נשים ועסקים / אסלי אלובי

הבחירה של אֶסלי אלובי, מייסדת המותג Paperbloom לייצור מוצרים מנייר זרעים נולדה מהחיפוש האישי שלה לשלב את התשוקה למוצרי נייר יחד עם הבערה הפנימית לשמור על כדור הארץ. המחשבה על כך שיום יום אנחנו זורקים לאשפה כמויות עצומות של פלסטיק שיישאר כאן לנצח וחיסול המשאבים הטבעיים של כדור הארץ, הובילה אותה למצוא את נייר הזרעים ולייצר מוצרים אקולוגים שלא רק יוסיפו ירוק לחיים שלנו אלא גם יעזרו לנו להגשים משאלות!

צילום: אלה פאוסט

איך העסק התחיל?

"הכל התחיל כשביקשו ממני ליצור מתנה קטנה לאורחים באירוע שעיצבתי. בניסיונות הראשונים לייצור ביתי של הנייר, צדתי חותכני עוגיות בכל חנות אפייה אפשרית אספתי ניירות צבעוניים מהמחזור, ערבלתי בבלנדר שהוקרב למען המטרה, פרסתי רשת מאולתרת , ולקינוח – פיזרתי זרעים. התוצאה – לבבות פרחים וכוכבים של נייר זרעים ביתי. מאז הנייר עבר כמה גלגולים ושדרוגים, היום הנייר מיוצר ומיובא מחו״ל וניתן להדפיס על כולו, הוא נראה כמו נייר ממוחזר רגיל, אבל מוטמעים בו זרעים של צמחי תבלין או פרחים. כותבים עליו משאלה שותלים אותו באדמה, ואיזה קסם – הוא פורח!"

כמה משפטים על העסק

"Paperbloom הוא מותג למוצרים העשויים מנייר זרעים פורח – נייר שבתהליך ייצורו מטמיעים בו זרעים של צמחי תבלין או פרחים. ניתן לכתוב עליו משאלה, לשתול באדמה ולצפות בה צומחת! המוצר המוביל של המותג הוא ערכת Wish in a Box הכוללת את כל מה שצריך כדי לשתול משאלה: כרטיס נייר זרעים, עציץ קוקוס מתכלה ודסקית אדמת הקסם אשר מתרחבת בתוספת מים פושרים. Paperbloom שומרת על הסביבה ותורמת לחברה – כל חלקי הערכה עשויים מחומרים אקולוגים ומתכלים ואריזת המוצר מתבצעת במפעל עמותת ״אנוש״ המשלבת לתעסוקה נפגעי נפש. הרכישה היא דרך האתר ואפשר גם דרכי ב- 054-6619953."

מה מיוחד המוצרים שלך?

"חוץ מהייחודיות של הנייר הפורח, במוצרים של Paperbloom יש בעיני כל כך הרבה ערכים: חיבור לאדמה, למידה על ההשקעה שיש בהגשמת משאלה ושהיא דורשת טיפוח והתמדה. ערכת Wish in a Box שלי היא אקולוגית מכף רגל ועד ראש, כל חלקיה עשויים מחומרים טבעיים ומתכלים. לא עוד חומרים שלא ניתנים למחזור שיישארו כאן לנצח. הנייר הפורח ממוחזר ומתכלה באדמה כששותלים אותו, עציץ הקוקוס ודסקית האדמה הם תוצר לוואי של תעשיית הקוקוס והקופסא עשויה מנייר 100% ממוחזר משאריות תוצרים חקלאיים ומיוצר ב- 100% אנרגיה ירוקה."

אֶסלי אלובי מוצרים מנייר זרעים
צילום: אלונה להב
צילום: אלונה להב

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"ממליצה מאוד לנשים עצמאיות להאציל סמכויות עד כמה שניתן. רובינו מנהלות עסק של אישה אחת אבל אין סיבה שלא נעבוד בשיתוף פעולה עם נותני שירותים, גם אם זה עולה לנו כסף זה מוריד מאתנו כל כך הרבה נטל ולחץ וזה שווה כל שקל. אני למשל לא יודעת מה הייתי עושה בלי מנהלת הייבוא שלי."

"טיפ שהייתי נותנת גם לעצמי – בזמן משפחה, סגרי את המחשב. תהיי שם כל כולך, הזמנים האלה חשובים מכל דבר אחר שתעשי בחייך ומכל מייל שתוציאי. העולם יחכה לך כשתחזרי, פעם לא האמנתי לזה, אבל בסוף נפל לי האסימון. גם אני חוטאת לפעמים בתקופות של לחץ אבל לרוב ממש משתדלת להיות שם איתם ברגע."

"קחי לך מנטור/ית – לנהל עסק לבד יכול להיות מאוד בודד, אותי מלווה מתחילת הדרך (לפני 4 שנים) מנטורית שקיבלתי לשנתיים מקרן שמש ולאחר מכן המשכנו יחד. אין לתאר את הערך של שיחה מרגיעה, טיפ טוב, התייעצות או אפילו שוויץ של הצלחה."

חוויה מעניינת שהייתה לך כחלק מהעבודה

"בזמן הקורונה זכיתי להכיר קהל חדש של לקוחות, הלקוחות הפרטיות. התמיכה העצומה שקיבלתי והפרגון על המוצרים היה פשוט בלתי נתפס וממלא. אין כמו פידבק ישיר מלקוחה שרוכשת בעצמה. זה ממלא ומרגש אותי שבחרתן בי ובמוצרים שלי במיוחד בתקופה הלא קלה הזו."

איך את צומחת ממשברים?

"כל משבר הוא למידה ולמדתי לנהל את העסק עם 'תקציב טעויות'. אין לתאר כמה טעויות עשיתי בתחילת הדרך ועדיין עושה כל הזמן. אבל כשאני שמה לטעויות שלי את הכותרת הזו, זה מרגיע אותי ומראה לי שניתן לאפשר לעסק טלטלות ולדעת שאני אצמח מהן ולא אתרסק."

אֶסלי אלובי מוצרים מנייר זרעים
צילום: אלונה להב
אֶסלי אלובי מוצרים מנייר זרעים
צילום: אלונה להב

מה את אוהבת בעסק שלך?

"אני אוהבת את התגובות של אנשים שאף פעם לא שמעו על נייר פורח, אני אוהבת לשמוע כשאומרים לי ששמעו על המותג שלי. אני אוהבת שיש לי זמן ושאני יכולה לנהל את עצמי. זה חופש שאני לא יכולה לוותר עליו באף מחיר."

רוצות להכיר את אסלי קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם, לדף העסקי שלה וגם לצפות בסרטון.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה