הטיפים / למה כדאי לשלב עציצים בעיצוב הבית

עינת לנל צוקרן היא מעצבת הום סטיילינג, מתמחה בעיצוב הבית בדגש על סדר, ארגון ופרקטיקה. עינת מאמינה שהסביבה שאנחנו חיים בה משפיעה באופן תת מודע על התקשורת המשפחתית, על היצירתיות, על אורך הרוח, על הפרודוקטיביות ואפילו על טיב קבלת ההחלטות שלנו. עינת ריכזה עבורכם את חמשת ה"עציצים למזניחים".

ליצירת קשר עם עינת מוזמנים להיכנס לאתר, לאינסטגרם, לדף העסקי, או לפנות בטלפון 052-8645288.

עינת לנל צוקרן הום סטיילינג
צילום: הילה ארנליב

"עציצים למזניחים" ולמה כדאי לך לשלב אותם בעיצוב הבית

כמעצבת שמאמינה בפרקטיקה ובפשטות, אני מרבה להוסיף לעיצובים שלי "עציצים למזניחים" או במילים אחרות – צמחים שקשה "להרוג". מחקרים שהוכיחו כי הצמחים הירוקים מעשירים את החמצן בבית, מפחיתים שיעול, נזלת ויובש בעור, משפרים את הזיכרון והיצירתיות ואפילו מפחיתים עייפות. מעבר לכך, הוכח כי התבוננות בגג עם צמחים ירוקים תוך כדי מבחן קוגניטיבי, שיפרה משמעותית את ביצועי הנבחנים, לעומת נבחנים שהסתכלו על גג בטון. אני לא מצטיינת בגידול צמחים ולכן ריכזתי עבורכם את חמשת ה"עציצים למזניחים" ששרדו אצלי בבית כדי לספר:

סנסיווריה – בעל עמידות יוצאת דופן (שייך למשפחת הקקטוסים) ויכולת מעולה של טיהור אוויר. ממש לא משנה לו אם תשימו אותו ליד חלון או בחדר חשוך – הוא מאוד לא מפונק. השקיה מועטה, כאחת לשלושה שבועות (כשהאדמה יבשה לגמרי). 

זמיה קוקוס – עמיד מאוד וכמו הסנסיווריה, לא משנה לו איפה תעמידו אותו מבחינת תאורה. מה שכן, חשוב לדעת שהוא רגיש לקור ולכן כדאי למקם אותו באזורים חמימים יותר בבית. גם הוא צריך מעט מים, כאחת לשלושה שבועות, כשהאדמה שלו יבשה לגמרי.

פיקוס כינורי – צמח גדול ומרשים שעושה שמח בלב. הוא יעדיף שתמקמו אותו ליד חלון, אבל לא תחת קרני שמש ישירה. כמו חבריו למעלה, צריך מעט מים כשהאדמה מתייבשת לגמרי: כאחת לשבוע בקיץ, וכאחת לשבועיים בחורף.

מונסטרה – תיתן לכם בוסט כיפי של אווירה טרופית בבית. תעדיף גם היא שתמקמו אותה ליד חלון, אך ללא קרני שמש ישירה. יש להשקות אותה במעט מים כשהחלק העליון של האדמה מתייבש לגמרי: כאחת לשבוע בקיץ, וכאחת לשבועיים בחורף.

מגנית – בעלת עלים טרופיים גדולים וירוקים, ויתרון משמעותי – היא ממש לא יקרה! יכולה להסתדר נהדר גם באזורים יחסית חשוכים. יש להשקות אותה במעט מים כשהחלק העליון של האדמה מתייבש לגמרי: כאחת לשבוע בקיץ, וכאחת לשבועיים בחורף.

הכנסת עציצים הביתה זו דרך פשוטה, מהירה ובריאה (!) לשדרג את עיצוב הבית שלכם, ברמת קושי של: "כל אחד יכול". אז רוצו למשתלה הקרובה או אפילו הזמינו באינטרנט והעציצים יגיעו עד פתח הבית שלכם.

ליצירת קשר עם עינת מוזמנים להיכנס לאתר, לאינסטגרם, לדף העסקי, או לפנות בטלפון 052-8645288.

במדור הטיפים מתפרסמות כתבות עם טיפים בנושאים שונים. ההמלצות ניתנות על ידי נשות מקצוע שמתראיינות למגזין, מובאות כלשונן ואין המגזין נושא כל אחריות על תוכן או טיב ההמלצה. לשאלות נוספות מוזמנות לפנות לבעלת העסק. לקריאת כל הטיפים במדור לחצי כאן

יש לך עסק ותרצי לכתוב את הטיפים שלך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין ולשלוח הצעת מחיר. מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה