הטיפים / יצירות בוטניות קלילות לכל המשפחה

ליענה אלון היא מעצבת מוצר ומנחת סדנאות בסטודיו כלי-שיי בירושלים. היא מעצבת ויוצרת פריטי עיצוב לבית בעיקר בציאנוטייפ (הדפס שמש), טכניקה צילומית שפותחה במאה ה-19 ושימשה במקור לתיעוד צמחים ובוטניקה. הדפסי השמש מאופיינים בצבע כחול עז. את הטכניקה ניתן ליישם על גבי חומרים מגוונים. ומה אתם יכולים לעשות בבית לבד? אלו ההצעות של ליענה ליצירה בוטנית לכל המשפחה.

ליצירת קשר עם ליענה מוזמנות להיכנס לאינסטגרם ולדף העסקי שלה או להכיר את לערכות ה- DIY. ניתן ליצור קשר גם במייל או בטלפון 054-4304680.

יצירות בוטניות קלילות לכל המשפחה
צילום: אורי פישמן

חמש יצירות בוטניות קלילות לכל המשפחה

צמחים לציורים: צאו החוצה. אספו מבחר עלים וצמחים (לא מוגנים, כן?). הדביקו עלה או ענף על נייר. בעזרת טוש או כלי כתיבה אחר – צרו חיים חדשים לצמח. האם הפרח זו חצאית של בלרינה? העלה זה בעצם מפרש של סירה? גלו אילו דימויים מעניינים ומפתיעים אפשר ליצור על בסיס הצמחים שאספתם. חומרים נדרשים: נייר, טושים, דבק פלסטי או דבק שקוף אחר, צמחים מגוונים.

מאובנים מחמר: טיילו בחוץ ואספו מבחר עלים וענפים, בדגש על טקסטורות מגוונות. חלקו את החמר (ניתן גם להשתמש בבצק לא תופח או בחומר פיסולי אחר) לכדורים בערך בגודל כף היד. רדדו מעט כל כדור בעזרת כף היד כדי לקבל שטח פנים חלק מלמעלה תוך שמירה על עובי החומר. קחו אחד מהצמחים שאספתם והניחו על גבי הכדור המרודד. לחצו בעדינות על הצמח מלמעלה ולאחר מכן חלצו אותו בעדינות מהחומר. כעת המאובנים מוכנים לאפיה או תצוגה. חומרים נדרשים: חמר, בצק לא תופח או חומר פיסולי אחר, צמחים או חפצים מהטבע.

חותמות ופטרנים: חותמות הן עוד הזדמנות לחקור את הטקסטורות של הצמחים ושל הטבע סביבנו. כל חפץ הופך לחותמת – ברגע שמצפים אותו בגואש. לקטו מבחר צמחים וחפצים (עלה עם פני שטח מעניין, אצטרובלים, אפשר לחצות פרי הדר לרוחב, כך שעל פני השטח החתוך יופיעו משולשים הפונים למרכז). בחרו בחלק של החפץ שתרצו להפוך לחותמת. מרחו שכבה דקה של גואש על פני השטח של החותמת בעזרת מברשת או חתיכת ספוג. הצמידו את השטח הצבוע לנייר בלחיצה יציבה כדי ליצור את ההדפס הראשון. חזרו על הפעולה תוך שמירה על חוקיות מסוימת (מרווחים אחידים או לא, שורות, צבעוניות וכד'). חומרים נדרשים: גואש, נייר, מכחול או ספוג, צמחים או חפצים מהטבע 

אריגה עם צמחים – יצירה מתכלה: צרו מערכת שתי: לפפו ומתחו חוט עבה או צמר על פני מסגרת כך ששטח הפנים שלה יתמלא בחוטים מקבילים. ככל שהחוטים יהיו צפופים יותר – הצמחים יהיו יציבים יותר. שלבו באמצעות אריגת שתי וערב גבעולים וענפים שונים. כדאי לשלב ענפים וגבעולים הנושאים עלים ופרחים. הציגו את היצירה. כשהפרחים נובלים – החליפו אותם בחדשים. חומרים נדרשים: מסגרת ריקה, חוט עבה או צמר, מספריים, מסמרים סיכות או נעצים (אופציונלי), צמחים מגוונים.

מובייל: למובייל תלת ממדי (לתלייה מלמעלה בחלל) הצמידו שני ענפים באורך דומה בהצלבה בעזרת חוט. לפפו את החוט בהצלבה סביב נקודת המפגש בין הענפים. למובייל דו ממדי ('שטוח', לתלייה על קיר) – התחילו בענף אחד ודלגו על שלב ההצלבה. לקטו מבחר חפצים. ניתן ליצור אוסף סביב נושא או מראה מסוים: זרעים, אבנים, פרחים, וכדו'. תלו את החפצים באמצעות חוט מהענף/ים הראשי/ים. ניתן להוסיף 'קומות' על ידי תליית ענפים נוספים שמהם יתלו האובייקטים. קשרו חוט לנקודת ההצלבה / מרכז הענף הגבוה ביותר, ותלו את המובייל על הקיר או מהתקרה. חומרים נדרשים: 1-2 ענפים עבים, חוט עבה, צמחים או חפצים אחרים מהטבע.

ליצירת קשר עם ליענה מוזמנות להיכנס לאינסטגרם ולדף העסקי שלה או להכיר את לערכות ה- DIY. ניתן ליצור קשר גם במייל או בטלפון 054-4304680.

במדור הטיפים מתפרסמות כתבות עם טיפים בנושאים שונים. ההמלצות ניתנות על ידי נשות מקצוע שמתראיינות למגזין, מובאות כלשונן ואין המגזין נושא כל אחריות על תוכן או טיב ההמלצה. לשאלות נוספות מוזמנות לפנות לבעלת העסק. לקריאת כל הטיפים במדור לחצי כאן

יש לך עסק ותרצי לכתוב את הטיפים שלך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין ולשלוח הצעת מחיר. מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה