נשים ועסקים / מיכל ירקוני

מיכל ירקוני היא סטייליסטית אישית, המלווה נשים (וגברים) בתהליכים של דיוק המלתחה והתאמתה למבנה הגוף והסגנון האישי. למיכל יש גם סטודיו אינטימי עם מגוון רחב של בגדים ואקססוריז בעיצוב ישראלי. בסטודיו נפגשים עם מיכל לפגישה אישית או לחוויית קניה מיוחדת, משולבת בטיפים אישיים להתאמה מושלמת של גזרות וסגנון.

מיכל ירקוני סטייליסטית אישית
צילום: שונית פלקו-זריצקי

איך העסק התחיל?

"הייתי בתקופה בין עבודות, חיפשתי כיוון חדש ונרשמתי לקורס סטיילינג בשנקר. בגדים ואופנה תמיד ריגשו אותי וחשבתי שזאת הזדמנות לבדוק אפשרות להפוך אהבה למקצוע. בקורס פרחתי וגיליתי עולם שלם, שאני ממשיכה להעמיק בו. עם כל לקוחה אני מבינה יותר ויותר את הערך שיש ללבוש מבחינת ההרגשה הפנימית, הביטחון, והשמחה – קורה שם משהו הרבה יותר גדול משינוי חיצוני נטו וזה מרגש כל פעם מחדש."

כמה משפטים על העסק

"שירותי הייעוץ שלי כוללים ימי קניות לחידוש וריענון המלתחה שמתחילים בהיכרות והבנה של הצרכים והחלומות ואחריהם אנחנו יוצאות לסיבוב בחנויות כשתוך כדי אני מסבירה על גזרות וגוונים מחמיאים וממליצה על סגנון שמתאים לאישיות. המטרה שלי לתת ללקוחה כלים וידע כדי שבהמשך תדע ליישם בעצמה ולשמור על השינוי. יש לי גם שירות של מפגש בית מול הארון הפרטי של הלקוחה, אנחנו מנפות את כל מה שלא רלוונטי ומרכיבות לוקים חדשים מהקיים ואני שולחת סיכום של הפגישה עם הגזרות והגוונים המחמיאים והמלצות לקניות כדי שמה שיתווסף לארון יהיה מדויק. אפשר להגיע גם למפגש אישי בסטודיו שלי באווירה נעימה אחת על אחת. המפגש מתחיל בהיכרות עם הלקוחה והיום יום, מה היא לובשת היום ומה חולמת ללבוש. הסטודיו מלא בבגדים מגוונים וזאת הזדמנות להתנסות, לשחק, להעז, לקבל טיפים אישיים, להבין אלו גזרות וגוונים מחמיאים לך ולהתחדש רק במה שבאמת מדויק ומתאים. בנוסף אני מעבירה גם סדנאות סטיילינג חווייתיות לנשים ולנערות."

מיכל ירקוני סטייליסטית אישית
צילום: דנה פרידלנדר
מיכל ירקוני סטייליסטית אישית
צילום: רן בירן

מה מיוחד בתהליך איתך?

"חשוב לי קודם כל להתחבר ולהכיר, להבין את מי שעומדת מולי, לקלוט איזה מין שינוי נחוץ לה. אני מאמינה שבמפגש הזה יש הרבה מעבר  ל'להלביש יפה'. המטרה היא לבנות סגנון שמוציא את האישיות החוצה, שעוזר לנו להרגיש שמחות, חזקות ולצאת בביטחון לעולם. כשאני מלווה נשים אני לא מלבישה לפי טעמי האישי. זה תהליך משותף. המטרה שלי לקחת אותך קדימה מבחינת הסגנון, להוציא מאזור הנוחות אבל שיהיה מעשי ולביש למחרת בבוקר. אני בוחרת לסטודיו שלי תמהיל מגוון של מעצבים ישראלים ויבוא כדי שכל אחת תוכל להתנסות בלוקים שונים ולראות את עצמה בכל מיני סגנונות וגזרות."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"לעבוד מהלב. כשאת אוהבת את מה שאת עושה ובאמת רוצה לעזור ולהיות שם בשביל הלקוחות שלך, זה מורגש ועובד נפלא לשני הצדדים."

"לשחרר. כעצמאית את נדרשת לעסוק בעוד תחומים מעבר לעיסוק עצמו – שיווק, פרסום, כתיבה, צילום, כספים. לפעמים עדיף לקחת שירות מבעל מקצוע ספציפי. זאת השקעה משתלמת בעסק שלך ובך."

"להתפתח. אני ממליצה להעשיר את עצמך בכיוונים נוספים. כל התפתחות תוסיף לארגז הכלים שלך, האישי והמקצועי. זה מרענן והופך את החיים למגוונים ועשירים יותר."

צילום: שונית פלקו-זריצקי
מיכל ירקוני סטייליסטית אישית
צילום: שונית פלקו-זריצקי

חוויות מרגשות שיש לך כחלק מהעבודה

"כל מפגש עם לקוחה הוא עולם ומלואו בשבילי ואני לומדת דברים חדשים. כשאני רואה תזוזות בחיים של לקוחות ואני מרגישה שגם לי היה חלק קטן בתחושת הביטחון החדשה ובתנועה לשינוי, אני מרגישה סיפוק גדול. פעם בשנה אני מתנדבת ביום סטיילינג לאנשים עם צרכים מיוחדים. לראות את ההתרגשות והשמחה שלהם מבגד חדש, מחדד לי את הערך של השפעת ההתחדשות החיצונית על התחושה הפנימית וזה מרגש כל פעם מחדש."

איך את צומחת ממשברים?

"משברים וזמנים קשים הם חלק מהחיים. מרגע שהפנמתי את זה אני מקבלת גם את הקושי ומבינה שזו ירידה לצורך עליה והזדמנות להתפתחות. בסופו של דבר אלה חלק מהדברים שהופכים אותי לאדם רגיש ואמפתי המסוגל להבין ולהתחבר לנשים שונות."

מיכל ירקוני סטייליסטית אישית
צילום: דנה פרידלנדר
מיכל ירקוני סטייליסטית אישית
צילום: דנה פרידלנדר

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת להיכנס לעולם של לקוחה שלפני רגע לא הכרתי ופתאום נוצרת קירבה בינינו, ואוהבת לראות איך שפת הגוף משתנה כשאשה מודדת לראשונה בגד שלא העזה לפני, ואיך היא מחייכת לעצמה במראה. אני אוהבת לשמוע שהבגדים שנקנו איתי משמשים אותן ביומיום ושהן מקבלות הרבה מחמאות ואוהבת  את החיזוק המתמיד לכך ששינוי המראה החיצוני הוא לא שטחי אלא מניע שינוי פנימי עוצמתי. זה סיפוק אמיתי בשבילי."

רוצות להכיר את מיכל קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאינסטגרם שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה