נשים ועסקים / נגה גולן

נגה גולן מעצבת ויוצרת תכשיטים בסטודיו הביתי שלה, מחוברת ליצירה ואסתטיקה ומוצאת לה ביטוי גם באהבה למטבח דרך בישול אפייה ואירוח. נגה נולדה בקיבוץ בצפון וזה ב- DNA שלה לתמיד וכיום מתגוררת ברמת השרון, שם נמצא גם הסטודיו שלה.

נגה גולן מעצבת ויוצרת תכשיטים
צילום: נגה גולן

איך העסק התחיל?

"הכל התחיל כתחביב. בחרתי ללמוד צורפות כדי לתת ביטוי נוסף לאהבה שלי לעיצוב ויצירה ומשם התחביב התפתח לעסק, כשחברות ומשפחה התחילו להזמין ממני תכשיטים. גיליתי שזה עולם שלם שאני רוצה להמשיך להתפתח בו."

כמה משפטים על העסק

"הסטודיו שלי נמצא בבית – שם אני יוצרת וגם מוכרת את התכשיטים, כך ששעות הפעילות הן מאד גמישות ונעשות בתיאום מראש עם הלקוחות אך היתרון הוא יחס אישי לכל לקוחה, שירות בוטיק. את התכשיטים אני צורפת בזהב או בכסף ואני יוצרת אותם ממש מההתחלה: חולמת ומדמיינת את העיצוב, מציירת אותו ביד ואז עוברת לשלב העיצוב והצורפות. רוב הלקוחות החדשות שלי מגיעות דרך שווק ברשתות החברתיות – פייסבוק ואינסטגרם, אבל הרבה מפה לאוזן ומהמלצות של לקוחות מרוצות שחוזרות שוב ושוב לקנות בסטודיו ומרגשות אותי מאד."

מה מיוחד בתהליך איתך?

"אני חושבת שהדבר שמייחד את התכשיטים שאני צורפת הוא התהליך האישי שאני והלקוח/ה עוברים יחד. לצד מכירת תכשיטים בעיצוב שלי, התפתחה עם הזמן נישה של עיצוב עבור הלקוח לאירוע מסוים או סביב משהו שמשמעותי ומיוחד לו. הלקוחות מגיעים עם הרעיון או עם הדבר שדמיינו ואני הופכת את זה לתכשיט מוחשי שהם יכולים לענוד. יצירת פריט ייחודי לפי חלום של לקוח היא תהליך מאוד מרגש עבורי ואני שמחה לחוות יחד עם הלקוח את השמחה והסיפוק של לקבל ולענוד תכשיט שנוצר במיוחד עבורו."

נגה גולן מעצבת ויוצרת תכשיטים
צילום: נגה גולן
צילום: נגה גולן

טיפ לנשים עצמאיות

"גם אם בנאלי, עבורי זה עובד. תאהבי את מה שאת עושה. תעשי את מה שאת אוהבת. תאמיני לאינטואיציה וללב."

פרוייקט מיוחד שהיה לך כחלק מהעבודה

אחד הדברים המיוחדים שיצרתי הוא פרויקט שבו התבקשתי ליצור כ- 40 שרשראות לבנות מצווה! היה מרגש לשמוע את החוויה העוצמתית שלהן כשכולן הגיעו לבית הספר – עונדות את אותה שרשרת מיוחדת שתלווה אותן, אני בטוחה, כזיכרון מרגש לחיים."

איך את צומחת ממשברים?

"אני משתדלת להסתכל קדימה, ולזכור שהחיים הם רצף של עליות ומורדות. והרבה חברות קרובות."

צילום: נגה גולן
צילום: נגה גולן

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת את החיבור האישי לאנשים. התכשיט הופך להיות הרבה מעבר לחומר או לקישוט והופך להיות חפץ משמעותי שהאדם נושא אתו לכל מקום וזה מרגש אותי כל פעם מחדש. יצרתי כבר תכשיטים שמזכירים בסמל או מילה אדם שאוהבים והורה שהלך לעולמו, חיבורים של חברות והוקרה."

רוצות להכיר את נגה קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה