נשים ועסקים / ליטל ויליגר

 ליטל ויליגר ויתרה על  החלום על לימודי עיצוב פנים ועבדה במסלול של מסחר ושיווק, בעולם האופנה והקימעונאות. במהלך הריונה השני החלה ללמוד עיצוב פנים בשנקר ומאז היא מעצבת בתים ומלבישת חללים בהשראת אירופה ואמריקה הקלאסית.

צילום: הגר דופלט

איך העסק התחיל?

"אל תחום העיצוב הגעתי לאחר הסבה מתחום הסחר והשיווק, בעיקר בחברות אופנה. במשך שנים היה חסר לי הערך של תוצרת אמיתית וויזואלית לעולם האסתטיקה שעבדתי בו דאז, שתעשה שינויי בליבם של אנשים. הרגשתי שאני מאוד מועילה ומשנה ועם זאת מאוד גנרית. הבנתי שהיה חסר לי ערך הנתינה  לאנשים, ממנו אני אצא נשכרת וכשנפל לי האסימון הבנתי שאני רוצה לעצב לאנשים בית, חלום, שתהיה מטרה לעבודה שלי וגם אהנה מהיום יום ומהדרך. במהלך ההיריון השני שלי החלטתי לעזוב את עבודתי, ללמוד עיצוב פנים בשנקר ולהגשים את חלומי הישן."

כמה משפטים על העסק

"יש לי חברה לעיצוב פנים והלבשת חללים שנקראת על שמי, אני לוקחת את ההשראה לעיצוב שלי מהעולמות של אירופה ואמריקה הקלאסית ומתרגמת אותם לשפה חדשה, שבה הקלאסי – קולוניאלי פוגש באינטרפרטציה אורבנית, חדשנית ומדוייקת. תמיד תוכלו למצוא בבתים שלי עושר של חומרים וחום, גם אם הם מאוד מינימליסטיים."

ליטל ויליגר עיצוב פנים

ליטל ויליגר עיצוב פנים
צילום: הגר דופלט

מה מיוחד בגישה שלך?

"אני מאמינה שעיצוב הבית המושלם הוא עיצוב דינאמי המביא את צרכיו של הלקוח במרחב הקיים. כל בית הוא סיפור בפני עצמו, הבית שלנו משקף את ה'אני' שלנו ולכן כל פרוייקט הוא עולם שלם של חוויות, זכרונות, טקסטיל, צבעוניות וחומרים שאני רוקמת מהיכרות אישית עם הלקוח. אני פרוייקטורית בנפשי ושקיפות, אמינות וסדר מאוד מאפיינים אותי מבחינה מקצועית. אני בונה את התהליך כשהכל ידוע מראש, עד לפרטים הקטנים ביותר ותמיד יש סדר ואג'נדה לדברים. זה משהו שמאוד מאפיין אותי גם בחיים הפרטיים."

שני טיפים לנשים עצמאיות

"לפני שאני מגיעה הביתה, אני תמיד לוקחת קצת זמן לעצמי לפני שאני מגיעה למשמרת השנייה עם משפחתי, בזמן הזה אני עושה עם עצמי דמיון מודרך, מרגיעה את עצמי בנשימות, מאזנת ומתניעה את עצמי מחדש באנרגיות ובאה מחודשת הביתה."

"חשוב לי תמיד להיות אותנטית וכנה מול הלקוחות ולהשאר נאמנה לעצמי בתהליך, זה יכול למנוע הרבה אי הבנות ואי דיוקים."

חוויה מרגשת שהייתה לך כחלק מהעבודה

"באחד הפרויקטים האחרונים שלי הייתה לי הזכות לתכנן, לעצב ולהלביש מחדש עבור לקוחות בשנות ה- 60 לחייהם את אותו הבית שהלקוח נולד בו וחיי בו כילד חיים שלמים עם הוריו האהובים. זה היה אחד הפרוייקטים המרגשים ביותר שחוויתי ועבדתי בהם."

ליטל ויליגר עיצוב פנים
צילום: הגר דופלט
ליטל ויליגר עיצוב פנים
צילום: הגר דופלט
צילום: הגר דופלט

איך את צומחת ממשברים?

"אני צומחת רק ממשברים. ישר שיר שאני מאוד אוהבת שיש בו משפט חכם In every fear there is a possibility  ואני מאד מאמינה במשפט הזה. תמיד לומדים הכי טוב על עצמנו ועל היכולות העצומות שלנו ועל תעצומות נפשינו מרגעים מאתגרים וקשים."

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני מאוד אוהבת לראות איך החזון שלי כמעצבת חלומות הופך למציאות בשטח, כאשר כל החלקים מתחברים לפאזל. זה בדרך כלל קורה בשלב הגמרים הצבעוניות של חומרי הגלם והקונספט של הבית מתחילים לתפוס צורה, ולכולם נופל האסימון למה התכוון המשורר."

רוצות להכיר את ליטל קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה