נשים ועסקים / מיכל וינבוים

מיכל וינבוים היא אמנית העוסקת בציור. בהכשרתה היא אדריכלית ומעצבת פנים, בוגרת מכללת רופין להנדסאים. מיכל פרצה עם כישרונה ויכולותיה בגיל מאוחר, לאחר שהרגישה את הצורך והרצון להתמסר למה שהיה חבוי בתוכה כל השנים מאז הייתה ילדה שגדלה בבית שוחר אמנות עם אמא אמנית.

איך העסק התחיל?

"בגיל 35, שנה לאחר שבתי השנייה נולדה, הרגשתי שאני נמצאת בנקודת זמן שבה יש לי הזדמנות לעשות שינוי בחיי כשכירה ולהפוך את תחביב הציור למקצוע. היה לי חשוב להגשים את עצמי כאימא וכאשת משפחה ובמקביל להגשים את עצמי ולהתפתח בתחום המקצועי. הקמתי לעצמי סטודיו קטן בבית ובו התחלתי ליצור. פתחתי חנות אינטרנטית קטנה והתחלתי לצבור קהל לקוחות שהלך וגדל מפה לאוזן ובהמשך התחלתי להשתתף בתערוכות, ירידים ובגלריות בארץ ובחו"ל, ולקבל הכרה כאומנית מוערכת."

כמה משפטים על העסק

"העסק מתמקד בהזמנות לציורים מאנשים פרטיים, מאדריכלים, מעצבי פנים וממשרדים. בתור מעצבת מאוד חשוב לי לדייק את הציור לחלל אליו הוא מיועד ואני מייחסת לכך חשיבות רבה." ליצירת קשר עם מיכל מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

מיכל וינבוים אמנית העוסקת בציור

מיכל וינבוים אמנית העוסקת בציור

מה מיוחד בגישה שלך?

"אני דוגלת באמפטיה, קשובה לתחושות הלקוח ומציירת עבורו יצירה שייהנה ממנה זמן רב. השרות של הזמנת הציור כולל פגישת ייעוץ והתאמה, לאחר מכן מתחיל תהליך היצירה שלי ובו אני דואגת לשתף את הלקוח בשלבי ההתקדמות עד לתוצאה הסופית."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"רק ברגע שאת מגדירה לעצמך ומחליטה שאת בעלת עסק, רק אז את מתחילה לפעול ולהתנהל כבעלת עסק."

"אמונה בעצמי ובתהליך. לא לפחד מהצעדים הראשונים. להתחיל בחלומות קטנים ולהגשים אותם אחד אחרי השני. להאמין בדרך ובתהליך ואז כמו קסם ,דברים קורים."

"לעצמאית שעובדת מהבית מאוד חשוב להגדיר ולהפריד את שעות העבודה שמוקדשות לעסק לבין השעות של עיסוקי הבית. לי מאוד עזר כשסגרתי שעות קבועות ביומן ונצמדתי אליהן."

מיכל וינבוים אמנית העוסקת בציור

מיכל וינבוים אמנית העוסקת בציור

חוויה מרגשת שהייתה לך כחלק מהעבודה

"בכל פעם מחדש אני נדהמת לגלות את היכולות המופלאות של האמנות לגעת בכל אחד ואחת בדרך שונה. למשל סיפור מדהים שגרם לי לבכות מרוב התרגשות, על לקוחה שפנתה לגלריה שהצגתי בה לגבי ציור שנמכר. היא אמרה שהיא חייבת כזה ציור ושאלה אם יש סיכוי שאכין כזה חדש. לשמחתי ולשמחתה של הלקוחה אכן הכנתי עבורה ציור חדש. רק לאחר שהיא קיבלה אותו גיליתי מדוע היא התעקשה על אותו ציור. היא צלצלה אלי לספר לי שהיא קנתה אותו עבור פינת זיכרון בביתה לזכר בנה בן העשר שנפטר. הציור היה ציור כנפיים צבעוניות והיא סיפרה לי שהכנפיים הן סמל שמלווה אותה ושגם על הקבר של בנה הם חרטו זוג כנפיים ובנוסף יש לה קעקוע של כנפיים על פרק היד ושהציור שלי הגיע לידיה כאות משמיים (מהבן שלה)."

איך את צומחת ממשברים?

"אני מאמינה שמכל משבר צומחים ושבכל רע אפשר למצוא את הטוב. את העסק שלי הקמתי לאחר תקופת משבר, שלוש שנים קשות של סיבוכים גניקולוגיים עקב ניתוח קיסרי, שלושה ניתוחי שיקום שבסופם ההודעה וההכרה שהרחם שלי לא יכול יותר לשאת הריון. הייתה תקופת אבלות על מהות הנשיות שנגזלה ממני ותוך כדי התחלנו בהליך פונדקאות לא פשוט שבסיומו המשמח נולדה ביתי השנייה. סיומו של המסע הזה הוליד מיכל חדשה, אישה שניצחה את הקושי ואת הכאב ובוחרת להתמסר למה שעושה לה טוב, ליצור, לפרוח ולעוף עם החלום."

מיכל וינבוים אמנית העוסקת בציור

מיכל וינבוים אמנית העוסקת בציור

לאן היית רוצה לקחת את העסק שלך?

"עם הזמן גיליתי שמתעוררת מודעות לצריכה של אמנות מקורית ושאנשים מעוניינים לקשט את סביבתם אך נרתעים ואף נמנעים כיוון שהם מרגישים נטולי ידע או הבנה באומנות. השאיפה שלי היא להנגיש את האמנות ולהגיע לכולם. לגעת בכל אחד אשר חפץ בכך בלי רתיעה. להביא אמנות אשר מספקת הנאה ועונג למתבונן מבלי לתת הסברים ומבלי לנסות ולהבין מה הייתה כוונתו של האומן."

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת בעיקר את היצירה. זמן הסטודיו זה זמן קסם עבורי. אני שוקעת לתוך היצירה ונכנסת לבועה משל עצמי שמרגיעה אותי ומנתקת אותי מהמציאות. אני אוהבת להתחיל ציור חדש ולקום בהתרגשות בבוקר ולהמשיך בתהליך היצירה. בתור אמנית אני מרגישה שזכיתי ליצור ולהפיץ את האומנות שלי. זו תחושה מדהימה ועוצמתית שאני אוהבת במיוחד, ההבנה שהציורים שלי תלויים להם ומקשטים בתים של אנשים שמעולם לא הכרתי או פגשתי ואני נוגעת בהם ומשאירה איזשהו חותם בעולם הזה."

רוצות להכיר את מיכל קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה