נשים ועסקים / נילי ססלר

נילי  ססלר היא מעצבת ומלבישת בתים, אשר הגיעה לתחום העיצוב לאחר שנים רבות בתחומי ניהול תרבות וניהול אקדמי. מזה כ- 13 שנים היא מעצבת ומלבישה בתים, חללים מסחריים, ועוסקת גם בסטיילינג לצילומים מסחריים ולצילומי עיצוב פנים ואדריכלות.

צילום: ארין פריש

 

איך העסק התחיל?

"אנשים היו תמיד מרכז עיסוקי. גם בבחירותיי האקדמיות (תואר ראשון בפסיכולוגיה וחינוך, תואר שני בעיתונות ותקשורת) וגם בבחירותיי התעסוקתיות בעבר , בניהול מוסדות תרבות ובניהול אקדמי. תמיד היו בי הרצון והשאיפה לעסוק באנשים. האהבה והתשוקה לאסתטיקה הייתה שם תמיד ורק חיכתה לרגע הנכון. ואז הוא הגיע… לאחר לימודי הום סטיילינג במכללת בנין ודיור הגעתי לשילוב בין האהבה לאנשים והאהבה לאסתטיקה, ומאז, אני מעצבת לאנשים. כבר לקראת סוף הלימודים 'נזרקתי למים' כשאחד המורים הפנה אלי בעלים של חנות ברחוב דיזנגוף , ומאז אני שם, בכל אהבתי לאנשים ולעיצוב."

כמה משפטים על העסק

"העסק שלי כולל מספר תחומים. עיצוב והלבשת בתים: החל מהלבשת חדר או בית, בחירת צבעים, תאורה, פריטי ריהוט וטקסטיל, פריטים משלימים ודקורטיביים, ועד לשיפוצים גדולים, עיצוב והלבשת חללים מסחריים ומשרדים, וסטיילינג לצילומים, בין אם לצילומים מסחריים או לצילומי אדריכלות ועיצוב. המשותף לכל התחומים הללו, היא האהבה לאנשים ולאסתטיקה.  אהבה זו מתבטאת בכך שכל חדר, כל בית, כל משרד, מותאם ליושב בתוכו. הלווי שלי נעשה משלב התכנון ועד שלב הצבת הפריטים המשלימים במקומם המדויק. יד ביד, יחד עם האנשים, בהתאם לרצונותיהם, חלומותיהם, סגנונם. כל אדם ועולמו, כל אחד והבית שלו." ליצירת קשר עם נילי מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם, לדף העסקי ולפינטרסט שלה.

נילי ססלר מעצבת פנים
צילום: הגר דופלט

מה מיוחד בתהליך איתך?

"אני לא מאמינה ב'העתק הדבק', ולא מאמינה בבתים ממגזינים. אני מאמינה בבתים שאנשים חיים בתוכם – אוכלים, ישנים, משחקים, מבשלים, מבלגנים, אוהבים… אני מאמינה שבית הוא לא רק ארבעה קירות, אלא בית במשמעות העמוקה יותר – מרחב שאדם צריך לחוש בו בנוח, לחיות בו, לנשום בו, לקיים אינטראקציות שונות, בזמנים שונים, עם אנשים שונים. יחד עם זאת, אני מאמינה גדולה בהרמוניה ובאסתטיקה. המקום שלי הוא לחבר בין כל אלה, בין הפרקטיקה לאסתטיקה, בין החיים עצמם לחלומות."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"עצמאות משמעה הוא, בין השאר, שליטה בלוח הזמנים שלך. זה הזמן והמקום להגשים חלומות קטנים ולפנות זמן לתחביבים – לפני כשנתיים הגשמתי חלום קטן והתחלתי ללמוד לצייר. שעתיים בשבוע של נשימה ועונג."

"לא לפחד. לקחת על עצמך אתגרים, גם אם זו הפעם הראשונה שלך."

"לזכור תמיד, שהלקוח הוא במרכז העשייה, ולא את. לבוא בצניעות ובענווה. להיות קשובה, למצוא לו פתרונות, וגם לוותר על האגו לפעמים."

נילי ססלר מעצבת פנים
צילום: הגר דופלט
נילי ססלר מעצבת פנים
צילום: הגר דופלט

חוויות מעניינות שיש לך כחלק מהעבודה

"תחום מיוחד שנפתח בפני, הודות למפגש עם ד"ר יעל במברגר, הינו עיצוב מרחבי למידה חוייתיים. תחום שמשוחרר מחוקי העיצוב הביתי, וככזה הוא מאפשר דמיון ויצירתיות כמעט ללא גבולות. גם פה, כמו בעיצוב בתים, אני משתדלת למצוא את הייחוד במקום, ובהתאם לכך לבנות את הקונספט. משם אני מתרגמת את הקונספט לצורות, לצבעים, לחומרים. תהליך מרתק שמחבר אותי לעיצוב משמעותי."

איך את צומחת ממשברים?

"אני נושמת. בודקת את עצמי. זוכרת שצריך שניים לטנגו. בטוחה שרוב האינטראקציות הן חיוביות ומעשירות, משחררת את אלו שלא, ותמיד תמיד מזכירה לעצמי שמחר יום חדש."

נילי ססלר מעצבת פנים
צילום: כפיר ולר
נילי ססלר מעצבת פנים
צילום: כפיר ולר

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת את האנשים ואת המפגש איתם. חלק גדול מהלקוחות שלי הופכים לחברים ממש. חלק אחר מקפיד לשמור על קשר שנים לאחר סיום הפרויקט. רובם נשארים שמורים בלב שלי עם המון חיבה ואהבה לתמיד. אני מרגישה שזכיתי להתארח לרגע בחיים שלהם, לשנות משהו, ליצור ביחד איתם, ולצאת מהדלת הקדמית, בסיפוק ובהודיה."

רוצות להכיר את נילי קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם, לדף העסקי ולפינטרסט שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה