נשים ועסקים / איריס גיא

איריס גיא היא יוצרת ומעצבת בנשמתה, בת לאמנית ויוצרת. מאז שהיא זוכרת את עצמה יצרה ועבדה עם הידיים, יצרה תכשיטים ופריטי לבוש מכל מה שמצאה סביבה. בשנת 1998 סיימה את לימודיה במגמה לעיצוב גרפי בבצלאל.

איריס גיא מעצבת תכשיטים

איך העסק התחיל?

"בתום הלימודים עבדתי מספר שנים כמעצבת ותוך כדי יצרתי תכשיטים בטכניקות של חריזה וסריגה. משנת 2001 גרתי בסיאטל עם בן זוגי ובמשבר של 2004 סגרו את משרד העיצוב בו עבדתי ובאופן טבעי הלכתי ללמוד צורפות והשאר היסטוריה. העסק תמיד היה ובער בעצמותי. התחלתי למכור את התכשיטים שעשיתי עוד לפני לימודי הצורפות כך שהייתה לי כבר תשתית של חנויות, מוזיאונים ובוטיקים שבהם כבר הכירו אותי."

כמה משפטים על העסק

"הקולקציה כוללת עגילים, שרשראות, צמידים וצמידי רגל, הכל בעיצוב נקי ומינימליסטי. אני שואבת השראה מצורות גאומטריות ותמצות צורני וגם מההתפשטות הטבעית של החומר. במוצרים שלי יש שילוב של כסף מושחר וזהב 18 קראט. את התכשיטים ניתן לרכוש את בחנויות מוזיאון תל אביב וארץ ישראל, תמה, הפרלמנט של עתר, גרטרוד, homecode08, והלקוחות הן נשים שאוהבות עיצוב טוב ונקי, פריטים פרקטיים, ייחודיים ונשיים."

איריס גיא מעצבת תכשיטים

מה מיוחד במוצרים שלך?

"כל המוצרים שלי מיוצרים עלי ידי בסטודיו, הכל עבודת יד, ובסדרות קטנות ומוקפדות. אני עובדת עם חומרים איכותיים וללא ניקל. בנוסף, העגילים שאני מעצבת ויוצרת הם קלים ונוחים."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"למצוא את הדבר הזה בעבודה שלכן שמרגיע אתכן ושיש לכן צורך אז אפשר לעסוק הפסקה ולעשות את מה שעוזר לכן כדי להירגע. אותי למשל מאוד מרגיע לעבוד עם הידיים ועם החומר, גם אם מדובר ברקמה או סריגה. זה מכנס ומנקה את הראש."

"לצאת מהקופסה ולראות תערוכה טובה מפעם לפעם."

 "לדעת מה גבול היכולות שלנו ולהאציל סמכויות במידת הצורך. אם אתן לא מספיקות או לא מתחברות לחלק מסוים בעסק, תמצאו את מי שיכול לעשות את זה עבורכן באופן מקצועי שמאפשר לכן להתפנות לשאר המשימות."

איריס גיא מעצבת תכשיטים

איריס גיא מעצבת תכשיטים

חוויה מעניינת שהייתה לך כחלק מהעבודה

"השתתפתי בתערוכת צורפות בארה״ב, שחומר הגלם בה היה עץ בן מאתיים שנה מאוניית מסחר. התוצאות היו מרתקות. לבסוף החלטתי להביא את הרקמה מהבית ורקמתי בעץ עם חוטי זהב."

איך את צומחת ממשברים?

"אני חוזרת לעצמי, לילדים. למה שאני אוהבת לעשות."

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת לראות נשים עונדות ואוהבות את התכשיטים שלי. זה מרגש ומעצים!"

רוצות להכיר את איריס קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה