נשים ועסקים / דקלה מנחם טבת

דיקלה מנחם טבת היא בעלת הסטודיו חיית וינטג' לעיצוב והלבשת הבית. היא משלבת בעיצובים שלה וינטג', צבעים וגם פריטים מודרניים יותר. הרקע שלה כמחדשת רהיטים ניכר בפנינים השונות שהיא מוצאת עבור לקוחותיה.

דקלה מנחם סטודיו חיית וינטג' לעיצוב והלבשת הבית
צילום: טלי דברת

איך העסק התחיל?

"לפני קצת יותר מעשור הייתי בעלת סטודיו לחידוש רהיטים, התמקדתי באיתור וחידוש פריטי וינטג'. הלקוחות שלי, שחזרו שוב ושוב, החלו להתייעץ בי – היכן למקם רהיט מסוים, מה כדאי לשים לידו, באיזה צבע כדאי לצבוע את החלל ועוד. התחלתי לעשות ביקורי בית ומפה לשם מצאתי את עצמי מלבישה ומעצבת בתים וחללים שלמים. עם הזמן סגרתי את הסטודיו והפכתי את עיצוב והלבשת הבית כעסק העיקרי שלי."

כמה משפטים על העסק

"הסטודיו מספק שירות ייעוץ וליווי לפרויקטים של עיצוב והלבשת הבית משלב הרעיון ועד הביצוע, החל מפגישת ייעוץ חד פעמית, דרך פגישות אונליין (שנוספו בשל הקורונה ונותרו כי הן היו מוצלחות כל כך) ועד פרויקטים של ליווי מלא שבו עושים יד ביד את כל התהליך של עיצוב והלבשת הבית. הלקוחות שלי הם אנשים שמחפשים ליצור לעצמם בית, במובן העמוק של המילה, מקום שהם נינוחים בו, שמותאם אליהם, שמייצג אותם ואת מי שהם, וזאת בשילוב עיצוב ייחודי, כזה שנותן כבוד לפריטים החשובים להם ומתרחק מהקלישאות של עולם עיצוב הפנים."

צילום: טלי דברת
דקלה מנחם סטודיו חיית וינטג' לעיצוב והלבשת הבית
צילום: טלי דברת
דקלה מנחם סטודיו חיית וינטג' לעיצוב והלבשת הבית
צילום: טלי דברת

מה מיוחד בתהליך איתך?

"כשאני נכנסת לפרויקט אני תמיד אפנה זמן להכיר ולהבין את מי שמולי ומה הטעם שלו. לכולנו יש דברים שמפעילים אותנו לכאן ולשם, רק צריך לעצור רגע ולהיחשף לאפשרויות כדי להבין את זה. ההכרות שלי עם תחום הוינטג' היא אוצר למי שזה מדבר אליו, והגמישות שלי לאוורר ולערבב את הוינטג' הזה עם פריטים מודרניים מקלילה ומגמישה את כל העסק."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"הרשתות החברתיות הן החברות שלך. והנשים בהן, במיוחד העצמאיות שבהן – הן אוצר, רשת ביטחון, יוצרות מוטיבציה ומקור ללמידה. כל הקשרים שאני מטפחת ברשתות האלו עוזרים לי בכל שלב, והם תמיד הדדיים."

"קורס האינסטגרם שעשיתי אצל אירה נתן לי בוסט מטורף בשיווק בכלל, ברשתות בפרט ובאינסטגרם כמובן. יצאתי משם עם גוורדיה מכובדת של חברות וקולגות."

"אף פעם אל תזניחי את האתר שלך. הוא עדיין תיק עבודות, תעודת זהות והמקום היחיד ברשת שהוא כולו שלך."

צילום: טלי דברת
דקלה מנחם סטודיו חיית וינטג' לעיצוב והלבשת הבית
צילום: רוני אשר

פרוייקט מיוחד שהיה לך כחלק מהעבודה

"לאחרונה היה לי פרויקט מיוחד. זוג יצר איתי קשר על מנת שאעצב את ביתם אבל כששמעתי שהם מהצפון הרחוק, מיד אמרתי שנראה לי שחבל בשבילם, שאני לא לוקחת פרויקטים מרוחקים בגלל שעלויות הנסיעה מייקרות מאוד את הפרויקט. הם היו כל כך נחושים, כל כך רצו שאני זו שאעצב להם את הבית, שפעם ראשונה הסכמתי לשלב פגישות אונליין בתהליך ליווי מלא. כל זה קרה חודש לפני שהקורונה הגיעה בסערה לחיינו, והשאר היסטוריה. הפרויקט הוכתר כהצלחה על ידי שני הצדדים, ואני התחלתי לשלב פגישות אונליין היכן שאפשר ונכון, וגם לקחת פרויקטים שחורגים מאזור גוש דן."

איך את צומחת ממשברים?

"לפני כשנה חוויתי האטה בעסק. עדיין היו פניות, אבל פחות, וחלק גדול מהן נשארו בגדר פניה שלא מומשה. מה שעשיתי עם עצמי היה תהליך רוחבי – בדיקה אל מול המתחרים ובדיקה אל מול עצמי. הבדיקה העלתה שהמחיר שלי סבבה, וגם ההתלהבות שלי, הדיוק והאותנטיות נמצאים בדיוק היכן שהם צריכים להיות, אבל הייתי כל כך עמוסה בשנה לפני שבקושי שיווקתי. הסתערתי על השיווק שלי במלוא המרץ, ולאחר זמן קצר יחסית, החלו הפניות לעלות. היום אני שוב במקום המלבלב הזה בעסק, ומקפידה ולהמשיך ולהעלות תמונות ולשתף את הקהל במה שמתרחש בעסק."

דקלה מנחם סטודיו חיית וינטג' לעיצוב והלבשת הבית
צילום: טלי דברת
צילום: רוני אשר
דקלה מנחם סטודיו חיית וינטג' לעיצוב והלבשת הבית
צילום: רוני אשר

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני זוכה לפגוש נשים בהמון מעגלי חיים. אלו נשים שזו הדירה הראשונה שהן נכנסות  אליה עם בן הזוג, נשים בהריון ואחרי לידה, נשים שכבר מבוססות היטב בחייהן ונשים שהן כבר סבתות. חוץ מזה, אני מרגישה שהעבודה שלי שומרת אותי דינמית, יצירתית, מעודכנת דיגיטלית, לוקחת אותי למקומות מעניינים פיזית ומנטאלית, ובכללי אני מרגישה שהעבודה שלי זה חלום שהגשמתי בשתי ידיים, עיניים סקרניות ולב פתוח. מודה יום יום לעצמי, ליקום וללקוחותיי האהובות והאהובים שזה מה שאני עושה."

רוצות להכיר את דקלה קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה