נשים ועסקים / הדר דגן ועדי בלסקי

הדר דגן ועדי בלסקי אורן הן חברות ילדות שהקימו יחד את המותג מיס דגסקי- Ms.Dagski. הן יוצרות רגעים קטנים וזיכרונות בנייר. הדר היא מעצבת גרפית שגרה בתל אביב ועדי למדה אדריכלות וגרה בפארן שבערבה.

תעודות הלידה המעוצבות

איך העסק התחיל?

"לפני מספר שנים נולד לחבר משותף שלנו תינוק ורצינו להכין למשפחה משהו מיוחד, שיישאר לשנים, ובגישה מודרנית שמשלבת חומרים שאנחנו אוהבות. כך נוצרה תעודת הלידה הראשונה שלנו. לאחר זמן קצר לחברה אחרת נולדה תינוקת והיה לנו ברור שהיא תקבל תעודת לידה. כל כך נהנינו מהעשייה הזאת ומהיצירתיות שחסרה לנו ביומיום, אז החלטנו להפוך את זה לעסק, למשהו עם משמעות שאנחנו אוהבות לעשות יחד."

כמה משפטים על העסק

"מיס דגסקי היא מותג שנוצר על מנת לשמר רגעים מיוחדים בחיים. אנו עושות זאת על ידי עיצוב תמונות עם משחקי שכבות של נייר. בחנות ה- ETSY שלנו ניתן למצוא את סדרת תעודות הלידה המעוצבות שלנו לצד מסגרות עם תאריך החתונה ומקום לשברי הכוס, מגנטים וכרטיסי ברכה. עם הזמן מצטרפים לשם מוצרים נוספים שמתעדים רגעים שונים בחיים. הכל עשוי עבודת יד קפדנית ובשכבות של נייר."

תעודות הלידה המעוצבות

מה מיוחד במוצרים שלכן?

"חשוב לנו שבכל מוצר תהיה נגיעה של שתינו למרות המרחק הפיזי בינינו – ת"א ופארן. בכל עיצוב תמונה אנחנו מנסות לתפוס רגע קטן, קפוא בזמן, בדומה לרגע הנצור בזיכרון של הלידה, החתונה או כל רגע מיוחד אחר. אין שתי תמונות שהן בדיוק אותו הדבר, מה שהופך את אותו תיעוד למשהו מיוחד שיש רק לך. מאחר ומדובר בזיכרונות אישיים, עולה לעיתים הצורך לעיצוב ייחודי ומותאם אישית. אנחנו שמחות מאוד כשלקוחות סומכות עלינו עם עיצוב כזה ומנסות לתמצת את הבקשות ולזקק רגע אחד שיחזיק בתוכו את הזיכרון."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"לקבוע זמנים קבועים לעבודה ולא לוותר בשביל מטלות היומיום. ליידע את בני הבית שזה הזמן שבו את עובדת. הזמן שלך."

"אם את מאמינה במשהו לכי איתו עד הסוף. תתמידי. גם אם זה לוקח זמן, זה בסדר. לפעמים הדרך הארוכה שמכריחה אותך למצוא את האיזון בין העסק לבין חיי היומיום היא הדרך הבטוחה והנכונה."

"חשוב להציף קשיים, להיות כל הזמן בתקשורת פתוחה עם השותפות (או השותפים) שלך ולא לשמור בבטן. וכמובן תמיד לדבר ברוח טובה ולא בביקורתיות. לסמוך אחת על השנייה ולהכיל את הביקורת ומצד שני להיות מוכנה לקבל על עצמך אחריות גדולה יותר כשהשנייה צריכה אותך, ולדעת שהיא תעשה אותו הדבר בשבילך."

תעודות הלידה המעוצבות

תעודות הלידה המעוצבות

חוויות מרגשות שיש לכן כחלק מהעבודה

"פנתה אלינו אישה מיוחדת שמלווה זוגות ופונדקאיות בתהליכי פונדקאות בארץ וחיפשה מתנה לפונדקאיות ללידה, שתסמל את הנתינה הגדולה שלהן ותהווה מעין תעודה למעשה האצילי והמופלא שהן עושות. לכבוד אותן נשים יצרנו דגם מיוחד – עץ החיים, שלכל פרט בעיצוב שלו יש משמעות והוא נעשה עם תשומת לב ורגישות רבה. הפרויקט הזה מאוד מרגש אותנו, וכל פעם שאנחנו מכינות תעודה שכזו אנו מתרגשות מחדש מהידיעה שעוד משפחה חדשה נוצרה על אף הקשיים ובעזרה של עוצמה נשית."

איך אתן צומחות ממשברים?

"אנחנו חברות כבר המון שנים ולכן מכירות היטב את החוזקות והחולשות האחת של השנייה, וגם יודעות איך להרים אחת את השנייה ממצבים קשים. לפעמים אנחנו נתקלות במצבים בהם הרעיון המקורי שלנו בעיצוב לא עובד כמו שרצינו ואנחנו נאלצות למצוא פתרון אחר. במקרה כזה אנחנו פונות אל היצירתיות שלנו ומוצאות אלטרנטיבה אחרת אשר ברוב המקרים מתגלה כטובה יותר מהרעיון המקורי. כמו בעיצובים כך גם בחיים אנחנו פונות ליצירתיות שלנו ובעזרתה מתגברות על הקשיים. לוקחות את הקושי והופכות אותו להזדמנות."

תעודות הלידה המעוצבות

תעודות הלידה המעוצבות

מה אתן אוהבות בעבודה שלכן?

"אנחנו מאוד נהנות ליצור עם הידיים, ואוהבות לעבוד ולהתלבט יחד. אנחנו נהנות לראות איך רעיונות מופשטים הופכים לסקיצה, ואז לדו ממד, ולבסוף מתקבלת צורה תלת ממדית ומוחשית. וכמובן שאין דבר יותר מספק מלראות את התוצר הסופי הזה שעבר כל כך הרבה תהליכים תלוי על קיר בבית של לקוחה."

רוצות להכיר את הדר ועדי קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה