נשים ועסקים / חני פיזנטה

חני פיזנטה היא ירושלמית בהתהוות. אמא לשלושה, מעצבת לאימהות ואימהות שבדרך. נהנית ללמוד על הורות, נשיות ועיצוב. לא בהכרח בסדר הזה.

צילום: דניאל חלק

איך העסק התחיל?

"העסק התחיל מהאימהות שלי. חיפשתי את הדרך שלי להיות נוכחת בגידול הילדים שלי ובמקביל לפתח את עצמי. בראשית ההורות שלי הרגשתי חוסר גדול בשמלות הנקה משמחות ומיוחדות, כאלו שארגיש בהן 'אני' ולא אתפשר על הסטייל שלי בגלל שעכשיו אני אמא. בהתחלה תפרתי שמלה אחת – עיצוב אחד, והתגובות היו מאוד מפרגנות. גיליתי בין האימהות הנוספות שהכרתי עוד נשים שלא מרוצות מההיצע בשוק והבנתי שמעבר לצורך הפרקטי בלבוש מותאם יש צורך בבגדים שיש בהם משהו מיוחד, ושאימהות רוצות וצריכות להרגיש נשים לא פחות משהן אמהות."

כמה משפטים על העסק

"מדובר בעסק מקומי, נשי ובוטיקי שמציע שמלות להריון ולהנקה. יש מבחר שמלות שכולן מתאימות להנקה. בנוסף, אני מוכרת מוצרים משלימים שתומכים בהנקה – חזיות הנקה וכוסות סיליקון לשאיבת חלב. ניתן לרכוש דרך האתר או להגיע לבקר בסטודיו שלי בירושלים. רוב הלקוחות שלי הן מהמגזר הדתי על גווניו השונים אבל לא רק, והנשים שמגיעות אלי הן נשים שאוהבות נוחות שנראית טוב, והן מחפשות להיטיב עם עצמן." ליצירת קשר עם חני מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

חני פיזנטה מעצבת לאימהות ואימהות שבדרך
צילום: עפרה הרמן

מה מיוחד במוצרים שלך?

"אחד הדברים שחשובים לי הוא הדגש על הנקה. לא סתם הנקה, הנקה נוחה ומוצנעת. המחשבה שמלווה אותי בשלב העיצוב היא איך אמא מניקה עם השמלה בלי להוסיף סינר הנקה מעל. לאפשר לאמא ולתינוק להיות בנוחות מקסימלית בלי להתפשר על צניעות וחומרי גלם מובחרים. אני מתכננת את השמלות כך שיאפשרו 'שליפה' ביד אחת, כדי שאימהות לא ירגישו מסורבלות ויזוזו בחוסר נוחות בזמן הנקה. ככל שההנקה יותר נוחה יש סיכוי רב יותר להתמיד בה ויש לזה ערך גבוה עבור האמא ועבור התינוק.

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"לבקש עצות ולשמוע דעה של יועץ או איש מקצוע זה חשוב ויכול לקדם את העסק אבל אל תוותרי על האינטואיציות שלך."

"להיות בחברת עצמאיות נוספות. אם זה לכוס קפה או מפגש סיעור מוחות. עצמאית יכולה להרגיש בודדה לעיתים ולכן אין כמו ה'ביחד' הזה עם עצמאיות נוספות כדי להפיג את הבדידות."

"אל תפחדי להחליף ספקים. הרבה פעמים אנחנו רוצות להישאר עם מה שנוח אבל יציאה מתחום הנוחות יכולה להביא לתוצאות מפתיעות."

חני פיזנטה מעצבת לאימהות ואימהות שבדרך
צילום: עפרה הרמן
חני פיזנטה מעצבת לאימהות ואימהות שבדרך
צילום: עפרה הרמן

חוויות מרגשות שיש לך כחלק מהעבודה

"יצא שהגיעו אלי אמהות ובנות או נשים עם בני הזוג שלהן ואז עצם הליווי מעצים את ההתרגשות של האישה כשהיא לובשת משהו שעושה לה טוב. אני אוהבת לראות את הסבלנות של בני הזוג כלפי הנשים בשלב העדין הזה אחרי לידה ואת הפרגון העמוק לאישה שהביאה להם את המתנה היקרה ביותר. יש נשים שרכשו אצלי בגדים בלידה ראשונה וחזרו גם בלידה שניה ויש בזה משהו מרגש. לדעת שהבגדים שלי משמחים אותן לאורך תקופות כאלו משמעותיות."

איך את צומחת ממשברים?

"המילה משבר לוקחת אותי ללידות. בגמרא מוזכרת היולדת שיושבת על המשבר. ידוע שלידה היא התמודדות עצומה ושינוי גדול בחיים. מעצם זה שאני מוקסמת מלידות אני מזכירה לעצמי בהתמודדויות שיש לי שמשבר הוא הזדמנות לשינוי וגדילה. לא תמיד זה קל ליישם ויש מצבים שאני אצטרך לקחת נשימה עמוקה. בדיוק כמו בלידה. עצם ההתמודדות כבר מצמיחה ומגדלת אותי."

מה את אוהבת בעבודה שלך?

 "אני אוהבת את החיוך המתרגש שיש לאישה על הפנים שהיא מתחברת לעצמה מחדש. יש משהו בתקופה של ההיריון והאימהות הראשונית שמפרק ומרכיב אותנו מחדש כנשים. זה לא משנה אם זו פעם ראשונה או שישית."

רוצות להכיר את חני קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה