נשים ועסקים / מיכל אלפרוביץ'

מיכל אלפרוביץ, הקימה את "Olio רעננות מן הטבע" לפני כעשור. מיכל מייצרת מוצרי טיפוח טבעיים משמן זית שהיא מפיקה מן המטעים שמשפחתה מגדלת במושב חרות בו היא מתגוררת.

מיכל אלפרוביץ מוצרי טיפוח טבעיים

איך העסק התחיל?

"לפני כ-15 שנים, כשנטענו את עצי הזית הראשונים והתחלנו למסוק, פתאום היה לנו המון שמן זית משובח. באותה תקופה הרגשתי תחושות של חוסר מיצוי וסיפוק בעבודתי כמפתחת אתרי אינטרנט וחיפשתי את דרכי המקצועית. חשבתי, מה אפשר לעשות עם כל כך הרבה שמן זית? והתשובה שעלתה לי בראש הייתה – סבונים. באותה תקופה היו רק כמה סבונאים בודדים בארץ, והדרך היחידה ללמוד את התחום הייתה דרך האינטרנט (שגם הוא נראה קצת אחרת ממה שהוא היום) על ידי ליקוט מידע והרבה ניסוי וטעיה."

כמה משפטים על העסק

"המוצרים ב- Olio הם על טהרת שמן הזית המשפחתי המעולה שלנו. המוצרים כוללים דאודורנטים טבעיים, סבונים מוצקים, קרמים וחמאות גוף המזינות את העור."

מה מיוחד במוצרים שלך?

"הרעיון המוביל ב-Olio הוא שימוש אך ורק בחומרי גלם שעושים טוב לעור ולגוף. במוצרים שלנו אין כימיקלים מזיקים ולא צבעים וריחות סינטטיים. לאחרונה הוספתי ליין חדש של דאודורנטים מתוך אמונה שכל גוף יש את הכימיה שלו ולכל אחת ההעדפות שלה, ולכן יש אצלנו גם דאודורנטים בקרם וגם בסטיק. גם דאודורנטים המכילים סודה לשתייה וגם פורמולה מיוחדת המותאמת לאנשים רגישים. עם הזמן, הלכה וגדלה אצלי המודעות לנושא האקולוגי. הבנתי שעסק המבוסס על הטבע ותוצריו, לא יכול להרשות לעצמו לפגוע בו. אני מודה שזה תהליך והשינוי לא קורה ביום אחד, אבל הוא בהחלט במחשבותיי כל הזמן ומגיע לידי ביטוי בתהליכי ייצור שאינם מזהמים ובקרוב גם במשלוחים יותר סביבתיים. והנה הדאודורנטים החדשים כבר מגיעים במיכל מתכלה."

מיכל אלפרוביץ מוצרי טיפוח טבעיים
צילום: מיכל אלפרוביץ'
מיכל אלפרוביץ מוצרי טיפוח טבעיים
צילום: מיכל אלפרוביץ'
מיכל אלפרוביץ מוצרי טיפוח טבעיים
צילום: מיכל אלפרוביץ'

שלושה טיפים לנשים לעצמאיות

"להימנע מתכונת הפרפקציוניזם. היא תוקעת אותך ומונעת ממך להתקדם. אם אחכה שהמוצר, הסדנה, השרות שלי יהיה מושלם, לא אצא איתו לאוויר העולם אף פעם." 

"להיות את בעסק שלך. זה בסדר, ואפילו חשוב, להציץ החוצה ולראות מה הקולגות שלך עושות, אבל חשוב לא לתת לזה לבלבל אותך ולהסיט אותך ממה שנכון עבורך ומהמסלול שסימנת לעצמך. חשוב להבין מה הייחוד שלך לעומת אחרות ולהמשיך ולחזק אותו." 

"לשמור את העסק שלך חי ולחדש. כולנו רוצות להגיע אל המנוחה והנחלה. שנרגיש נוח בעסק שלנו, שהכל יזרום בקלות. זה בדיוק הזמן לצאת לאתגרים חדשים. עסק צריך לדאוג כל הזמן להתקדמות וחדשנות כי עסק שלא מתקדם הוא עסק מת."

חוויות מרגשות שיש לך כחלק מהעבודה 

"היום יום שלי בנוי מהמון חוויות קטנות ומרגשות, בלנד חדש של שמנים שיצא מוצלח, מוצר חדש שלמדתי להכין אך ללא ספק החוויה המרגשת העוצמתית שהייתה לי היא דווקא לא המכירה הראשונה, אלא הלקוחה החוזרת הראשונה. האמונה שלה במוצר ובי היא זו שנתנה לי את הדחיפה להמשיך. מאז, כל לקוחה חוזרת וכל רכישה חוזרת, מרגשות ומשמחות אותי מאוד."

מיכל אלפרוביץ מוצרי טיפוח טבעיים
צילום: גדי סיארה
מיכל אלפרוביץ מוצרי טיפוח טבעיים
צילום: מיכל אלפרוביץ'

איך את צומחת ממשברים?

"הדרך שלי להתמודד עם משברים היא קודם כל לעצור. לתת לאכזבה לשטוף אותי ולא להתעלם ממה שאני מרגישה. אני מרשה לעצמי להיות שם לפרק זמן קצר וקצוב שלאחריו אני חוזרת לעשייה. בדרך כלל שיחות עם הבעל, חברה טובה והילדים שלי עוזרים לי להשאיר את המשבר מאחור ולהמשיך הלאה."

מה את אוהבת בעבודה שלך? 

"אני אוהבת את המעוף ואת היצירה שבפיתוח מוצרים חדשים, אני אוהבת את  החומרים שאני משתמשת בהם, את השמנים והאבקות. אני נהנית לקום בבוקר ולהיכנס לסטודיו שלי שהוא כמו פארק שעשועים ענק עבורי. התשוקה הגדולה שלי היא להביא הקלה או פתרון וגם שמחה למי שמשתמשת במוצרים שלי."

רוצות להכיר את מיכל קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה