נשים ועסקים / חלי ברבר-אהרונוף

חלי ברבר-אהרונוף היא מתכננת ומעצבת פנים המתמחה בתכנון משרדים. היא התחילה את דרכה המקצועית לפני שנים רבות כמפיקת דפוס במשרדי פרסום ועיצוב מהמובילים בארץ, שם למדה לנהל פרויקטים מורכבים ונחשפה להשפעה העצומה של מיתוג נכון עבור חברות. היא משלבת את ניסיון העבר שלה, ומיישמת את הידע הזה ואת ההבנה במיתוג, הלכה למעשה, במשרדים שהיא מתכננת ומעצבת היום.

חלי ברבר-אהרונוף היא מתכננת ומעצבת פנים
צילום: רויטל מיקלס

איך העסק התחיל?

"עיצוב תמיד היה חלק בלתי נפרד מחיי. עם זאת, לפני שיצאתי לעצמאות כמעצבת פנים, עבדתי 14 שנים במשרדי עו"ד בתפקידי ניהול אדמיניסטרטיבי. ההחלטה לשנות תחום עיסוק הגיעה עם ההבנה והרצון להיות עצמאית. תהליך השינוי הפנימי שלי התחיל כשחבר טוב שלנו נפטר במפתיע. האירוע הזה ואירועים נוספים שהתרחשו לאחר מכן הובילו אותי להחלטה שאני מגשימה את החלומות שלי וחוזרת ללימודים. כבר בסמסטר האחרון קיבלתי את הפרויקט הראשון שלי ומשם זה כבר המשיך להתגלגל, ועדיין, תחילת דרכי כמעצבת פנים הייתה מחושבת מאוד, התחלתי לעבוד כמעצבת פנים עצמאית תוך כדי העבודה שלי במשרד עורכי הדין וצברתי ניסיון ולקוחות בקצב שלי, עד שיצאתי לעצמאות מלאה ועזבתי את עבודתי כשכירה."

כמה משפטים על העסק 

"הסטודיו שלי עוסק בתכנון ועיצוב פנים למגזר העסקי והפרטי. אני משרטטת את סיפור חייהם של לקוחותיי באמצעות תכנון ועיצוב שנותן להם ביטוי אישי, ומשקף את הסיפור שלהם, בין אם מדובר במשרדי חברה או בבית פרטי, באופן שמזכיר להם תמיד מאין הגיעו ולאן הם שואפים להגיע."

צילום: חן ליאופולד

מה מיוחד בתהליך איתך?

"אני מביאה את ההבנה שלי שמותג צריך להראות לא רק בכרטיס ביקור או נייר מכתבים, אלא גם על קירות המשרד, לכן כשאני עובדת עם הלקוחות שלי על המשרדים שלהם, אני יודעת להתאים להם אותו, לא רק ברמת התכנון הארגונומי, אלא גם לשפה הגרפית של העסק ולערכיו. אני אוהבת לעבוד עם בעלי חברות ומשרדים המייחסים חשיבות להון האנושי ורואים את העובדים שלהם כחלק מהמערכת. כבר בשלב התכנון, אני מבררת מהם צורכי העובדים ומייצרת סביבת עבודה בהתאמה לצורכי הארגון והעובד. אני נוהגת לשבת עם רובם ולהבין מה הם אוהבים במקום העבודה שלהם, מה חסר להם, מה היו רוצים לשפר, וגם אם לא הצלחנו לתת מענה לכולם, הם זוכרים שמישהו ראה אותם והקשיב להם."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"להיפגש עם קולגות לסיעור מוחות – מייצר תובנות חשובות וחברויות טובות וכך את אף פעם לא מרגישה לבד."

"להגיד כן להזדמנויות חדשות – את אף פעם לא יכולה לדעת לאן זה יוביל לאותך. אולי מכאן יגיע הפרויקט הבא שלך או שיתוף פעולה מעניין."

"לעשות משהו רק בשביל עצמך, לנפש שלך."

צילום: חן ליאופולד
צילום: חן ליאופולד

חוויה מרגשת שהייתה לך כחלק מהעבודה

"לפני מספר שנים תכננתי משרדי חברה במודיעין. הבעלים של החברה עבר את שנות השואה כילד בהונגריה, עלה לארץ לאחר המלחמה ובנה כאן עסק משגשג בעשר אצבעות. בדיוק ביום השואה קיבלנו את הריהוט לחדרו החדש ופתאום המושג משואה לתקומה קיבל פרשנות משמעותית ביותר עבורי. זה היה יום מאוד מרגש."

איך את צומחת ממשברים?

"אני אחת כזו שתמיד מסתכלת על חצי הכוס המלאה – אני מביטה קדימה, כך שגם אם משהו לא הולך כמו שאני מתכננת אני לא נותנת לזה להוריד אותי, מקסימום מקציבה זמן 'להתאבל' וממשיכה הלאה. אני כן מנתחת במבט לאחור סיטואציות שונות ותמיד מנסה לפרש אותן מנקודת מבטו של הצד השני בכדי להבין יותר טוב מה קרה ולהשתפר להבא."

חלי ברבר-אהרונוף היא מתכננת ומעצבת פנים
צילום: חן ליאופולד

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת את העבודה שלי, נקודה. ואם להיות יותר ספציפית, אני אוהבת את שלב התכנון ואת הרגע בו הכל מתחיל לקבל צורה. אני משתדלת שבכל פרויקט יהיה פריט אחד בתכנון אישי שלי, זה מאתגר אותי בכל פעם מחדש וגורם לכל פרויקט להיות מיוחד במינו."

רוצות להכיר את חלי קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

תגובה אחת

  1. הילה לוי, תלתלים בלוג אופנה ולייף סטייל הגב

    חלי מקסימה ונהנתי להכיר עוד קצת ממנה אצלך

השארת תגובה