נשים ועסקים / אושרת גורן

אושרת גורן היא מעצבת, נגרית, פריקית של DIY ופרויקטורית בנשמה. היא בעלת "פשוט עיצוב", עסק שנע בין נגרות ועיצוב והשילוב בין השניים.

אושרת גורן מעצבת ונגרית

איך העסק התחיל?

"אחרי שנים רבות שבהן עבדתי בעסק משפחתי לבטוח ואת התחביב ליצירה ממשתי בערבים אחרי שהילדים הלכו לישון, הבנתי שהידע והיכולות שלי הם לא נחלת הכלל והתחלתי לפתח את התשתית לעסק עצמאי  עד שלפני כשבע שנים פתחתי את ״פשוט עיצוב אושרת גורן״ ומאז זה העיסוק הבלעדי שלי."

כמה משפטים על העסק

"עסק נע בין נגרות ועיצוב ומשלב בין השניים. אני עוסקת בסטיילינג ועיצוב לבתים פרטיים והכי אוהבות מרפסות. אני מעצבת גם מוסדות חינוך, כמו פנימיות ומועדוני נוער תוך כדי עבודה עם הנוער, התלמידים והמורים בסדנה פעילה וחווייתית תוך לקיחת אחריות אישית וקבוצתית על המרחב. אני מלווה חברות בימי מייקאובר בקהילה ומתמחה בליווי קבוצות של עשרות אנשים בהכנת תוכנית עיצובית כשאת כל החומרים, הכלים והקיטים לריהוט אני מכינה מראש. אלו ימים משמעותיים, אנרגטיים ורגשיים. אני גם מעבירה סדנאות לחברות, ארגונים ומשפחות בסטודיו וברחבי בארץ, בהן יוצרים מוצר ממגוון רחב של פריטים אפשריים אחרי כמה שעות של למידה וחוויה ותוצר. בנוסף, אני גם מוכרת מוצרים מעוצבים מוכנים, מארזים, ערכות עשה זאת בעצמך, מוצרים למעצבי אירועים ועושה שיתופי פעולה עם מעצבים למימוש חזון עיצובי בבניית רהיט או אביזר בהתאמה אישית."

אושרת גורן מעצבת ונגרית

אושרת גורן מעצבת ונגרית

מה מיוחד בעסק שלך?

"אני פרויקטורית. אני אוהבת להתמקד באירוע מסוים, לצלול לתוכו להוציא אותו לפועל ולסיים בטווח קצר וממוקד של ימים או שבועות  בודדים. אני מאמינה בעשיה ומעורבות של המשתתפים בתהליך באופן פעיל לכן אני מפעילה נוער ותלמידים כמו גם עובדי חברה שמגיעים ליום מייק אובר או גיבוש מהעבודה. לפעמים זה מאתגר להפעיל אנשים לא מיומנים ולייצר מוצרים ראויים והכל תוך חוויה למשתתפים. אבל בזה אני רואה ערך – נתינה ועשיה תוך התנסות, למידה, העשרה, העצמה, מעורבות, התמודדות ולקיחת אחריות."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"להיות מעורבת בעסק בכל הרבדים. להכיר את המספרים ולהבין כמה שיותר גם אם יש אאוטסורסינג. לשלוט בנתונים ולהכיר באמת את העסק כדי שנוכל להיות במקום בו אנו מגשימים את עצמינו לאורך זמן."

"ללמוד, להתפתח ולהעשיר את עצמנו. אני מקפידה להזין את עצמי פעמיים שלוש בשנה בסדנה, הרצאה או לימוד תוכנה חדשה. כל כך קל היום להיחשף למידע גם בפודקאסט או הרצאה אינטרנטית."

"פעם בכמה זמן לעשות משהו בעסק שהוא לנפש, משהו שהוא לא ב do to list כל עוד התשוקה היצירתית בוערת חייבים לתת לה ביטוי כי זה המנוע הפנימי וככה מתפתחים ונולדים דברים חדשים." 

אושרת גורן מעצבת ונגרית

אושרת גורן מעצבת ונגרית

אושרת גורן מעצבת ונגרית

חוויות מרגשות שיש לך כחלק מהעבודה

"בימים של מעורבות בקהילה ומייקאובר יש מעורבות רגשית גבוהה. זה יום שיא שבו המשתתפים מגיעים לכמה שעות לעשייה משמעותית אבל אני כבר עובדת על הפרויקט הרבה זמן מראש. יש הרבה אדרנלין והתרגשות ובסוף היום כולם מאוד מרוגשים וגאים. לעיתים אנו זוכים לראות למשל את ילדי הפנימיה מגיעים ורואים את החדרים או המועדון שלהם אחרי המהפך וכאן כבר ממש מתפרקים והלב יוצא מגדרו מאושר."

איך את צומחת ממשברים?

"קושי הוא לגיטימי אבל אני מאמינה בחלומות. צריך להתנהל מתוך אמת פנימית של מה נכון לי ביחס למגבלות הקיימות או לאילוצים אובייקטיביים ולעשות מה שאנחנו מחוברים אליו. דמייני איך את בעוד שנה, שנתיים – איפה העסק נמצא ומה השירותים שהוא מספק, ומזה תגזרי שירותים חדשים או מעודכנים ותחליטי מה זונחים ועם מה ממשיכים. עסק יכול וצריך שיהיו לו כמה ענפים שיוצאים מאותו גזע וכל פעם הפוקוס הוא בענף אחר."

אושרת גורן מעצבת ונגרית

אושרת גורן מעצבת ונגרית

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת את המפגשים והחיוכים. לפעמים מתחילים יום פעילות או סדנה בקושי ובחשש של המשתתפים אבל הגאווה בסוף הדרך והשמחה שווים את המאמץ בעיקר כשזו פעילות במעורבות בקהילה שיש בה משמעות גדולה לעושים ולמקבלים."

רוצות להכיר את אושרת קצת יותר? מוזמנות להיכנס לחנות, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה. לתאום סדנאות או מוצרים בהתאמה אישית ניתן לפנות גם בטלפון 050-4033442.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה