נשים ועסקים / אורנה אדורם

ציור היה תמיד חלק בלתי נפרד מחייה של אורנה אדורם. את לימודיה בניו יורק סיימה במקביל בשתי אוניברסיטאות, האחת ללימודי אדריכלות פנים והשנייה לאמנות. עם חזרתה לארץ פתחה משרד לעיצוב תכנון פנים שהצליח מאד במשך כ- 25 שנים. ואז… האהבה לאמנות השתלטה על חייה, היא הבינה שהגיע הזמן לשינוי ובאומץ סגרה משרד מצליח והלכה בעקבות חלומה.  

אורנה אדורם אמנית
צילום: ארנון קרמר

איך העסק התחיל?

"החלטתי לאפשר לעצמי שנת חופש שבמהלכה קיבלתי פידבקים טובים, נוצר ביקוש והתחלתי למכור. היה ברור לי שאין דרך חזרה. הציור שאב אותי וידעתי שהגעתי הביתה."

"הציור הוא חלק ממסע  חיי – מסע המתחיל במשפחת הנונה שלי שאיבדה את כל משפחתה בשואה בסלוניקי, האהבה לילדי, ולאיש שלי. מסע אל השמחה וגם אל הפחדים כאם לחיילים בארץ הזו, למדינה שאני אוהבת, גם אם שינתה פניה, ולאנשים המלווים אותי במסעה."

כמה משפטים על העסק

"אני חולקת את זמני בין סטודיו גדול בקומה גבוהה בניו יורק המשקיף על מנהטן לסטודיו ביתי בתל אביב. אני מוצאת בכל אחד אפשרויות אחרות והשראה שונה. עבודותיי הוצגו בתערוכות רבות בארץ ובעולם – ניו יורק ,לונדון, לוס אנג'לס, רומא, ליסבון סין ועוד."

"לאחרונה התחלתי ליצור בקונספט חדש המתכתב ישירות עם עולם העיצוב ממנו אני מגיעה ושואבת השראה. אמנות מקורית, One Piece, בהתאמה אישית. זו קומפוזיציה של מספר יצירות אמנות מופשטות ומונוכרומטיות, בסקאלת צבעים ובגודל המותאם לחלל בו תשתלב היצירה. החלקים משלימים זה את זה ויחד נוצר אנסמבל של צורות, סיפורים ואסוציאציות, הבאים לידי ביטוי דרך השימוש בחומרים ובצבעים." ליצירת קשר עם אורנה מוזמנות להיכנס לאתר ולאינסטגרם שלה.

אורנה אדורם אמנית
צילום: ארנון קרמר
אורנה אדורם אמנית
צילום: ארנון קרמר
אורנה אדורם אמנית
צילום: ארנון קרמר
אורנה אדורם אמנית
צילום: ארנון קרמר
אורנה אדורם אמנית
צילום: ארנון קרמר

מה מיוחד ביצירות שלך?

"היצירות הייחודיות שלי נוצרו מאקריליק על קנווס בשכבות רבות בתוספת חומרי בניין ממוחזרים. יש בהן שילוב בין חומרי הבניין התעשייתיים, הבאים מעולם האדריכלות אותם פגשתי באתרי הבניה, לעולם המושגים והסמלים השאובים מעולם הרוח. היצירות מופשטות, מאופיינות בהרמוניה של צבע וצורה, מינימליסטיות, רבות עוצמה ומציגות שילוב עולמות של ניגודים בין זמן ומקום, עבר והווה, בין חומר לרוח, רגעי חסד  וסערת רגשות. בהתבוננות עמוקה, ייחשפו שכבות הצבע, שכבות חיים, מקומות, מצבים, רגשות וחוויות החוברות ומשלימות זו את זו."

טיפים לנשים עצמאיות

"להתחבר לאינטואיציה שלך ולממש את הייעוד שלך. הנשים המצליחות שפגשתי היו מחוברות לעצמן ופעלו באותנטיות".

"מדברים על איזון  בית עבודה מבחינתי האימהות תמיד במקום הראשון."

"לאהוב מה שאת עושה, לגלות תשוקה עזה לתחום ולהרגיש שזו לא עבודה בשבילך."

חוויה מעניינת ומרגשת שהייתה לך כחלק מהעבודה

"ההשתתפות בתערוכת ART EXPO בניו יורק הייתה סוג של סגירת מעגל ושמחה כשארבעת ציוריי נמכרו בשעה הראשונה. כל התערוכות שאני משתתפת בהן מרגשות אותי, ועדיין לא מובן מאליו שאנשים באים לצפות ביצירות שלי ורוצים אותן לביתם או למשרדיהם. הייתי רוצה שכל אחד יוכל לראות ביצירה משהו מעצמו, איזו שהיא משמעות, לשמחתו, לאהבותיו, לפחדיו. משהו שייגע בהם באמת."

"בימים אלו אני עובדת על תערוכה חדשה, בעקבות ה'נונה' שלי ומושג הבית, מושג ששינה פניו מאז ה- 7/10. זהו תהליך חדש ומרתק ואני לגמרי בתוכו. התערוכה תוצג בניו יורק ותל אביב. כמו כן חלק מציוריי יוצגו במגדלי נאמן בתל אביב. בהתאמה לתקופה לא יהיה אירוע פתיחה אך ניתן יהיה לבקר בתערוכה ולתאם עם אורנה מפגש. חלק ניכר מההכנסות יתרמו לנפגעי השבת השחורה."

אורנה אדורם אמנית

אורנה אדורם אמנית
צילום: ארנון קרמר
אורנה אדורם אמנית
צילום: ארנון קרמר
אורנה אדורם אמנית
צילום: ארנון קרמר

איך את צומחת ממשברים?

"חלק ממה שקורה עם הגיל, מעבר לשיער המאפיר הוא שמקבלים פרופורציות ולא כל אתגר או בעיה נתפסים כמשבר. מניסיוני, גם משברים הובילו אותי למקומות טובים יותר. אני נוטה לראות משבר כהזדמנות לשינוי."   

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת את העובדה שזו לא עבודה עבורי. יש לי תשוקה עמוקה לצייר וליצור ולכן אני מרגישה בת מזל. העובדה שאנשים רבים מתחברים ואוהבים את העבודות, מחמיאה לי במיוחד לאור העבודה שהנשמה שלי מצויה באמנות שהם רוכשים. אני עובדת מתוך צורך פנימי עמוק, כאשר שאריות חומרי הבניין שאני מקבלת מקבלנים מובילות אותי ליצירה. אני פועלת באופן אינטואיטיבי, נוגעת בחומר ובבד ועובדת. בדרך כלל לא יודעת בתחילת הדרך כיצד תיראה היצירה בסוף התהליך."

"לעיתים אני רואה את הציור בראש, וניגשת לבד וגם אז החומרים לוקחים אותי לאן שהם רוצים להוביל. אני מרגישה שהיצירה בוחרת אותי ולא אני אותה".

רוצות להכיר את אורנה קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר ולאינסטגרם שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה