נשים ועסקים / נסטיה פייביש

נסטיה פייביש עלתה לישראל מאוקראינה בשנת 1993. היא בוגרת תואר ראשון במחלקה לתקשורת חזותית במרכז האקדמי ויצ"ו חיפה ובוגרת תואר שני בתקשורת חזותית בבצלאל ירושלים. נסטיה בעלת סטודיו עצמאי לעיצוב גרפי המתמחה במיתוג, עיצוב ספרים ועיצוב כללי למדיה מודפסת ודיגיטלית, ומרכזת ומרצה במסלול לעיצוב גרפי בלימודי החוץ של המרכז האקדמי ויצ"ו חיפה.

נסטיה פייביש עיצוב גרפי עיצוב ספרים 

איך העסק התחיל?

"פעם חשבתי שאני צריכה להיות שכירה. שמישהו ינהל אותי ויישא באחריות. אבל אז קיבלתי את האחריות הגדולה בחיי. הפכתי לאמא. מהר מאד הבנתי ששעות סטודיו לא מסתדרות עם שעות הורות שהייתי רוצה. שיש לוחות זמנים שלעיתים צריכים להתקיים בכל מחיר, מחיר שלא הייתי מוכנה לשלם, או לפחות למדתי בדרך הקשה שלא. זה לקח זמן. התחלתי בקטן, ושילבתי עם עבודת יום. רק אחרי כשנתיים הרגשתי מספיק בטוחה לשחרר ולהתנהל באופן עצמאי. היום, אני מעצבת עצמאית למעלה מחמש שנים, ולא רואה את עצמי שכירה בכלל. למרות הקושי שבעצמאות, חופש התנועה בכל המובנים שהעצמאות מאפשרת לא יכול להשתוות לשום תנאי העסקה אחרים מבחינתי."

כמה משפטים על העסק

"העסק שלי הוא סטודיו לעיצוב גרפי. הסטודיו שלי הוא אני ואני עושה בו את הכל. גם את העבודה הזוהרת וגם את השחורה. וואן וומן שואו שכזה. מה שאני לא יודעת לעשות – לא אקח על עצמי. אני עוסקת במיתוגים, עיצוב לדפוס ועיצוב למדיה דיגיטלית. האהבה הכי גדולה שלי, היא עיצוב ספרים. ספרים זה קסם בעיני. הזדמנות להשאיר בעולם משהו מוחשי, בעל רבדים משתנים של ערכים. זה מרגש אותי. רוב הלקוחות שלי הן נשים,  שמגיעות אליי מפה לאוזן, למרות שניתן למצוא אותי גם ברחבי הרשת." ליצירת קשר עם נסטיה מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

נסטיה פייביש עיצוב גרפי עיצוב ספרים

נסטיה פייביש עיצוב גרפי עיצוב ספרים

נסטיה פייביש עיצוב גרפי עיצוב ספרים

מה מיוחד בתהליך איתך?

"אני תמיד מתרגשת כשאנשים יודעים לזהות 'אותי' גם כשהם לא יודעים בוודאות אם אני עשיתי את העבודה. זה מה שמיוחד בעיני בכל מעצב.ת שמפתח.ת עם הזמן שפה משלו.ה. אני אוהבת תהליכי עבודה מתמשכים, כאלה שנוצרים מאפס ומתפתחים למיתוגים מתמשכים, או צומחים לעוד פרויקטים שלא בהכרח נובעים אחד מתוך השני, אבל ההכרות האישית עם האדם מולו אני עובדת משדרגת את איכות התוצרים. הסיבה שאנשים חוזרים אליי היא דווקא בגלל הקשרים האישיים שנוצרים ביני לבינם במהלך העבודה המשותפת. זה מדהים אותי בכל פעם מחדש, משמח ומחמם את הלב, ובלא מעט מקרים מגדיל את מעגלי החברות שלי."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"לא לפחד להגיד לא. לקח לי שנים להבין שזה הכי מכבד ונכון לשני הצדדים. כשפרויקט לא מסתדר לפעמים הכי נכון פשוט לשחרר. האופי הסובייטי שלי מקשה על העניין עד היום, אבל כבר למדתי להפעיל את הקול הקטן שאומר שזה בסדר."

"להיות אדיבים. אנשים מעריכים את זה וזוכרים את זה לתמיד. היו אדיבות בכל מצב."

"לא להתבייש להציב גבולות. יחד ולמרות סעיף ב׳. גבולות ללקוחות שלכן ולעצמכן. הגדירו שעות עבודה ספציפיות. שמרו על עצמכן. על הזמן שלכן. על השפיות שלכן."

נסטיה פייביש עיצוב גרפי עיצוב ספרים

נסטיה פייביש עיצוב גרפי עיצוב ספרים

חוויות מרגשות שיש לך כחלק מהעבודה

"בנוסף להיותי עצמאית, אני מרכזת ומלמדת בלימודי החוץ בעיצוב גרפי בויצ"ו חיפה. אני מאד אוהבת עבודה עם סטודנטים. הם מלמדים אותי המון, מאפשרים לי חשיבה מרעננת וחדשה בכל פעם, בזכותם אני נשארת 'טרייה' ולא נשאבת לתבניות עבודה נשחקות. אני מתרגשת כשתלמידים מספרים לי על עבודה שלי שנחשפו אליה ב'עולם האמיתי', וגם סתם כשהצליחו לעשות משהו בזכות הלמידה המשותפת שלנו. למרות שתחום העיצוב אינו 'מציל חיים', יש לו את היכולת האדירה להשפיע, לשנות, להשאיר חותם והרבה זיכרונות."

איך את צומחת ממשברים?

"אני חושבת שאני פועלת הפוך. הרבה פעמים אני נכנסת להרפתקה בידיעה שהיא תהיה משבר, בכוונה תחילה ללמוד משהו חדש. כמו לקחת קורס אצל מרצה שכנראה מפקפקת ביכולות שלי מתוך בחירה, או כמו לקחת פרויקט בידיעה חד משמעית שהוא גדול עליי. אם אני מצליחה – זו הרגשת ניצחון אדירה. ואם לא הצלחתי – אני מתמקדת במה למדתי. נושמת עמוק ונותנת לעצמי הזדמנות נוספת. כך או אחרת, תמיד יש משהו טוב שיוצא ממשבר. תמיד."

נסטיה פייביש עיצוב גרפי עיצוב ספרים

נסטיה פייביש עיצוב גרפי עיצוב ספרים

נסטיה פייביש עיצוב גרפי עיצוב ספרים

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת את חופש התנועה בכל המובנים. חופש זמן. מקום. מחשבה. יצירה."

רוצות להכיר את נסטיה קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה