נשים ועסקים / קרן קירשנר-סמואל

קרן קירשנר-סמואל היא בעלת "חיבוק של אמא" ושיעורי בלרימא – שיעורים, סדנאות והרצאות ברמת השרון והסביבה המתמקדים בתנועה בהיריון, ריקוד עם מנשאים, ריקוד לנשים, ותמיכה והדרכה בהריון ואחרי לידה. קרן בעלת תואר בפסיכולוגיה ותעודות בפסיכולוגיה חיובית, היא מדריכת ריקוד מעל עשרים שנים ומדריכה מוסמכת לפעילות גופנית בהריון ואחרי לידה. מנהלת קהילות, כותבת תוכן, מלמדת בקורסי מדריכים, מרצה ואמנית. את "חיבוק של אמא" הקימה בשנת 2014.

צילום: שמרית הלל

איך העסק התחיל?

"אחרי 5 שנים של אמהות במשרה מלאה, הקטנה שלי נכנסה לגן וחשתי ריקנות גדולה מאוד. עברו שנים מאז קריירת הריקוד שלי, הייתי לא בכושר, עם עודף משקל, והרבה שאלות על החיים. משבר לא פשוט שהוביל אותי לחפש משמעות מחדש. כעצמאית כל חיי, חיפשתי את 'הדבר הבא'. התחלתי לתמוך באמהות טריות ממקום של חיבוק אימהי ונסיון מעמיק, והוסמכתי כמדריכת פעילות גופנית בהריון ואחרי לידה. בדיעבד, לימודים אלה זירזו גם את החזרה לאורך חיים בריא, ירדתי 17 ק"ג וחזרתי לזוז – כמה התגעגעתי לזוז. אבל עדיין משהו היה חסר. שיטוט מקרי ברשת, תמונה של אמהות רוקדות בלט עם התינוקות במנשא ו…בום! החלטתי לשלב את שני העולמות שלי לעולם אחד מופלא של מוזיקה-ריקוד-תינוק-גופנפש. אבל לא את העולם ההוא של הריקוד, הסיזיפי והדורשני, אלא את העולם שבו הריקוד מיטיב עם הגוף וממלא את הנפש. לא היה תחום כזה בארץ לפניי. משהו שבדיעבד היה כל כך חסר לי כשאני ילדתי את ילדיי. לא נרתעתי והקמתי את שיעורי בלרימא, שהפכו להיות השיעור המוביל בארץ בתחום הריקוד עם מנשאים ואפשרו לי ללוות אלפי אמהות ברגעים הרגישים של חייהן, דרך תנועה, חיבור מחודש לעצמן ולתינוקן ובעיקר להרגיש טוב יותר. בהמשך גם נוצרו שיעורי תנועה ייחודיים להריון ושיעורי ריקוד לנשים."

כמה משפטים על העסק

"קהל לקוחותיי כולל נשים בהריון, לאחר לידה ואילך, וגופים פרטיים וציבוריים המספקים תכנים ופעילויות סביב עולם ההיריון ואחרי הלידה. אני מציעה שיעורי בלרימא (ballerima) – ריקוד ותנועה פרטיים וקבוצתיים: תנועה בהריון, ריקוד עם מנשאים וריקוד לנשים. שיעורים קבועים ברמת השרון ושיעורים וסדנאות חד פעמיים באזור המרכז. אני גם מעבירה הרצאות וסדנאות בתחומי הפעילות הגופנית בהריון ולאחר לידה, כמו גם בנושאים נוספים בתקופת ההיריון וההורות הראשונית. ובנוסף, מציעה שלל מוצרים משלימים כגון תעודות לידה מעוצבות, מדבקות קיר בעיצוב אישי, אלבומים דיגיטליים, ציורים מופשטים ועוד." רוצות ליצירת קשר עם קרן מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם, לדף העסקי ולערוץ היוטיוב שלה.

קרן קירשנר סמואל שיעורי ריקוד ותנועה לנשים
צילום: שמרית הלל
קרן קירשנר סמואל שיעורי ריקוד ותנועה לנשים
צילום: שמרית הלל

מה מיוחד בתהליך איתך?

"שיעורי הריקוד שלי הם ייחודיים מאוד ומתמקדים בצרכים של כל אמא לקראת או לאחר לידה וגם אחר כך. אנו משתמשות בריקוד כגורם מיטיב, חומל ובונה, עם שילוב של תכנים מעולמות אחרים. הריקוד מאפשר תנועה וזרימה ובכך גם מאפשר ביתר קלות לדבר על הדברים שלא תמיד אפשר לפתוח במרחבים אחרים. קבלת אי-השלמות, תשומת לב לחיובי, להשאיר את הביקורת והשיפוט (בעיקר העצמי) מחוץ לדלת הסטודיו ולצאת בסוף עם חיוך. חלום. חלק בלתי נפרד מהמוצר, הוא אני והנסיון שלי. השילוב של הידע הרב שצברתי לאורך השנים והכלים בהם אני משתמשת בעבודה מול לקוחותיי, הן מעולם הריקוד, הן מעולם ההריון ואחרי לידה והן מעולם הפסיכולוגיה (בעיקר החיובית), מהווים מענה הוליסטי ייחודי בתקופה מאתגרת זו, שאגב, שממשיכה איתנו הלאה גם כאמהות לילדים גדולים יותר וגם כנשים בכלל."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"ללמוד. בכל פעם שאני זקוקה לחיזוק פנימי, אני הולכת ללמוד. תחילה עבור עצמי, אבל זה תמיד הופך לעוד כלי שאני משתמשת בו לטובת לקוחותיי. כל קורס שעשיתי השאיר עליי חותם, הן מהנשים המדהימות שלימדו אותי והן מלגלות עולם חדש בכל פעם."

"תמיד ללכת על המיוחד, השונה וזה שמגדיר אתכן הכי טוב. אופי של עצמאית הוא משהו שנולדים איתו. ואם לא? קחי עזרה איפה שאת צריכה."

"לא לשכוח למנן, לנוח, לעשות דברים שעושים לנו טוב, לזוז, ללמוד, ולטפל בעצמנו ולא רק באחרים."

קרן קירשנר סמואל שיעורי ריקוד ותנועה לנשים
צילום: שמרית הלל
קרן קירשנר סמואל שיעורי ריקוד ותנועה לנשים
צילום: שמרית הלל

חוויות מרגשות שיש לך כחלק מהעבודה

"כל לקוחה היא עבורי עולם ומלואו. כל אחת שנכנסת עייפה ושפופה ויוצאת זקופה ומחוייכת – עשיתי את שלי. מרגשות אותי במיוחד אלה שמשתפות אותי בקשיים רגשיים שהשתפרו בעקבות הנוכחות בשיעורים שלי. בתור אחת שמתמודדת עם קשיים רגשיים, אני יודעת כמה זה חשוב למצוא את המקום הזה שנותן לך אוויר ולהרגיש טוב. אירוע כייפי במיוחד היה פלאש-מוב (ריקוד המוני) שעשינו עם אמהות בחופשת לידה שרקדו עם התינוקות במנשאים ועם הילדים הגדולים באמצע מתחם שרונה בתל אביב, עד היום מזכירים לי את זה גם שנים אחרי."

איך את צומחת ממשברים?

וינסטון צ'רצ'יל אמר: "לעולם אך תבזבז משבר טוב" וכך אני עושה. והיו לי כמה וכמה כאלה, מכולם אני משתדלת לצמוח בתהליך של התפתחות אישית או מקצועית, כיוון שרגעים כאלה יכולים להוות מנוע חשוב לשינוי שאנחנו רוצות לעשות. אני נעזרת בסביבה תומכת ובאנשי מקצוע רלוונטיים בתחום הגוף, הנפש או בפן המקצועי, הרפואה המשלימה, וגישות שונות חומלות אליהן אני מתחברת ולומדת מהן כל הזמן, מקפידה להיות בתנועה ולעשות דברים שעושים לי טוב, והולכת עם הלב שלי שאומר לי מה השלב הבא ולאן פניי מועדות."

קרן קירשנר סמואל שיעורי ריקוד ותנועה לנשים
צילום: שמרית הלל

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני מאוד אוהבת את השיעורים עצמם, את התכלס, את הריקוד והמוזיקה, את החיוכים והביחד, את השיפור בחייהן של נשים, את הפידבק החיובי, ואת התרומה והמשמעות.

רוצות להכיר את קרן קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם, לדף העסקי ולערוץ היוטיוב שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה