נשים ועסקים / רינתה בלסון וטל לביא

אמרתן גליל, אמרתן רינתה וטלטול. שתי אושיות גליליות ידועות, נשות השיווק הגלילית שאוהבות את החיים במרחב הגלילי. נשים מרשימות, מיוחדות, בעלות חזות אירופאית, אך הכי ישראליות שיש, מחוברות לעולמות הרוח והטבע, האמנות והעיצוב, מלאכות מסורתיות ומגדר נשי, שתיים שבחרו לחבור יחדיו למיזם מרתק ואיכותי אודות העשייה הגלילית בתחומי עניין מרובים ונפלאים.

לרוויתא סייורי נשים חוויתיים בגליל

איך העסק התחיל?

"העסק התחיל בעקבות פניות רבות של נשים עם בקשות להמלצות על מקומות הכי שווים ומיוחדים בגליל. רינתה הבינה שיש פה רעיון להקמת עסק שייקח את הנשים למקומות הללו וכך, נולד העסק 'רינתה בדרכים', שלקח קבוצות נשים למקומות הכי מיוחדים שיש בגליל ואף בחו"ל, בתחומי עניין שונים. לאחר ארבע שנים במקרה או שלא, איחדנו כוחות והקמנו את 'לרוויתא' – סיורי בוטיק בגליל עם טלטול ורינתה, כאשר הסיורים מושתתים על סיורי רינתה בדרכים ואף התפתחו ונבנו סיורים חדשים מלאי כל טוב הגליל."

כמה משפטים על העסק

"לרוויתא – סיורי בוטיק בגליל לנשים מתוך אהבת המקום, לרוות נחת מגליל השופע מקומות מיוחדים וא-נשים יוצרים בתחום התיירות הנישתית של עיצוב, מלאכות מסורתיות. השילוב בין שתינו מביא עמו המון ידע וניסיון רב שנים, סטייל, קשרים ויצירתיות אינסופית. הסיורים שלנו נוגעים בתחומי עניין של א-נשים ומקומות גלילים, ביניהם הסיורים 'יש סטייל בגליל' – הקשר בין מעצבים בגליל, מעצבי מוצר, טקסטיל, קולינריה ועוד, 'טובות השתיים מן האחת' – כשנשים חברות פותחות עסקים אחת ליד השנייה. 'הבה נגלילה' – מתגלגלות לגליל העליון, מפגש עם נשים יוצרות בתחומי האופנה, עיצוב ועוד, 'בעשר אצבעות' – סיור בדגש על מלאכות מסורתיות של נשים גליליות ועוד. אנו מפרסמות תאריכים ונשים נרשמות מראש, אך יש גם אפשרות לסיורים של קבוצות סגורות מזמינות מראש, כולל סדנאות וארוחות גליליות אותנתיות." ליצירת קשר עם רינתה וטל מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלהן.

לרוויתא סייורי נשים חוויתיים בגליל

מה מיוחד בגישה שלכן?

"מה שהמיוחד בגישה שלנו זו האינטימית. הקשר נרקם ונבנה עוד לפני הסיור ועד ליום בו נפגשות עם קבוצת הנשים ותמיד יש משהו מפתיע ומחבר שקורה ביניהן. בלרוויתא, החיבורים נתפרים מתוך אהבה ותשוקה שלנו לדברים המתרחשים בגליל, אנו תמיד הראשונות לדעת, להכיר ולהגיע למקומות שא-נשים לא שמעו או הכירו וזה מה שמייחד אותנו ומבדל לעומת סיורים אחרים. 'אמנות כל ההקשרים' כמו למשל מה הקשר בין עיצוב ממרוקו לליף סטייל נורדי? איך ידיים קולעות מתחברות לידיים אופות וכך, אנו מחברות כשתי וערב בין עולמות תוכן מתוך האהבות שלנו."

טיפ לנשים עצמאיות

"תמיד יש זמן כשזה בוער בתוכך! ניהול הבית וניהול העסק אחד הם, ויש לעשות חלוקת זמן מדויקת ובנייה מראש של תהלכי עבודה."

לרוויתא סייורי נשים חוויתיים בגליל

חוויות מרגשות שיש לכן כחלק מהעבודה

"בכל מפגש עם קבוצת נשים יש הפתעה. נשים שלא התראו עשרות שנים, או אישה שגילתה כי אחת המארחות שלנו הייתה החברה הראשונה של בעלה הן רק חלק מהדוגמאות. אבל הכי מרגש זה לשמוע את הסיפורים מאחורי המיזמים, איך כל אישה שעשתה דרך הצליחה להגשים חלום ולפתוח עסק, מקום, סדנא, חלל, מרחב שבו היא 'עפה' על עצמה מהמקום החיובי שבדבר."

איך אתן צומחות ממשברים?

"החיים חזקים מכל ומפתיעים. משבר בריאותי שפקד את רינתה לפני שנה וחצי, וכלל אשפוזים בבית חולים וגם בבית לווינשטיין, הפך אותה מאישה עצמאית וחופשיה, לסיעודית, על כיסא גלגלים, כאובה ושבורה. אבל רגע לפני מוות, בחרה בחיים. טלטול צמחה השנה ממשבר הקורונה, שינתה כיוון והתמקדה בצמיחה אישית, לימודים ותכנון העתיד."

לרוויתא סייורי נשים חוויתיים בגליל

לרוויתא סייורי נשים חוויתיים בגליל

מה אתן אוהבות בעבודה שלכן?

"אנחנו אוהבות את המפגש של נשים עם המקומות בגליל. הן תמיד אומרות: 'זה כמו חו"ל' ואנו אומרו לא! זה כמו פה, זה כמו בגליל. זה מיוחד, זה אותנטי ואחר ותמיד תמיד מכיל, עוטף ומחבק."

מה המסר שלכן לנשים שקוראות אתכן?

"תעשי רק מה שאת אוהבת – לא אנחנו המצאנו את המשפט הזה, אבל ללא ספק הוא יכול ללוות אותנו הנשים וטובות השתיים מן האחת – הביחד מעצים ומחזק."

רוצות להכיר את רינתה וטל קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה