נשים ועסקים / רקפת לוין גונן

ד"ר רקפת לוין גונן עובדת סוציאלית ומנחה התנהגותית, עובדת מעל 18 שנה עם הורים וצוותי חינוך הן בחינוך הרגיל והן בחינוך המיוחד.

איך העסק התחיל?

"מגיל מאוד מאוד צעיר ידעתי שאעבוד עם ילדים. ילדים תמיד היו עולם אליו נמשכתי. לאחר שסיימתי תואר ראשון בעבודה סוציאלית מיד התחלתי לעבוד ולהתפתח בתחום של ילדים על הרצף האוטיסטי, ולאחר שנתיים כבר פתחתי את העסק שלי עמו התפתחתי וגדלתי. עם השנים אני והעסק התרחבנו לתחומים נוספים בהם התמחיתי יותר ויותר. לפני ארבע שנים פיתחתי את מיזם 'חליל הקסם' שהתחיל לרוץ בבתי ספר יסודיים וגני ילדים."

כמה משפטים על העסק

"אני בעלת קליניקה לבניית תכניות טיפול לילדים על הספקטרום האוטיסטי באופן פרטני, כולל הדרכה וייעוץ להורים ותכניות עבודה לאנשי חינוך. בנוסף, אני מובילה את מיזם "חליל הקסם" – מיזם שמלווה אנשי חינוך וצוותים באופן צמוד בבתי ספר יסודיים וגני ילדים. במסגרת המיזם מקבל הצוות ליווי צמוד ויומיומי לגבי התמודדות עם התנהגויות מאתגרות והדרכה בהחזקת כיתה וכיתת גן. בין השירותים שאני מציעה: הדרכות הורים להורים לילדים עם התפתחות תקינה, הורים לילדים עם צרכים מיוחדים עם התמחות בהתנהגויות מאתגרות ולעתים קיצוניות; הרצאות בנושא הורות עם דגש על צרכים מיוחדים והתנהגויות מאתגרות (גם אצל ילדים עם התפתחות תקינה); הרצאות לאנשי חינוך וטיפול על התמודדות עם התנהגויות מאתגרות; קורס דיגיטלי בן שישה שבועות להורים לילדים עם התפתחות תקינה המלווה בדפי תמיכה ובקבוצת פייסבוק סגורה, ובעתיד יהיה גם קורס להורים לילדים עם צרכים מיוחדים."

מה מיוחד בתהליך איתך?

"הליווי שלי כולל ליווי יומיומי ותצפיות. במקום שההורים או הצוותים יקבלו הרצאה או פגישה פעם בכמה זמן או יגיעו לקליניקה, הליווי שלי תמיד כולל מתן מענה יומיומי ואינטנסיבי תוך כדי שהסיטואציות קורות על מנת לאפשר התמודדות מדויקת וקבלת תוצאות מיטיבות."

ד"ר רקפת לוין גונן עובדת סוציאלית ומנחה התנהגותית

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"לעקוב אחרי רונית כפיר וללמוד ממנה על תמחור ועל בכלל בכל הקשור לנשים עצמאיות ולפיתוח של העסק."

"לדעת לשים גבולות בצורה מקצועית ונעימה. גבולות שיאפשרו לעשות הפרדה בין החיים האישיים לעסק, גבולות בתוך העסק."

"כל הזמן ללמוד ולהתפתח. כל הזמן לפתח את עצמך ואת העסק. כל הזמן להיות בתנועה גם אם התנועה קטנה וגם אם היא איטית."

חוויות מרגשות שיש לך כחלק מהעבודה

"כל הלקוחות שלי מאוד מיוחדים ומעניינים, אני אוהבת את העבודה שלי אהבה ענקית ועמוקה. כשמגיעים אלי הורים עם קשיים קיצוניים ומשמעותיים עם הילד בבית, כשהבית מתנהל מתוך פחד בגלל התפרצויות קשות, לעתים אף אלימות. כשמתוך הכאב הזה מתחילים תהליך וההורים מתמסרים ועושים את מה שצריך ותוך חודש רואים מהפך, והמשפחה כולה כולל הילד חווים רווחה ושינוי משמעותיים, זה דבר שמרגש אותי באופן שכל פעם ממלא אותי בדמעות. הלב מתרחב וכולי נמסה לאור השינוי. כשמגיע אלי ילד על הרצף האוטיסטי שלא מתקשר ולא מתנהל באופן עצמאי, ואחרי עבודה משמעותית של שנה ויותר הוא מתנהל עצמאית לגמרי בכישורי חיים (מתלבש לבד, אוכל לבד ועוד), זה אושר שאי אפשר בכלל לתאר."

איך את צומחת ממשברים?

"כשיש משבר אני מתרסקת. ממש. נותנת לי לצלול לתוך החושך ולשחות בתוך הבריכה הטובענית. ואז מחפשת מה יעזור לי. מושיטה יד לכיוון המתאים, ונעזרת באנשים המתאימים ומשם עולה לאט לאט. מה שאני מקפידה עליו זה קודם כל לאפשר לעצמי לצלול ואחר כך לדאוג להיות בתנועה. אני יכולה לומר ממרחק הזמן שמכל משבר צמח משהו חדש ואחר. אני גדלתי ואיתי העסק גדל."

רוצות להכיר את רקפת קצת יותר?

מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם, ליוטיוב, לדף העסקי ולקהילת הפייסבוק שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה