נשים ועסקים / סיון קליימן

סיון קליימן בעלת עסק שמספק תכנים וסדנאות יצירה לקבוצות ואירועים בכל הארץ. היא מצאה את הנוסחה לשלב בין התשוקות שלה ובעיסוקיה היא נוגעת בעולמות מגוונים ושונים. במקצועה היא בוגרת תואר שני בביוטכנולוגיה ובעסק שלה היא נותנת ביטוי לצד היצירתי שבוער בה, לאינטראקציה אנושית ולרצון להדריך. כיום היא גרה בעמק החולה הירוק והקסום, אבל בעבודתה היא מטיילת בכל הארץ.

סיוון קליימן סדנאות יצירה לקבוצות ואירועים בכל הארץ
צילום: סיוון קליימן

איך העסק התחיל?

"העסק נולד מתוך תשוקה גדולה ליצירה ורצון נחבא קטן להשאיר משהו ממני לסובבים. זה התחיל מתכשיטי מקרמה שהייתי מכינה ומוכרת. נהנתי מאוד לראות את החוטים והאבנים קמים לתחייה על צוואריהם ואוזניהם של אנשים. בהמשך גיליתי שהיכולת להעביר את הידע שלי הלאה בוערת בי אף יותר, והתחלתי להעביר סדנאות. במהלכן ביקרתי במקומות שונים ברחבי הארץ ויצרתי לצידם של אנשים מכל הסוגים והגילאים. גם באינטראקציה האנושית מצאתי קסם רב, כי במרחב של יצירה חופשית יש כנות ואותנטיות."

כמה משפטים על העסק

"אני מעבירה מגוון של סדנאות DIY (עשה זאת בעצמך) ויצירה לקבוצות בכל הארץ. אפשר לבחור בין סדנאות תכשיטים, מקרמה, סבונים נרות ורוקחות טבעית. הסדנאות מותאמות למגוון פורמטים, אירועים וגילאים. אפשר לשלב את הסדנאות כתחנות באירועי חברה גדולים, כעמדות מהירות בהרמות כוסית וחתונות או כסדנאות מעמיקות יותר לקבוצות אינטימיות וימי הולדת. אפשר לבחור את קונספט הסדנה בהתאם לקונספט האירוע, העיצוב והקישוטים יהיו בהתאם." רוצות להכיר את סיון קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

סיוון קליימן סדנאות יצירה לקבוצות ואירועים בכל הארץ
צילום: סיוון קליימן
סיוון קליימן סדנאות יצירה לקבוצות ואירועים בכל הארץ
צילום: סיוון קליימן
סיוון קליימן סדנאות יצירה לקבוצות ואירועים בכל הארץ
צילום: סיוון קליימן

מה מיוחד בסדנאות איתך?

"הסדנאות שאני מציעה מאוד גמישות ודינמיות ואפשר להתאים אותן לכל סוגי האוכלוסיות בדרגת הקושי ורמת ההעמקה. אני והעובדים שאיתי מיומנים בעבודה עם מספר גדול של משתתפים, וכל משתתף מקבל את היחס הדרוש ויוצא עם מוצר שהכין בעצמו. מטיבי הלכת – תמיד מקבלים אופציות לשדרוג והעמקה. בסדנאות שלי כולם מצליחים, גם כאלה שיש להם 'ידיים שמאליות'. מלבד התוכן, אני שמה דגש על הנראות והאסתטיקה של התוצרים ושל שולחנות הסדנה עצמם. השולחן מעוצב ומזמין וניתן להתאים את הסגנון שלו לאווירת האירוע."

טיפים לנשים עצמאיות

"תקופות 'מתות' – אני מאמינה שלכל עסק יש תקופות בהן הוא פעיל פחות. נסי לראות זמן זה כזמן התפתחות, נצלי אותו לפרסום, בניית אסטרטגיה או פשוט לעצמך."

"ברטרים ושיתופי פעולה הם כלי נהדר להפצת המוצרים שלך וליצירת קשרים עסקיים ואישיים."

"לא לפחד מתחרות – מצאתי את עצמי לא פעם בחששות על המקום שלי ביחס למתחרים, חשוב לנסות להרפות מההשוואות ולהתמקד במציאת הייחודיות שלנו כעסק – אני עצמי עדיין לומדת ליישם זאת."

חוויה מרגשת שהייתה לך כחלק מהעבודה

"הרבה מהסדנאות שאני מעבירה הן באירועי חברה עבור חברות הייטק וביוטכנולוגיה. באחת הפעמים שהעברתי סדנת סבונים לאחת החברות האלה, שמחתי לפגוש שלושה חברים שהכרתי מהתואר הראשון במדעי החיים. מעבר למפגש המרגש היה משעשע לראות איך המסלולים שלנו התפצלו ואת ההפתעה של החברה כשגילו שזו הפרנסה שלי. כמובן שהם מאוד פרגנו והתלהבו מהסבונים שהם הכינו."

סיוון קליימן סדנאות יצירה לקבוצות ואירועים בכל הארץ
צילום: סיוון קליימן
סיוון קליימן סדנאות יצירה לקבוצות ואירועים בכל הארץ
צילום: סיוון קליימן
סיוון קליימן סדנאות יצירה לקבוצות ואירועים בכל הארץ
צילום: סיוון קליימן

איך את צומחת ממשברים?

"האמת שהיו ויש לא מעט נקודות שבירה, שבהן כל הדרך שלי כעצמאית מתערערת. מחשבות על זה שאני מבזבזת את הזמן שלי ו"לכי תמצאי עבודה אמיתית בתחום שלמדת" – עולות בי לא פעם. טלפון מלקוח והדרייב שעולה בי מהמחשבה על העשייה העצמאית והעוצמתית שלי מבטל את כל הפחדים. כשאני נשברת ושוקלת לזרוק הכל לפח, מה שעוזר לי לצאת מזה הוא פשוט להמשיך בתנועה ובעשייה."

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת את העובדה שהיא שלי, שיש לי יותר שליטה על איך נראה היום שלי ואיך יראו החיים שלי (בהבנה שגם השליטה הזאת מוגבלת כמובן). אני גאה להיות בעלת עסק, להרים משהו בשתי ידיי ולהפוך רעיונות מהדמיון למציאות, לברוא עולם קטן משלי. אני מאוד נהנית מהדינמיות והתנועה, יום אחד יש לי אירוע בשדרות ויום אחר יש לי סדנה בים המלח, המפגשים האנושיים מלמדים אותי המון ומרחיבים את הלב שלי ואת אופקיי. אני אוהבת את הדרייב שלי לעשייה ולתחושה שאין תקרה מעליי, סוף סוף יש לי עבודה שמחייה אותי ומספקת אותי. אני אוהבת להגיד שאני עצמאית – זה מצלצל נכון, וגורם לי להרגיש חשובה ואמיצה."

רוצות להכיר את סיון קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה