נשים ועסקים / חניתה אוחנה

חניתה אוחנה מנהלת ובעלים של מאיה – מרכז לאימון ייעוץ והדרכה. חניתה בוגרת תואר שני במנהל עסקים ולימודי תעודה בייעוץ ארגוני, ובעלת ניסיון רב בניהול משאבי אנוש בארגונים, יועצת ארגונית ומאמנת מוסמכת.

חניתה אוחנה מאיה מרכז לאימון ייעוץ והדרכה
צילום: סטודיו בוטיקה

איך העסק התחיל?

"אחרי כעשור בו עבדתי בארגונים גדולים בתחומי משאבי האנוש והמכירות החלטתי לצאת לדרך עצמאית מתוך רצון לעזור לעסקים ולארגונים להתמקצע בתחומים ניהוליים, מכירות, התייעלות ושיפור ביצועים. התפתחות העסק נבעה גם מתוך רצון אישי שלי ללמוד, להתפתח ולהשפיע בצורה גדולה יותר על עסקים וארגונים. מה שדחף אותי לצאת לעצמאות היה הניסיון שרכשתי בתוך הארגונים בהם עבדתי לפני, שם ראיתי את העשייה שלי מניבה פירות והצלחתי להביא אנשים במדרגות ניהול שונות לתוצאות אמיתיות. הבנתי שיש לי את מה שצריך כדי לעזור לאנשים להגשים את החלומות שלהם. אם זה להתקדם באופן מקצועי, לפתח מיומנויות ניהול, להשיג תוצאות עסקיות, אישיות ובעיקר להצליח להגשים את עצמם ולחיות חיים מלאים ומסופקים."

כמה משפטים על העסק

"מאיה הינו מרכז אימון, ייעוץ והדרכה, לאנשים וארגונים. המרכז נוסד במטרה להוביל אנשים וארגונים לצמיחה מתמדת תוך התנהלות אפקטיבית והשגת תוצאות ממוקדות. זאת באמצעות שימוש בטכניקות מעולמות האימון האישי בשילוב כלים ותאוריות מתורת הארגונים. מגוון השירותים של מאיה כוללים ליווי אישי , סדנאות והדרכות."

"השירותים לארגונים ועסקים כוללים אבחון וליווי עסקי, שיפור ביצועים ופיתוח תוכניות הדרכה תומכות; בנייה, שיפור והטמעת תפיסות שירות; מכירה וגיבוש תרבות ארגונית מבוססת מנהיגות; עיצוב חזון, ערכים, מטרות ויעדים; עיצוב וליווי תהליכי שינוי בארגון; פיתוח מנהלים ואימון אישי למנהלים."

"השירותים ללקוחות פרטיים וקבוצות כוללים: אימון אישי להשגת יעדים; סדנאות אימון והעצמה; סדנאות לשיפור מודעות ואחריות אישית; סדנאות אימון למנהיגות ולשיפור מיומנויות תקשורת."

ליצירת קשר עם חניתה מוזמנות להיכנס לאתר ולדף העסקי שלה או לפנות אליה במייל.

חניתה אוחנה מאיה מרכז לאימון ייעוץ והדרכה
צילום: סטודיו בוטיקה

מה מיוחד בתהליך איתך?

"תהליכי הייעוץ והאימון במאיה משלבים מספר מתודולוגיות ושיטות עבודה. שיטות אלו מגיעות מהניסיון המשמעותי שרכשתי  בעבודתי בארגונים כמנהלת משאבי אנוש ומנהלת מכירות. אחת הטכניקות המרכזיות היא הטכניקה האימונית אשר מגדירה יעדים ברורים ותוצאות רצויות ומשלבת עבודה יישומית עם כלים מאוד פרקטיים. בנוסף, אני חושבת שאחד היתרונות שלי הוא העבודה האישית עם אנשים, היכולת שלי לייצר השפעה, ליצור אצל הלקוח את האמונה ביכולת שלו ליצור את התוצאות שהוא בוחר. אני שואפת תמיד להתחבר לכל לקוח וליכולות שלו ולמנף אותן. בסופו של דבר זה מה שמוביל לתוצאות הטובות ביותר."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"להגדיר בצורה מאוד ברורה את שעות העבודה ואת השעות שבהן את אמא, רעיה, חברה וכו'."

"במסגרת שעות העבודה, להיות כל הזמן מחוברת ל'למה' אני עושה את מה שאני עושה – למה בחרתי להיות עצמאית, למה בתחום הזה. התחברות ל'למה' גם מבחינה אישית וגם בהסתכלות רחבה יותר על העולם היא בעצם החיבור למטרות שלנו. אני חושבת שברגע שאנחנו מחוברות אנחנו יכולות לעמוד בכל אתגר וקושי."

"לא להיות קשה עם עצמך. האתגרים שעומדים בפני אישה עצמאית הם גדולים ופעמים רבות אנו מוצאות את עצמנו במצב שבו אנו לא יכולות להשתלט על הכל. במקרים האלו, קשה להתעלם מרגשות האשמה אך רגשות אלו לא מקדמים אותנו. תבחני איפה את רוצה להשקיע את המשאבים שלך מבלי לצפות שזה יהיה מושלם בכל האזורים. תשלימי עם העובדה שלכל דבר יש מחיר ורווח – תבדקי עם עצמך מה התיעדוף שלך ותהיי מוכנה לשלם את המחיר כדי להרוויח את התוצאה. לקטר או להלקות את עצמך לא יעזור, אלא רק יחליש אותך."

לקוח מיוחד שהיה לך כחלק מהעבודה

"יצא לי ללוות מנכ״ל של חברה גדולה שמתמודד עם הפרעת קשב קשה מאוד. בחור יצירתי מאוד שחווה לא מעט קשיים שנובעים מתוך אותה בעיית קשב. יחד יצרנו מבנה ארגוני חדש ומותאם, עשינו עבודה משותפת בתחום המכירות והשיווק, הפעילות צמחה ובנוסף לעבודה שעשינו, הוא החליט (מתוך הבנה של היכולות שלו) לעבור לתפקיד אחר בו הוא יצליח הרבה יותר ויחווה פחות תסכול יומיומי."

צילום: סטודיו בוטיקה

איך את צומחת ממשבר?

"אני באמת משתדלת לחפש את המתנה בכל משבר שאני חווה. בהתחלה אני בדרך כלל מתבאסת, אבל מהר מאוד אני עוברת לשלב הפרקטי: שואלת את  עצמי מה קרה (מה עשיתי?, איך התמודדתי?) ולאחר מכן אני מחפשת מה המתנה, מה אני יכולה ללמוד מזה. בשביל לצאת מנקודת משבר אני בחורת בפעולה. באופן כללי פעולה משחררת והיא גם משחררת תקיעות. אז אחד הדברים שעוזרים לי זה פשוט לעשות."

מה את אוהבת בעבודה שלך

"אני אוהבת להכיר אנשים חדשים, סגנונות ניהול חדשים. אני אוהבת את הגיוון שבעבודה שלי, גם מבחינת המיקום הגאוגרפי וגם מבחינת האנשים והאתגרים שכל עסק או ארגון מביא איתו. אני אוהבת לראות את התוצאות ואוהבת את תחושת הסיפוק שביצירת השינוי. שינוי הוא דבר קשה וכל שינוי שאני רואה בעבודה שלי הוא מבחינתי קסם.

רוצות להכיר את חניתה קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר ולדף העסקי שלה או לפנות אליה במייל.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה