נשים ועסקים / נעומית סולומון

נעומית סולומון היא גננת חינוך מיוחד, מסיימת תוכנית הסבה בסמינר הקיבוצים, ומנהלת גן תקשורתי לילדי ה- ASD בראשון לציון. נעומית עוסקת באקסס בארס, בתהליכי גוף אנרגטיים, מדיטציה למבוגרים, להורים ולילדים. היא בעלת תואר בחינוך גופני, בוגרת סמינר הקיבוצים משנת 2000.

נעומית סולומון תרגול מדיטציה באמצעות ספר דיגיטלי

איך העסק התחיל?

"בשנת 2008 התחלתי ללמוד טיפול באמצעות אנרגיה ותהליכי מגע, התחלתי לתרגל מדיטציה וללמד. תרגלתי, למדתי והרחבתי את ארגז הכלים שלי עבורי ועבור המטופלים שלי במשך עשר שנים. בשנת 2012 הקמתי קליניקה העוסקת במתן כלים לחיבור לרוגע ושלווה, שחרור מחרדה, חיבור לקשב וריכוז ומתן כלים לצמיחה והצלחה למבוגרים ולילדים."

כמה משפטים על העסק

"אני עוסקת בהדרכת מבוגרים, הורים וילדים לתרגול מדיטציה באמצעות ספר דיגיטלי הכולל טקסט כתוב יחד עם קבצי שמע, ספר מודפס ומפגש פיזי פעם בחודש להדרכת מדיטציה להורים וילדים מגיל 6 ומעלה. ההדרכות מיודעות לכל מי שמבקש לעצמו חיבור לשקט, לרוגע ושלווה, לקשב ריכוז ומיקוד ולגבי כל הדרכה יש הנחיות למי היא מיועדת ומה התועלת שלה, מתי מומלץ לתרגל, משפטי העצמה לילדים ורעיונות לפעילות יצירה משותפת להורה ולילד בהשראת המדיטציה."

מה מיוחד בעסק שלך?

"התרגולים בספר מיועדים למבוגרים וילדים והם הועלו על הכתב והוקלטו אחרי שאני תרגלתי אותם. התרגילים הועברו גם בקבוצה של קרוב ל-100 איש – מבוגרים וילדים – שתרגלו אותם במשך שנה שלמה ובעזרתם דייקתי את ההדרכה. התרגול תורם לקשב, ריכוז, רוגע, שלווה, צמיחה והצלחה בכל תחומי החיים. קבצי השמע בספר הדיגיטלי מושמעים עם מוזיקת רקע מקורית שנכתבה על ידי אורי כהן והספר מנוקד כך שילדים יכולים לקרוא אותו ולהנחות מדיטציה בעצמם. בספר הדיגיטלי וגם בספר המודפס מופיעים ציורים של תלמידי בית אקשטיין במגמת אומנות מגבעתיים. המפגשים הפיזיים עם ההורים והילדים חווייתיים ומלווים במוזיקה, בהדרכה ובפעילות יצירה משותפת להורה וילד. במפגשי המדיטציה שאני מקיימת התהליך קצר יותר אבל יש לו השפעה חיובית על שגרת היום יום. הגישה שלי לחיים בכלל ובספר בפרט היא לחיות מתוך שמחה, קלות, שימוש בדמיון, אמונה בעצמי וביכולת שלי ולפעול באהבה."

נעומית סולומון תרגול מדיטציה באמצעות ספר דיגיטלי

טיפ לנשים עצמאיות

"לנשום. לתרגל מדיטציה, לעצור את המרוץ, להניח את הכל בצד ולקחת פסק זמן של עשר דקות. אפשר רק לשבת על הכיסא ולהקשיב למוזיקה."

חוויה מרגשת שהייתה לך כחלק מהעבודה

"יש הרבה חוויות מרגשות במפגשים עם ילדים המתרגלים מדיטציה, מצליחים לשחרר סטרס וחרדה ולהתחבר לקשב, ריכוז, מיקוד, צמיחה והצלחה. יש לי גם הרבה חוויות עם מבוגרים המתרגלים מדיטציה ומצליחים לשחרר את העבר, להשתחרר מסטרס וחרדה, להתחבר לרוגע ושלווה, ליכולת ליצור את חייהם בקלות ובשמחה ולצאת לעבר ההגשמה של מה שהם בוחרים להגשים."

איך את צומחת ממשברים?

"אני מתרגלת מדיטציה, משוחחת עם חברה טובה או מקבלת תמיכה מאיש מקצוע."

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת את תרגול המדיטציה ואת המפגש עם האנשים. אני אוהבת לראות את הדרך שהם עוברים ומצליחים ליצור רוגע, שלווה, שמחה, קשב, ריכוז, מיקוד, תקשורת מיטיבה, חיבור מיטיב עם גופם וליצור צמיחה והצלחה."

איפה את רואה את העסק בעוד חמש שנים?

"אני רואה את הספר מדיטציות להורים וילדים בכל בית בישראל ובכל מסגרת חינוכית, כשהמדיטציה הופכת חלק מתוכנית הלימודים ואני מכשירה מנחי מדיטציה לילדים שפועלים בתוך גני הילדים ובתוך בתי הספר היסודיים והתיכוניים. אני רואה כיצד ילדים מתרגלים מדיטציה כל בוקר לפני תחילת יום הלימודים וכיצד אני מצליחה לעזור לכמה שיותר ילדים לצמוח ולהצליח באמצעות תרגול מדיטציה."

רוצות להכיר את נעומית קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לדף העסקי ולערוץ המדיטציה שלה או לקרוא את הפרק הראשון מספרה "מדיטציות להורים ולילדים".

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה