נשים ועסקים / אורית אבני

בעשרים השנה האחרונות עסקה אורית אבני בהפקת אירועים. תחום לחוץ, מטורף מלא באתגרים ומאוד מאוד כיפי. ואז הגיעה הקורונה, טרפה את הקלפים וחייבה אותה ליצור משהו חדש. האהבה שלה לסדר ואסתטיקה, לדברים יפים לבית וליצירה הובילו אותה לקבלת החלטה לצאת לעשייה חדשה והיא הקימה יחד עם בעלה עסק המתמחה בעציצים המשלבים סוקולנטים – אורית קוראת להם קוקטיילים של סוקולנטים.

אורית אבני עיצוב עציצים וסוקולנטים
צילום: רן בירן

איך העסק התחיל?

"השילוב בין האהבה שלי לדברים יפים לבין הרצון לחדש ולקשט את הבית (במיוחד בתקופת הקורונה), הולידו ניסיונות של עציצים חדשים שהכנתי לביתי. קיבלתי תגובות מטורפות מהסביבה, חברים ומכרים שהתלהבו מאוד מהמוצרים החדשים. בהתחלה התכוונתי למכור את העציצים באירוע קהילתי שתכננתי לערוך בביתי אך שוב הקורונה שינתה את התוכניות. האירוע בוטל, העציצים נשארו איתי. מפה לשם, עם הרבה דחיפה של הסביבה הקרובה, בניתי דף אינסטגרם, אסטרטגיה, צילומים ועלינו לאוויר. ומשם אנחנו לא מפסיקים לרוץ קדימה."

כמה משפטים על העסק

"העסק מתמחה בבלנדים (קוקטיילים) של סוקולנטים בכלי זכוכית ומשלב עבודה של חול ואבנים. העבודה על הסוקולנטים בכלים השקופים, חלקם שקועים בכלי וחלקם יוצאים ממנו היא שונה מכל דבר אחר שנעשה עד היום. יש מגוון רחב של דגמים, גדלים, בלנדים וסגנונות. העסק משלב גם נרות ובקרוב דברים נוספים. הלקוחות שלנו הם בעיקר אנשים שאוהבים דברים יפים לבית, מבינים איכות ומוכנים לשלם עבורה. וגם לקוחות שרוצים לפנק מישהו ולשלוח מתנה שונה ובעיקר גם שנשארת הרבה זמן… בניגוד לשוקולדים או פרחים." ליצירת קשר עם אורית מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה או בטלפון 052-8988825

אורית אבני עיצוב עציצים וסוקולנטים
צילום: רן בירן
אורית אבני עיצוב עציצים וסוקולנטים
צילום: רן בירן
אורית אבני עיצוב עציצים וסוקולנטים
צילום: רן בירן

מה מיוחד במוצרים שלך?

"המוצרים שלי מאוד אסתטיים ומאוד אחרים. לא סתם צמח ששתלו אותו בכלי יפה. אני בוחרת ויוצרת קוקטיילים מיוחדים של סוקולנטים ומשתדלת לא לחזור כמעט על עיצובים. הכל לפי המוזה. חשובה לי מאוד האסתטיות, הניקיון והסימטריה. ומעבר לכל הם הכי נוחים לטיפול! קצת מים, הרבה אור ויש הצלחה! אני משתדלת להשקיע בפרטים הקטנים – כל עציץ אצלי מגיע עם מזרק קטן אליו מחוברות הוראות ההשקיה, כדי למנוע השקיית יתר שהורגת את הסוקולנטים. בנוסף אני שולחת סרטון הדרכה לכל מי שמזמין ישירות דרכי. שילוב הסוקולנטים נקבע על פי טריות ולפי העונה. אבל בהחלט יש מקום ללקוח לומר לי אם יש משהו שהוא ממש לא היה רוצה בעציץ."

שני טיפים לנשים עצמאיות 

"בתחילת התהליך עשיתי אימון אצל אישה מהממת בשם טל פריבנר שכל הזמן שמה איתי דגש בתהליך על זה שאומץ הוא שריר ושצריך לאמן אותו. וזה כל כך מדויק. לפעמים צריך לרוץ קדימה ולא לחשוב יותר מידי – פשוט לעוף על הדברים, להעז, להאמין בדרך, לנסות. למצוא סיבות למה לא תמיד יש ובכמויות! התחלתי בתהליך אימון שרירי האומץ שלי ואני אומרת לכן – זה הרגשה נהדרת."

"תבחרו שני אנשים שדעתם חשובה לכם ורק איתם תתייעצו. לכל חבר / מכר דעה שונה, מטענים שונים, שיקולים אחרים ולרוב זה מאוד מבלבל."

חוויה מרגשת שהייתה לך כחלק מהעבודה

"פתחנו את העסק באוגוסט האחרון. ראש השנה היה מוצלח מאוד ושמנו לנו את פסח כיעד למינוף העסק.
החלטנו שאנחנו הולכים בכל הכוח ומעמידים פופ אפ בקניון רמת אביב. מבחינתי זה הקניון הטוב ביותר בארץ היום והקהל שלו מתאים לי מאוד. הקורונה והסגרים המתחדשים הביאו אותנו לרגע האחרון אבל התאבדנו על זה. הדרך הייתה קשוחה מאוד אבל התוצאה הייתה מרגשת ועוצמתית. מכוון שהעסק ממש טרי, עשינו אני ורונן בעלי את הכל לבד – תכנון ועיצוב הדוכן, ייצור של הדוכן עצמו וכמובן העציצים עצמם! מאז כבר עשינו שוב פופ אפ ברמת אביב ובמספר מקומות נוספים וכרגע אנחנו מתמקדים בראש השנה הקרב."

צילום: רן בירן
אורית אבני עיצוב עציצים וסוקולנטים
צילום: רן בירן

איך את צומחת ממשברים?

"לוקח לי זמן לצמוח ממשברים. אני מתאבלת, כועסת, בוכה והראש שלי לא מפסיק לחשוב ולעבוד ולעבד נתונים. אבל בסופו של דבר אני חושבת שאני בן אדם של עשייה והצבת אתגרים. חולה על לאתגר את עצמי! אני חושבת שהטריק הוא לתת לעצמך להתאבל או לכעוס מאוד על המצב, על המשבר אבל יחד עם זאת לא להיתקע ולהאשים את כל העולם ואשתו. לקום, לקחת אחריות ולהסתכל קדימה. אין דבר יותר מצמיח מזה."

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת את זה שזה שלי! שאני עושה לביתי ולעצמי. בלי שותפים, בלי בוסים ובלי החלטות שלא אני קיבלתי. הכל פרי יצירתי. אני שמחה על היצירה ועל השילוב של אסתטיקה, שמחה והרבה אומץ, ואין כמו לקבל פידבקים טובים מלקוחות! זה הכי כיף שיש."

רוצות להכיר את אורית קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה או בטלפון 052-8988825

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה