נשים ועסקים / הילה מזרחי

הילה מזרחי היא מעצבת פנים והום סטיילינג בעלת סטודיו "הילה מזרחי – עיצוב פנים והום סטיילינג" בירושלים.

איך העסק התחיל?

"העיסוק בעיצוב תמיד היה בגדר חלום מבחינתי. זה משהו שתמיד משך אותי, אך מעולם לא העזתי לעשות או לפתח אותו. היה לי מסלול חיים מאוד ברור ומאורגן, והעיצוב נותר כחלום רחוק שכנראה לא אגיע אליו. אני בעלת תואר שני בניהול וארגון מערכות חינוך, עסקתי בחינוך והוראה במשך עשור, התקדמתי להנחיה פדגוגית של צוותים חינוכיים, ואז הגיעה השחיקה… החלטתי שאני צריכה שינוי משמעותי, ובהחלטה של רגע, חתמתי על חל"ת של שנה ונרשמתי לבית הספר לעיצוב של מושיק גלאמין. תוך כדי הלימודים והקמת העסק שלי באופן רשמי, פרצה מגפת הקורונה. בזמן הסגר הראשון שיתפתי את העוקבים שלי ברשתות החברתיות בתהליך עיצוב קירות הבית שלי. זו למעשה הייתה מבחינתי נקודת הפריצה. בעקבות עיצוב קירות הבית שלי פנו אלי מ"MAKO LIVING" כדי לפרסם כתבה על מה שעשיתי, ומאותו רגע קיבלתי מבול של פניות, והשאר היסטוריה…"

כמה משפטים על העסק

"סטודיו 'הילה מזרחי- עיצוב פנים והום סטיילינג' מציע שירותי ייעוץ וליווי בעיצוב פנים והום סטיילינג למגזר הפרטי, אך לא רק. יש לקוחות שמסתפקים בפגישת ייעוץ, יש אחרים שרוצים ליווי מלא הכולל ליווי לחנויות ובחירות של כלים סניטריים, חיפויים, תכנון תאורה והלבשת בית מלאה. יש לקוחות שרוצים ייעוץ לפי שעה, או יום קניות מרוכז בלבד."

הילה מזרחי מעצבת פנים והום סטיילינג
צילום: דנה סטמפלר עשהאל
הילה מזרחי מעצבת פנים והום סטיילינג
צילום: דנה סטמפלר עשהאל

מה מיוחד בגישה איתך?

"הדגש העיקרי אצלי הוא שאפשר לעצב את הבית בכל תקציב, וזה מה שאני תמיד אומרת ללקוחות שלי, בטח עכשיו בתקופה של משבר כלכלי. אני מתייחסת לכל פרוייקט כאילו הוא הבית הפרטי שלי, וכאילו ההוצאות הן מכיסי הפרטי. חשוב לי שהכל יעשה בחיוך ובהנאה, וחשוב לי בעיקר שהלקוחות שלי יהיו שבעי רצון מהתהליך איתי ומהעיצוב עצמו, זה חייב ללכת ביחד."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"כעצמאית בתחילת דרכה, אני ממליצה לכל אחת כמוני להקים את העסק שלה עם ליווי עסקי מקצועי, זו השקעה חשובה שמביאה לתוצאות, אין עוררין על כך. יערית בן דוד, היועצת העסקית שלי, היא הרוח מתחת לכנפיי, לא יודעת מה הייתי עושה בלעדיה."

"תגדירי זמנים לעבודה, ותהיי הראשונה לעמוד בהם. קל מאוד להיסחף לענייני עבודה בכל מקום ובכל זמן, אבל גבולות ישמרו עלייך, על השפיות שלך ובעיקר על המקצועיות שלך."

"אני ממליצה לעבור קורס מזורז לשיווק ברשתות החברתיות. הרוב מוחלט של הלקוחות שלי מגיעים דרך החשיפה ברשתות. זו עבודה יומיומית, וחשוב להכיר אותה ולהשקיע בה נכון."

הילה מזרחי מעצבת פנים והום סטיילינג
צילום: דנה סטמפלר עשהאל
הילה מזרחי מעצבת פנים והום סטיילינג
צילום: דנה סטמפלר עשהאל
הילה מזרחי מעצבת פנים והום סטיילינג
צילום: דנה סטמפלר עשהאל

פרוייקט מיוחד שהיה לך כחלק מהעבודה

"כשהתחלתי להתעסק בעיצוב באופן רשמי, קיבלתי שלושה פרויקטים בבת אחת. אחד מהפרויקטים היה משמעותי עבורי אף יותר מאחר והוא כלל ניהול מלא של הפרוייקט, כי בעל הבית נסע לחופשה בת שבוע, נתן לי מפתח וכרטיס אשראי, ואמר לי 'תתמודדי, ביי'. אני ממש זוכרת שהתקשרתי אליו כדי לבדוק מולו בנוגע לרכישה מסוימת, והוא ענה: 'הילה, אני בחופשה, יש לי ראש לזה? את המעצבת, תחליטי את!'. בעיניי זה היה מטורף ומדהים בו זמנית. הוא כנראה אף פעם לא יידע, אבל הוא בעצם בעט אותי למים העמוקים, ואני אודה לו על כך תמיד."

איך את צומחת ממשברים?

"אני משתדלת מאוד להתמקד במה שיש. בעיקר משתדלת שלא לחשוב רחוק מידי, ולהעסיק את עצמי במחשבות של מה יהיה, ואיך אתמודד ואם אסתדר, אלא לחיות את הרגע, לעבור יום ביומו, להציב לעצמי יעדים קרובים וישימים."

הילה מזרחי מעצבת פנים והום סטיילינג
צילום: דנה סטמפלר עשהאל
הילה מזרחי מעצבת פנים והום סטיילינג
צילום: דנה סטמפלר עשהאל

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת את הקשר שנרקם ביני ובין הלקוחות שלי. הם מפקידים בידיי את הבית שלהם, וזה מדהים בעיניי. היכולת לתרגם את החלומות שלהם למציאות שיהיה להם נעים לחיות בה היא מדהימה בעיניי, וזו תחושת סיפוק אדירה."

רוצות להכיר את הילה קצת יותר?

מוזמנות להיכנס לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה