נשים ועסקים / אירית גוריון

אירית גוריון נולדה וגדלה בתל אביב. בבגרותה טיילה לא מעט במדבריות הארץ וסיני יחד עם בעלה ובטיולים הללו הם נחשפו לחיי הבדואים. מתוך הרצון שלנו לחיות קרוב לטבע, ובזכות חזונו של מוכתאר הכפר מוסטפא טבאש, הם חיים בכפר היום. מוסטפא יזם את הרעיון של חיים משותפים ואירית ומשפחתה הם חלק מהחזון הזה. הם גידלו בכפר את ילדיהם וחיים חיים משותפים בשמחה ובנחת כבר 25 שנים. כיום יש להם מתחם אירוח ולינה בטבאש שנקרא "שבט אחים" ואירית עושה סיורים מרתקים בכפר להכרת אורח החיים הבדואי ומדריכה ללימודי טבע וסביבה בבי"ס.

איך העסק התחיל? 

"העסק של יזהר התחיל לפני 16 שנים כשהכין יחד עם חבר יזהר אוכל משובח לקבוצות. עם הזמן ראינו שאנשים מאוד נהנים מהישיבה אצלנו וממש קשה לשכנע אותם לעזוב, והחלטנו להגדיל את אפשרות השהייה אצלנו גם ללינה בחלל אירוח לקבוצות. בנינו  את מתחם 'שבט אחים' לפני 11 שנים ועם הזמן הרחבנו אותו גם לזוגות ומשפחות. בשנה האחרונה והכל כך מיוחדת הזאת, סגרתי את הצהרון שהיה לי בטבעון השכנה ובזמן הקורונה תיעדתי את מוסטפא המוכתר שבזכותו אנחנו כאן. הסיפורים המעניינים והחיים הטובים שלנו בכפר גרמו לי לרצות להנגיש את מציאות חיינו לקהל הרחב וכך נולד רעיון הסיורים בכפר."

כמה משפטים על העסק

"שבט אחים נמצא בחצר ביתנו הממוקם בין שתי שמורות טבע יפייפות. מצד אחד שמורת אלוני אבא שפורחת במלוא עוזה באביב ומן הצד השני שמורת נחל ציפורי ומעיין עין יבקע שהוא המצנן הרשמי של הקיץ באזור. אנו מארחים  בחאן הלבן, שהוא חלל גדול לאירוח קבוצות, מאוד נוח ומכיל את כל מה שדרוש כדי שקבוצה תרגיש בפרטיות ותהנה עד מאוד. בחאן יכולים ללון עד 25 אנשים ולאירוח בלבד אפשר עד 60-70 איש. באמצע השבוע אנחנו עורכים בחאן גם סדנאות, ימי גיבוש וכיף, הסיורים שלי ועוד. הכפר הוא מעל שביל ישראל למטיילים (ברגל או ברכב) ומספר סינגלים של אופניים סובבים אותו. כך שגם קבוצות כאלו יכולות ללון בו. הסיורים כוללים סיור עששיות לעת ערב בנחל, יותר מתאים לקיץ, סיור סיפור וארוחה – סיפור חיינו בכפר וארוחה בדואית אותנטית שנעשית בתוך בורות באדמה, והסיור המורחב שלנו שבו מסתובבים בכפר ונפגשים  עם אנשים מעניינים, חווים את הטבע במלוא תפארתו וכמובן בתוספת קולינריה מקומית. בנוסף יש סיור ליקוט ובישול בטבע וסיבוב רעיית צאן עם הרועה." ליצירת קשר עם אירית מוזמנות להיכנס לאתר, לסיורים ולדף העסקי שלה, או לפנות בטלפון 052-6941141.

אירית גוריון מתחם אירוח שבט אחים

אירית גוריון מתחם אירוח שבט אחים

מה מיוחד בעסק שלכם?

"מתוך הבנה עמוקה של החיים המקומיים אני יכולה להתאים את הפעילות באופן מדוייק לאופי הקבוצה. הסיורים הינם מודולריים ואפשר לשנות ולהרחיב אותם לפי בקשת הקהל. את השירות שיקבלו ממני אי אפשר יהיה למצוא במקום אחר."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"להסתכל תמיד על החלק הטוב של החיים. לא להתרכז בחסרונות כי זה בור אפל שאין לו תחתית. להנות ממה שיש, ואז לגלות שזה שפע אינסופי."

"לצאת לטבע בכל הזדמנות. ללכת ברגל במקומות עם אוויר טוב ולנשום עמוק. לתרגל יוגה על בסיס קבוע."

"כל אחת צריכה לזהות את מה שעושה לה טוב בחיים ולהתמקד בעשייה חיובית מבחינתה."

אירית גוריון מתחם אירוח שבט אחים

אירית גוריון מתחם אירוח שבט אחים

אירית גוריון מתחם אירוח שבט אחים

חוויות מעניינות שיש לך כחלק מהעבודה

"לעבוד עם אנשים זה כל כך מרתק. סיפורי חייהם תמיד מושכים אותי, בעיקר של המבוגרים שבחבורה. לכתוב את סיפור חייו של מוסטפא, הייתה חוויה מרוממת נפש. מסתבר ששתי ההתנדבויות שלי הם הדברים הכי משמחים שאני עושה. אחד התיעוד והשני הוא השתתפות בניקיון המעיין 'עין יבקע' שממש מתחת לכפר, חשוב לי שהטבע שבו כולנו גרים יהיה נקי ובראשיתי." 

איך את צומחת ממשברים?

"משבר הוא הזדמנות חדשה. החיים שלנו הם דואליים, ברור שיש בהם מין הטוב ומין הרע. אני משתדלת מאוד לשחרר ולהבין שלא הכל בשליטתי ולמציאות יש דרכים משלה להסדיר לי את חיי. בסוף הכל עובר, גם אנחנו. ומכאן יוצא שגם משבר סופו לעבור. החיים ממשיכים – זאת התפיסה שעוזרת לי להתגבר על משברים. מודה שלא נתקלתי במשברים 'אמיתיים' באמת. וטוב שכך."

אירית גוריון מתחם אירוח שבט אחים

אירית גוריון מתחם אירוח שבט אחים

אירית גוריון מתחם אירוח שבט אחים

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת את המפגש עם האנשים, את העובדה שאני יכולה להראות להם שאורח חיי ה'מוזר' הוא בעצם לא כל כך מוזר. שחיים משותפים הם אפשרות נהדרת בארץ שלנו ושכולנו בסופו של דבר בני אדם, עם אותם רצונות ומאוויים."

רוצות להכיר את אירית קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לסיורים ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה