נשים ועסקים / גלית כהן

גלית כהן היא בעלת "כפיות", בית הספר הצפוני ללימודי קונדיטוריה. גלית מתגוררת במושב אניעם שבגולן מתוך אידיאולוגיה ואהבת הארץ.

גלית כהן קונדיטורית רמת הגולן

איך העסק התחיל?

"את עולם הקונדיטוריה גיליתי לגמרי במקרה כשחברת ילדות גררה אותי לסדנת בצק סוכר. במהלך הסדנא התאהבתי בעיצוב עוגות והמשכתי ללמוד בסדנאות אפיה. כשהחלטתי שזה הכיוון המקצועי החד שלי, נרשמתי ללימודי קונדיטוריה ובסיומם פתחתי קונדיטוריה קטנה, המשכתי בהעברת סדנאות ולבסוף פתחתי בית ספר ללימודי קונדיטוריה שפועל כבר תשע שנים."

כמה משפטים על העסק

"כפיות בית הספר לקונדיטוריה ממוקם בראש פינה הפסטורלית. במקום ניתן ללמוד מספר קורסים: קורס קונדיטור מקצועי, קורס קייטרינג ואירוח חלבי, קורס אפיית לחמים, עיצוב עוגות וקורס ללא גלוטן. בנוסף, מועברות במקום סדנאות אפיה שונות וימי גיבוש חווייתיים, ויש לנו גם אתר ובו סדנאות אפיה לרכישה און ליין. הלקוחות שלנו הם אנשים חובבי מטבח, משוגעים על אפיה וכל מה שקשור באוכל והמטרה היא ללמד את הצד המקצועי, שימוש בחומרי גלם איכותיים, עזרי אפיה וטכניקות חדישות, ולטעת בטחון בכל מי שהלהבה בוערת בנשמתו." ליצירת קשר עם גלית מוזמנות להיכנס לאתר ולאינסטגרם שלה.

גלית כהן קונדיטורית רמת הגולן

גלית כהן קונדיטורית רמת הגולן

מה מיוחד בגישה שלך?

"אצלנו לומדים 'דרך הידיים'. השיעורים מעשיים כך שכל תלמיד עובד ואופה את המוצרים שלו. אני לא מאמינה בלימודים פרזנטטיביים, אם לא מנסים אין בטחון וגם לא זוכרים תהליכים. במהלך השיעור ניתנים דגשים חשובים הממקדים את התלמידים בלמידת ה'שפה' הנכונה, למידת תהליכי עבודה וירידה לפרטים כדי להשיג תוצאה מושלמת ללא פשרות הן במראה והן בטעם."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"אל תוותרי על הגשמת החלום, לכי על זה בכל הכוח! אל תקבלי לא כתשובה – אם את מאמינה במשהו תלחמי עליו! אנחנו אלופות בתחושת בטן, אז תקשיבי לעצמך!"

"תאספי סביבך בעלי מקצוע שיכולים לעזור בדברים שלא קשורים לעסק (ניקיון הבית, גיהוץ, בייביסיטר, הסעות לחוגים, קניות באון ליין), תפני מקום לחלום שלך ותשלטי בכל השאר מרחוק."

"הקדישי יום בשבוע, בוקר או אחרי הצהרים לילדים, כל פעם לילד אחד ואל תשכחי את בן הזוג."

גלית כהן קונדיטורית רמת הגולן

גלית כהן קונדיטורית רמת הגולן

חוויות מרגשות שיש לך כחלק מהעבודה

"כל כיתה היא חוויה מרגשת עבורי, לכל כיתה יש את ה-DNA שלה. החלק הכי מרגש הוא האינטראקציה עם אנשים – כל הזמן מתרעננים, מכירים אנשים חדשים, לומדים ומלמדים, עם חלקם הקשר ממשיך גם לחברות ממש. אני מדברת בגובה העיניים אף פעם לא מעל אף אחד. שווה בין שווים, מכל המינים, הדתות והצבעים."

איך את צומחת ממשברים?

"כל משבר בחיי חישל אותי וחיזק אותי, אבל מכל משבר צמחתי ולמדתי להבין שדברים לא קורים סתם, לכל דבר יש סיבה ודרך, לא תמיד נבין אותה אבל בהחלט נלמד ממנה."

גלית כהן קונדיטורית רמת הגולן

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"בכל בוקר כשאני נכנסת לעבודה אני גאה בכל סנטימטר ששיפצתי, שחידשתי, גאה בכל מטרפה, ספטולה ורינג שממוקמים בחדר, את הכל אני בחרתי מתוך אהבה וחשיבה. עסק הוא בייבי שמסרב להתבגר – תמיד צריך לטפל בו, אי אפשר לשחרר."

רוצות להכיר את גלית קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר ולאינסטגרם שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה