נשים ועסקים / הדס חזנובסקי

הדס חזנובסקי היא מעצבת גרפית כמעט עשרים שנים ובעלת סטודיו לעיצוב פריטים שמחים לבית ולסביבת החיים העשויים עץ חתוך בלייזר. חיה במודיעין אבל חולמת על המדבר.

הדס חזנובסקי פריטים מעוצבים מעץ חתוך בלייזר
צילום: שיקו לוי

איך העסק התחיל?

"במשך שנים עבדתי כמעצבת גרפית בחברת אופנה גדולה (אם לא ה- גדולה). עבודה שהתחילה כמאוד מעניינת ומגוונת, אך עם הזמן החברה גדלה ואיתה פחתה היצירתיות. בשלב מסוים אמא שלי פרשה מעבודתה ורכשה עסק למתנות לידה באינטרנט ושמחתי לנתב את היצירתיות שלי בניהול הצד העיצובי בעסק שלה. באחד החיפושים שלי אחר מוצרים חדשים הגעתי לסטודיו לחיתוך בלייזר ושם נגלה לי עולם ומלואו. התחלתי לחקור את החיתוך בלייזר, עם אילו חומרים ניתן לעבוד והגעתי לעץ (MDF) שאפשר להדפיס עליו – איזה כיף! לייזר וגרפיקה במחיר אחד. ההתעסקות והחקירה היו כל-כך מהנים, עד שהחלטתי לעזוב את עבודתי כמעצבת שכירה ולהקדיש את כל זמני למותג חי ושמח משלי."

כמה משפטים על העסק

"למותג שלי קוראים Hadas HZK (HZK – מלשון חזק, כך קראו לי חברי לגרעין הנח"ל). אני מציעה פריטים מעוצבים, גרפיים מאד, העשויים עץ חתוך בלייזר. בין המוצרים שלי אפשר למצוא מתלים מסוגים שונים: מתלים לחדרי ילדים, מתלים למעילים ותיקים, מתלים למפתחות, מתלים לתכשיטים מתלים למגבות מטבח וכדו', לוח ימי הולדת: לוח מרהיב שמציג את כל השמחות והאירועים של המשפחה והחברים, לוחות מתמגנטים, שלטים מסוגים שונים ועוד. שבע שנים אחרי שעזבתי את עבודתי כשכירה ושש שנים מאז שהעסק שלי קיים רשמית, ואני עדיין חוקרת ובודקת מה עוד אפשר לעשות עם משטחים חתוכים ומודפסים. הלקוחות שלי הם א.נשים שאוהבים עיצוב, לא מפחדים מצבע ומחפשים את הדבר הזה שיעשה טוויסט וירענן את סביבת החיים. בנוסף, אני פונה גם ללקוחות מוסדיים: מקומות עבודה שרוצים להפתיע את הלקוחות או העובדים שלהם ולא מחפשים את הדברים שיש לכולם." ליצירת קשר עם הדס מוזמנות להיכנס לחנות במרמלדה ובאטסי, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

הדס חזנובסקי פריטים מעוצבים מעץ חתוך בלייזר

הדס חזנובסקי פריטים מעוצבים מעץ חתוך בלייזר

הדס חזנובסקי פריטים מעוצבים מעץ חתוך בלייזר

מה מיוחד במוצרים שלך?

"קודם כל אין 'לא'. אני תמיד שמחה לחקור ולבדוק האם אפשר להיענות לבקשות מיוחדות ובאיזו דרך. למדתי על עצמי שיש לי תפיסת צבע וגוון ופתיחות לשילובים וערבובים שאינם טריוויאליים. מן עבודה אינטואיטיבית כשמגיעים לצבע ושילובי צבעים שאין לכל אחד. המוצרים שלי משלבים צורה (חיתוך הלייזר) וצבע (הדפסה) ובכך מיוחדים בנוף המסחרי ומביאים איתם שמחה."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"פינת העבודה שלי היא בפינת האוכל, במרכז הבית. בניגוד לכל ההמלצות, אבל מצאתי שכך, בייחוד בימים בהם כולם בבית אני יכולה ליצור ולהרגיש את הילדים שלי בצורה הטובה ביותר. אחרי שנים של רגשות אשם על כך שלא הייתי בבית אני יכולה לתקשר עם הילדים וגם ולעבוד."

"לעבוד עם הבטן. ממש. דברים שלא יושבים לי טוב בבטן לרוב לא יהיו מוצלחים ופוריים (מסיבות שונות) וההיפך."

"לא לעבוד לבד בבועה. למצוא רשת תומכת במישורים שונים – עידוד, ייעוץ, ביקורת, עזרה פיזית, לפעמים גם בתשלום. אנחנו מאד מוכשרים ובכל זאת מארג של תמיכה יכול להפריח את השממה."

הדס חזנובסקי פריטים מעוצבים מעץ חתוך בלייזר

הדס חזנובסקי פריטים מעוצבים מעץ חתוך בלייזר

הדס חזנובסקי פריטים מעוצבים מעץ חתוך בלייזר

חוויות מרגשות שיש לך כחלק מהעבודה

"אני אוהבת לפגוש את העבודות שלי באקראיות. על דלת אקראית בחדר מדרגות, בתמונה של בית מתוך מגזין עיצוב, בתמונה של הכרת תודה על מתנה נהדרת בפייסבוק. זה כיף לראות את היצירות שלי מקבלות חיים אחרים בבתים אחרים."

איך את צומחת ממשברים?

"אני לא משברים כצמיחה, אלא כהמשך זרימה. כמו יובל מים הזורם לו בנתיב, ואם הוא נתקל בסלע הוא עוקף אותו, או נעצר, יוצר בריכה קטנה, עולה ומתמלא, ואז ממשיך בזרימתו. אני משתדלת לא לסחוב איתי את הטינה והקושי, אלא למצוא את המעקפים ולהמשיך בזרימה. וגם מוסיקה טובה וריקוד סוחף (אני לומדת פלמנקו וזה ממש ריקוד עוצמתי) תמיד מועילים."

הדס חזנובסקי פריטים מעוצבים מעץ חתוך בלייזר

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני מאד אוהבת את העיסוק בצבע וצורה. לא יכולה לדמיין עולם ללא צבע וגוון. צבעים הם אנרגיות ואני אוהבת לשחק ולשלב אותם."

רוצות להכיר את הדס קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לחנות במרמלדה ובאטסי, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה