נשים ועסקים / נועה מימון

נועה מימון היא מעצבת גרפית. היא נולדה להיות מעצבת אך התחילה במסלול אחר. כיום היא מלאה בתשוקה לעיסוק, פורצת גבולות ומגשימה את עצמה. היא נהנית לשמח את הלקוחות שלה כל פעם מחדש ולעצב את חלומו המדויק של כל לקוח.

נועה מימון מעצבת גרפית
צילום: טל רחמני

איך העסק התחיל?

"עבדתי בתחום משאבי האנוש ויצאתי לאבטלה לפני הקורונה. זה התגלגל לחופשת לידה (שניה) פלוס תקופה שבה יכולתי לעשות את השינוי ולהגשים חלום של לימודי עיצוב. עיצוב תמיד היה חלק בלתי נפרד מחיי בהרבה מובנים, אך תמיד פחדתי לעסוק בו. בהיותי אמא צעירה בתחילת דרכה בשוק העבודה, הבנתי שהדרך היחידה שלי לשלב קריירה עם אמהות היא להיות עצמאית. ברגע שהתחלתי, כל כך נהנתי ליצור בעצמי, להרגיש הגשמה עצמית, ושאני מסוגלת לעסוק במה שאני אוהבת ובפרויקטים שאני בוחרת."

כמה משפטים על העסק

"אני עוסקת בעיצוב גרפי, המיקוד העיקרי שלי זה ליווי עסקים במיתוג עיצוב העסק ואתרים. ניתן גם לרכוש מוצרים קטנים בהתאם לדרישות הלקוח (כגון תעודות לידה, הזמנות, פלאיירים ועוד). תהליך המיתוג כולל אפיון העסק, חקירת התחום, שאלון לקוח כדי להבין מה בדיוק הלקוח מצפה ומי הלקוחות שלו, יצירת לוגו ומוצרים משלימים ליצירת מראה ויזואלי מקצועי לעסק, ולבסוף אתר שתואם לשפה הגרפית של העסק. הלקוחות שלי הם בדרך כלל עצמאיים – עסקים קטנים ובינוניים שצריכים מיתוג, מיתוג מחדש או אתר, אבל מידי פעם גם אנשים פרטיים שרוצים לשדרג מוצר או מתנה בעיצוב מיוחד." ליצירת קשר עם נועה מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה. ניתן גם לפנות בטלפון 054-5434348, בוואטסאפ או במייל.

נועה מימון מעצבת גרפית
צילום: טל רחמני

מה מיוחד בתהליך איתך?

"אני אוהבת לדייק כל מיתוג ואתר במיוחד לתחום של העסק ובמיוחד לבעל העסק. זה מתחיל בהיכרות עם הלקוח שלי, חקירת התחום של העסק, הבנה של העסק עצמו, מה בעל.ת העסק מצפים ממנו ומה ימשוך את קהל היעד שלו. רק לאחר שאנחנו סגורים על מה המסר אותו היינו רוצים לשדר אני מתחילה להפוך את החלום שלו למותג ויזואלי שיעביר את המסר. אני מרגישה שהתפקיד שלי הוא למצוא את הגוון המיוחד של העסק ולהביא אותו לידי ביטוי במיתוג של העסק. אני מגיעה לתהליך עם המון סבלנות והבנה שכל עיצוב הוא תהליך מורכב, במיוחד תהליך המיתוג שהוא לראות את העסק שלך פתאום בצורה ויזואלית, מול העיניים שלך. מאחר ורוב הלקוחות שלי הם בתחילת הדרך, אני אוהבת להוסיף טיפים להתחלה ולתת ללקוח את הזמן עד שייצא מרוצה."

טיפים לנשים עצמאיות

"תהיו סלחניות כלפי עצמכן, להבין שעסק זה תהליך. תתחברו לעוד עצמאיות כדי לשבור במעט את תחושת הבדידות."

"אני זה העסק, ואם לא אטפח את עצמי – גם בחופש ונקודות זמן של כיף, העסק יקרוס."

"ללמוד ולחקור בלי סוף, להתפתח ברמה המנטלית והמקצועית של העסק. לקבל השראה מאנשים שהגיעו למקומות טובים ומוצלחים כבעלי עסק."

"ברגע שנשדר ביטחון ושפע בעסק, דברים טובים ונכונים יגיעו אלינו."

פרוייקט מיוחד שהיה לך כחלק מהעבודה

"פרוייקט מיוחד שאני לוקחת בו חלק זה להתנדב כמעצבת גרפית בארגון שנקרא 'WE', שמטפח ועוזר לנשים לצאת ליזמות עוד בשלבי האוניברסיטה כדי להגדיל את אחוז הנשים כיזמיות ויוצרות. אני חושבת שאחת החוויות הכי מיוחדות היו לי בלוגו הראשון, וגם באתר הראשון. בשני המקרים הגעתי עם אפס ניסיון, והלקוחות מהצד השני היו בשיא ההתלהבות סביבי, מלאות התרגשות לגבי התהליך והעבודה המשותפת שלנו מהרגע הראשון, ומאה אחוז ביטחון ואמונה בי שאני יודעת מה אני עושה וסומכות עלי בעיניים עצומות. זאת הייתה הרגשה מדהימה."

איך את צומחת ממשברים?

"קודם כל נושמת עמוק, עוצרת, ומנסה להבין. אני מאפשרת לעצמי לקחת רגע הפסקה ולהתנתק מהסיטואציה, להאמין שאני יכולה לצאת מזה ולדמיין את עצמי איפה שאני רוצה להיות. אני מנסה לחשוב מה המשבר רוצה ללמד אותי ומה הוא יכול לקדם אותי, כי בלי משברים אין צמיחה, וזה חלק מהתהליך והגדילה שלנו."

 מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת לגעת באנשים דרך העיצוב, לשמח את הלקוח ולראות את התגובה שלו למה שיצרתי עבורו, לשמוע כל פעם מחדש איך הגשמתי להם חלום. אין אושר גדול מזה. אני אוהבת את הגיוון והיצירתיות, שאין עיצוב או מיתוג דומה לשני אלא כל פעם את ההרגשה שיצרתי משהו מאפס בשתי ידיי."

רוצות להכיר את נועה קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה. ניתן גם לפנות בטלפון 054-5434348, בוואטסאפ או במייל.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה