נשים ועסקים / אביטל ירדני

אביטל ירדני היא אשת הייטק לשעבר, בעלת ניסיון ניהולי בעולם ההייטק ובעולם החברתי. אביטל החליטה למזג את שני התחומים שקרובים לליבה – התחום הטכנולוגי שהוא מפותח מאוד בישראל, ומאפשר עבודה מרתקת יחד עם השתכרות נאה, והתחום החברתי שמסייע לאוכלוסיות שונות להשתלב בצורה מכובדת בשוק התעסוקה. היא הקימה את TechJump, עסק חברתי לבניית אתרים ושיווק דיגיטלי.

אביטל ירדני עסק חברתי לבניית אתרים
צילום: איילה ברק העליון

איך העסק התחיל?

"לאחר כמה שנים של עבודה בעמותות, הרעיון היה להקים עסק חברתי. תחום העסקים החברתיים הוא תחום מתפתח שמשלב עסקים שנמדדים על פי 'שורת רווח כפולה', כלומר העסק חייב להיות ריווחי וכלכלי, וגם שיפעל במהותו לטובת מטרה חברתית. כיוון שבאתי מתחום ההייטק החלטתי להקים עסק בתחום בניית האתרים ולהכשיר צעירים לעבוד בתחום. השותפות הראשונית הייתה עם עמותת עלם, ומאז אנחנו עובדים בשותפות עם ביטוח לאומי. המהות של העסק היא לספק קרש קפיצה לאוכלוסיות שבאות מרקעים מורכבים. לא פשוט, מאתגר, מרתק ומספק."

כמה משפטים על העסק

" TechJumpהינו מיזם חברתי עסקי. החלום שלנו הוא להוות פלטפורמה עסקית יציבה ורווחית עבור צעירים המגיעים מרקע מורכב. המיזם מאפשר להם הזדמנות לרכוש מקצוע מבוקש ואיכותי, ופותח בפניהם צוהר למציאות אחרת וטובה יותר.אנחנו חברה לבניית אתרים. בחרנו לעבוד בסביבת וורדפרס, שהיא הפלטפורמה המתקדמת לבניית אתרים היום בעולם. בתחילת הדרך פנינו בעיקר ללקוחות פרטים שרצו אתרי בלוג, או אתרי תדמית לבעלי מקצועות חופשיים. מאז הרחבנו מאוד את סל המוצרים ובנינו אתרי תדמית לחברות עסקיות גדולות וכן אתרי סחר (אתרי חנות) ואתרי קורסים. בנוסף, בנינו שני קווי מוצרים – קו של אתרים שמיוצרים על בסיס תבניות שהכנו לסוגי אתרים שונים וקו של אתרים שנבנים בהתאמה אישית ללקוחות."

מה מיוחד בעסק שלך?

"שוק בניית האתרים הוא שוק מאוד דינמי. המוטו שלנו הוא לספק מוצר איכותי, במחיר הוגן מאוד. אנחנו מספקים ליווי אישי בתהליך בניית האתר שהוא תהליך לא פשוט למי שעושה זאת לראשונה, או לא מכיר את התחום. כל זאת כמובן לצד הערך החברתי הנוסף, שכל אתר שאתם בונים אצלנו, מסייע לאנשים להשתלב במעגל התעסוקה הנורמטיבי."

אביטל ירדני עסק חברתי לבניית אתרים
צילום: איילה ברק העליון

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"גבולות אישיים. לבחור כמה זמן נכון לכן לעבוד, מה נכון לכן לעשות. יש נטייה מאוד גדולה לעצמאים 'להישאב' לעסק. מהר מאוד מגלים שזה על חשבון הרבה מאוד דברים אחרים שחשובים לנו – משפחה, תחביבים, זמן אישי ושקט נפשי."

"גבולות מול לקוחות. לפעמים להתגמש וללכת לקראת הלקוח זו ההחלטה הנכונה לעסק שלנו. אבל חשוב לקבל את ההחלטות ממקום מושכל, ולא כי לחצו עלינו או הפעילו סוג של מניפולציה רגשית."

"גבולות בתוך החברה או עם שותפים עסקיים או ספקים. הרבה פעמים מערכות היחסים הן עסקיות וגם חבריות וחשוב לוודא שזה לא בא על חשבון הדיוק שלנו בעבודה, ועל איכות הביצוע."

חוויה מרגשת שהייתה לך כחלק מהעבודה

"רוב החוויות המעניינות שלי באופן אישי בעסק קשורות לאוכלוסייה המיוחדת שאנחנו עובדים אתה. הרבה פעמים הגיעו אלינו צעירים מרקעים שונים. ופתאום, כל מיני דברים שברורים במערכת יחסי עבודה רגילים, לא היו כל כך פשוטים וברורים. בחור בשנות ה- 30 הגיע אלינו לעבודה לאחר מספר מקומות עבודה, ותקופה ארוכה שהיה בבית לאחר שפוטר בצורה מעליבה ומשפילה. עם תחילת העבודה, כשמשהו לא היה מובן לו, או שהיה מקבל הערה על ביצוע משימה – זה היה מוביל הרבה פעמים להתפרצות, צעקות, וטריקת דלתות. לקח לי זמן, והרבה 'אוויר' להכיל את הסיטואציה, להבליג, ולחכות בסבלנות למחר בבוקר. אז, לאחר שכולנו נרגענו היה אפשר להבין מה היה הטריגר, ואיך אפשר להתנהל בצורה שונה. לאחר כשנה הבחור סיים את העבודה אצלנו, וחיברתי אותו למקום עבודה שרצה להעסיק אותו. באתי איתו להתחלת תהליך הקליטה, פתחנו ביחד מול המעסיק החדש את היתרונות של הבחור, ואת צורת העבודה שתביא לקשר אופטימלי. למיטב ידיעתי הבחור עובד שם עד היום."

איך את צומחת ממשברים?

"כשהקמתי את החברה לא חלמתי להיות עצמאית, לא רציתי לעבוד בשיווק ומכירות. חיפשתי שותף שיעזור לי בקבלת ההחלטות. מהר מאוד הבנתי שיש לי חזון מאוד מדויק, ואם אני רוצה שזה יקרה, אז זה על כתפי. זה עימת אותי עם הרבה גבולות אישיים שלי והיו טעויות בדרך והנחות עבודה לא מדויקות לגבי עולם בניית האתרים, לגבי היכולות של האוכלוסייה שאני עובדת אתה, ולגבי עולם השיווק והמכירות. משבר מגיע כשיש תוכנית שלא עובדת, והוא מייצר הזדמנות לעצירה ולמחשבה מחודשת."

צילום: איילה ברק העליון

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"העבודה מול לקוחות שמחים, שהאתר שלהם עולה לאוויר והם אוהבים אותו, היא ממש כיפית, ובמקביל – עבודה עם אנשים שמצליחים להיכנס למעגל התעסוקה שוב, כולל סיפורים אישים ואנשים שאני נשארת איתם בקשר – מרגשת ונותנת הרבה כוח."

רוצות להכיר את אביטל קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר או לפנות במייל.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה