נשים ועסקים / שאשי מוריאל

שאשי מוריאל היא מורה ליוגה ויוצרת המתגוררת ביודפת שבגליל. אחרי 18 שנות הוראת יוגה וניהול סטודיו 'יוגה מהלב', החליטה לשלב בין שתי אהבותיה הגדולות – יוגה ויצירה, והוציאה לאור את 'יומן יוגה' ואת 'לוח שנה יוגה'.

איך העסק התחיל?

"לפני מספר שנים הלכתי בתחילת ספטמבר לקנות לי יומן באחת הרשתות. היו שם יומנים יפים אבל חיפשתי משהו אחר. משהו שייתן לי גם משמעות והשראה, אך לא מצאתי. חשבתי כמה הייתי שמחה אם היה יומן יוגה, כזה שבכל שבוע יש בו תנוחת יוגה, איורים, הסברים, משפטי השראה. באותם ימים לימדתי יוגה וגם למדתי תרפיה באמנות. כשיצאתי מהחנות אמרתי לעצמי – 'אם אין כזה – אכין כזה',  והשאר היסטוריה."

כמה מילים על העסק

"השנה יצאו לאור לראשונה יומן היוגה ולוח שנה יוגה. ביומן יוגה יש את כל מה שיש ביומן שבועי רגיל, חגים, חופשים, פרשות שבוע, מקום לכתוב ולתכנן, ובנוסף השראה רוחנית. יש הרבה הסברים על היוגה ואיורים בצבעי מים של תנוחות היוגה. זמני ירח, משפטי השראה מהפילוסופיה של היוגה, מהמקורות העבריים ועוד. היומן בעצם מביא ליום יום שלנו השראה, שלווה וחיבור. בלוח שנה יוגה יש בכל חודש תרגול יוגה אחר, עם איורים נעימים והסברים. הכל מותאם לזמן בשנה, למזג האוויר ולחגים. היות והוא תלוי בבית המחשבה הייתה על המשפחה כולה. יש גם יוגה למשרד, תרגילים פשוטים שאפשר לעשות על כיסא, יוגה לילדים עם הצעות למשחקים, ועוד. הוא מודפס בהדפסה ידידותית לסביבה ומכיל 13 חודשים, החל מספטמבר הקרוב."

שאשי מוריאל מורה ליוגה ויוצרת

שאשי מוריאל מורה ליוגה ויוצרת

שאשי מוריאל מורה ליוגה ויוצרת

מה מיוחד במוצרים שלך?

"בנוסף לכך שהוא תלוי בבית ומאפשר לנו לתכנן תכניות, לוח השנה ממש עוזר להביא לחיינו את היוגה. הוא מציע לנו אפשרות של חיים בריאים, תנועה, השראה. היומן הולך אתנו לכל מקום ומזכיר לנו לחייך ולנשום.

היומן והלוח מאפשרים לאלו שעוד לא התחילו לתרגל יוגה להכיר את היוגה לפני שמתחילים לתרגל. אפשר בהחלט להתחיל לתרגל מתוך לוח השנה והיומן."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"לא לוותר על מה שממלא אותנו. עבודה רוחנית, פעילות יצירתית, כל אחת ומה שממלא אותה… כשאנחנו ממלאות עצמינו הטוב הזה מהדהד חזרה אל המשפחה שלנו ואל העולם. כשאנחנו נותנות לעצמינו, כולם מרוויחים."

"תמיד לבדוק מה אפשר להעניק לעולם, גם במסגרת המגבלות. כמורה ליוגה שהיא אם חד הורית איני יכולה להעדר הרבה מהבית ולהעביר סדנאות בערב. העבודה על היומן ולוח השנה אפשרה לי להיות הרבה בבית ולצייר גם עם בני. יש אפילו עץ שהוא צייר ביומן, לכבוד ט"ו בשבט."

"מידי פעם לעשות רשימה של החלומות שלנו ולחזור אליה מידי פעם. אולי נגלה שחלומות סופם להתגשם."

חוויה מרגשת שהייתה לך כחלק מהעבודה

"בכל יום אני מקבלת פידבקים מרגשים מלקוחות, אך השבוע כתבה לי מישהי שהיא וכל משפחתה נכנסו לבידוד וזה קשה להם. קריאה ביומן היוגה הזכירה לה כמה היא אוהבת יוגה והיוותה בשבילה נקודת אור בתוך הקושי." 

שאשי מוריאל מורה ליוגה ויוצרת

שאשי מוריאל מורה ליוגה ויוצרת

איך את צומחת ממשברים?

"הרבה נשימה, יוגה, להיות ברגע הזה, כאן ועכשיו. ללכת, ליצור, לשתף קרובים לי, להיות בטבע."

מה אני אוהבת בעבודה שלך? 

"נהניתי מאוד מתהליך היצירה של יומן יוגה ולוח השנה. החשיבה, התכנון והשעות הרבות של ציור וכתיבה. שלב המכירות והמפגש (גם אם וירטואלי) עם לקוחותיי גם הוא מהנה ומרחיב לב. נעים לשמוע מהלקוחות שהם מחכים שספטמבר כבר יתחיל ושהציורים יפים ומשמחים אותם."

רוצות להכיר את שאשי קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר ולדף העסקי שלה. את המוצרים ניתן לרכוש דרך האתר או בחנויות (יש רשימה באתר). להזמנת כמות ניתן לפנות בוואטסאפ לטלפון 054-4546200

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה