נשים ועסקים / אורנה כץ

אורנה כץ היא מעצבת פנים במקצועה, וגם גננת נוי. מאז ומתמיד אהבה פריטים ישנים, את הסיפורים שהם מספרים, את העיצוב הייחודי ותשומת הלב שניתנה לכל פריט, ואפילו את השריטות או סימני כוסות התה שנשארו. 'שניה מהבוידם', הגלריה שהקימה בעליית הגג בביתה אשר בכרמיאל משלבת את כל האהבות האלה עם אהבתה לארח ולאפות, ועם הרצון ליצור מקום אינטימי שהוא בית לפריטי וינטג' ולאנשים שהמילה "בוידם" מרגשת אותם.

אורנה כץ שניה מהבוידם ריהוט וינטג'

איך העסק התחיל?

"שינויים במקום העבודה, היקום והלב עזרו לי לקום ולעשות מעשה. הבנתי שהרגע המתאים הגיע. אז יצאתי בעקבות החלום שלי, וסיימתי לימודי עיצוב פנים. ועדיין – משהו היה חסר. עד שסוף סוף הגיע תורו של הדבר האמיתי. חלום ישן שחיכה בסבלנות במגירה הרבה מאוד שנים. הבנתי שאני רוצה לתת ביטוי לכמה אהבות אמיתיות שלי – עיצוב, פריטי וינטג' מיוחדים, אירוח אנשים שתמיד קסם לי, השיחות האלה על עיצוב, יופי, ואסתטיקה – ואז הכל התחבר כמו פאזל! ככה נולדה 'שניה מהבוידם' – פינה מופלאה בעליית הגג המיוחדת בבית שלי שמשלבת את כל הקסם הזה."

כמה משפטים על העסק

"שניה מהבוידם, שהוקמה בשנת 2017, היא בית לריהוט וינטג' שמתעדכן כל הזמן מחדש כמו הזכרונות שלנו. את פריטי הוינטג' אני בוחרת ומלקטת בקפדנות רבה בשווקי פשפשים באירופה ובארץ. את חלקם אני משפצת ומחדשת, ותמיד שומרת על היופי והאיכות של סגנון הוינטג'. אני בוחרת רק פריטים שאני מתחברת אליהם ולוקחת בחשבון גם את העניין הכלכלי מתוך רצון להנגיש את הפריטים לקהל רחב של אוהבי וינטג'. אפשר למצוא אצלי רהיטים ישנים, כלי אוכל, טקסטיל, פריטים משלימים ועוד. עם הזמן, שניה מהבוידם גדלה ויותר אנשים מכירים את השם ואוהבים לבוא שוב ושוב, גם ממקומות רחוקים. מכיוון ששניה מהבוידם נמצא בעליית הגג אצלי בבית, והזמן המשפחתי מאד חשוב לי, הביקור הוא בתיאום בלבד." רוצות להכיר את אורנה קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר ולדף העסקי שלה.

צילום: נדב רותם
אורנה כץ שניה מהבוידם ריהוט וינטג'
צילום: אבי כץ

מה מיוחד בעסק שלך?

"מבחינתי שניה מהבוידם זה בית. וחלק מחוויית הביקור במקום היא האירוח. אז על הדרך מימשתי גם את אהבתי לאירוח ולאפייה, וכך יצא שחלק מהחוויה הבוידמאית היא אירוח ביתי, עם תה ומאפה מעשה ידי. מתחילים את הביקור עם כוס תה או קפה ועוגיות מעשיי ידיי, מקשקשים קצת, מסתובבים בין החפצים, מריחים, מתרגשים לגלות פריטים מוכרים מהילדות, מבקשים שאחפש פריטים ואם רוצים, גם מתייעצים אתי לגבי עיצוב או שיפוץ פריט קיים."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"המשפחה, הילדים והנכדים שלי הם הדבר הכי חשוב מבחינתי. ומכיוון ששניה מהבוידם נמצאת אצלי בבית, חשוב לי לעשות את ההפרדה. אני פותחת את המקום בתיאום מראש, ומקפידה על מינון ושילוב שני התחומים בהתאם למה שמתאים לי."

"אני מקפידה להיות קשובה לעצמי ושלמה עם הסטנדרטים שלי. לא מתפשרת על איכות הפריטים שאני מביאה ומאד נאמנה לאמת שלי. המותג שניה מהבוידם הוא אני וחשוב לי שישאר כזה."

"לא כל ביקור חייב להניב מכירה. יש לקוחות שהפריטים שלי לא מתאימים להם, וכנראה שגם הם לא מתאימים לפריטים. את כל הפריטים שלי אני רוכשת באהבה ורוצה למכור אותם גם באהבה."

אורנה כץ שניה מהבוידם ריהוט וינטג'
צילום: נדב רותם
צילום: נדב רותם
אורנה כץ שניה מהבוידם ריהוט וינטג'
צילום: נדב רותם

חוויה מרגשת שהייתה לך כחלק מהעבודה

"לפני כשנתיים הגיעה אלי לקוחה עם בתה – ילדה בת חמש. הילדה היתה מוקסמת. היא הסתובבה ובחנה כמעט כל פריט והתרגשה כאילו שהיא בחנות צעצועים. הילדה הזאת החזירה אותי לילדה שאני הייתי, מוקסמת ממחוזות ועולמות חדשים ומסקרנים שפתאום גיליתי. ואז הבנתי שהצלחתי. שהחוויה שרציתי ליצור בשניה מהבוידם אכן מתרחשת, ושאנשים מרגישים כאן כמו בעולם אגדות נוסטלגי."

איך את צומחת ממשברים?

"אם עברתי את שנת הקורונה בשלום, ומצאתי פתרונות שלא חשבתי עליהם קודם, כמו למצוא מוביל קבוע כדי שאוכל לעשות משלוחים במחיר הגיוני, אז כנראה שמשברים לא מפחידים אותי."

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני לא מתייחסת לזה כאל עבודה. אני לא עובדת. אני עושה את מה שאני אוהבת ומרגישה שאני מגשימה את עצמי ואת החוזקות שלי בכל התהליך הזה של יצירת החיבור הנכון בין הפריט, על ההיסטוריה והאווירה שהוא מביא אתו לבן אדם שרוכש אותו."

רוצות להכיר את אורנה קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה