. כרגע אני לפני תחילתו של פרויקט מרגש בתחום הקדרות, מקווה שבקרוב מאוד אוכל לספר עליו."

איך את צומחת ממשברים?

"הספורט הוא כלי שעוזר לי תמיד להעלאת המורל, בעיקר בזמנים קשים. לדוגמה, בקורונה התחלתי לרוץ. אני לומדת באופן קבוע, ומעשירה את עולמי הן בתחום המקצועי, וגם בתחומים שונים שמעניינים אותי. הסטודיו לקרמיקה הוא מקום מדהים להקשבה לפודקסטים. בנוסף, טיולים וחברות זה עבורי מסט."

צילום: לוסיאנה ברסלר
רחל בנאסייג פיבן כלים שימושיים לבית
צילום: רחל בנאסייג פיבן

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"עיצוב, יצירה, צבע, צורה , יופי, הרמוניה, איזון – יש בעבודה שלי את כל מה שאני אוהבת."

רוצות להכיר את רחל קצת יותר? מוזמנות להיכנס לחנות באטסי לתושבי חו"ל או בקליי מרקט לארץ, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה או לפנות במייל ובטלפון 054-3060726.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה