נשים ועסקים / אפרת אור

מאז שאפרת אור זוכרת את עצמה היא הייתה סנטימנטלית. עוד בילדותה אהבה לשבת לצד אנשים מבוגרים ולשמוע את סיפור חייהם. כשבגרה עיצבה את חדר המגורים שלה בקיבוץ עם רהיטים ישנים שמצאה, צבעה ונתנה להם חיים חדשים. גם היום, תמונות ישנות תמיד מרתקות אותה והיא יושבת ומתבוננת בכל הפרטים הקטנים.

אפרת אור מחדשת רהיטים
צילום: עידן אור

איך העסק התחיל?

"את העסק שלי – סטודיו 'גלגול חוזר' הקמתי דווקא ממקום פחות טוב. משפחתי עברה משבר גדול ונותרה ללא רהיטים. הצורך בריהוט הבית מחדש גרם לי לשוב ולשפץ רהיטים ישנים ובכך חזרתי לאהבה הישנה שלי ושילבתי את הצורך עם תרפיה. כנראה שהגלגל מסתובב תמיד לכיוון הנכון וכל רהיט מחודש ומשופץ מרגש אותי מחדש."

כמה משפטים על העסק

"אני מעבירה סדנאות וקורסים לשיפוץ רהיטים וסדנאות בתחום ה-DIY  לקבוצות, משפחות, מקומות עבודה, לקוחות פרטיים, מבוגרים וילדים בסטודיו גדול ומיוחד ליצירה בקדימה. עד כה עברו כ-700 איש את הקורסים שלי לשיפוץ רהיטים."

אפרת אור מחדשת רהיטים
צילום: אפרת אור
אפרת אור מחדשת רהיטים
צילום: אורית בארי קליף

מה מיוחד בתהליך איתך?

"כל משתתף ומשתתפת המגיעים לקורסים שלי מקבלים יחס אישי וכל רהיט שנכנס לסטודיו מקבל את הטיפול הראוי לו. אני מאפשרת למשתתפי הקורסים 'לעוף' עם היצירתיות ועוזרת להם להגשים את החלומות שלהם. בעקבות כך 'הדבקתי' רבים בחיידק השיפוצים והחידוש ויצרתי קהילה גדולה של בוגרי הקורסים שמתנהלת בקבוצה סגורה בפייסבוק."

טיפ לנשים עצמאיות

"על מנת לנצל טוב את יום העבודה, הכיני לעצמך רשימת מטלות יומית. זה עושה סדר ופוקוס, הזמן מנוצל היטב וביעילות. הסיפוק שתרגישי בסוף היום כשתראי את הרשימה הולכת ומצטמצמת הוא אדיר."

אפרת אור מחדשת רהיטים
צילום: אורית בארי קליף

חוויות מיוחדות שיש לך כחלק מהעבודה

"בעקבות הקורסים אני נפגשת עם אנשים חדשים ורבים מידי חודש. לא פעם אני מקבלת הוקרת תודה מנשים שבעקבות הקורסים עברו תהליך, התגברו על מעצורים וקשיים אישיים וקשיים מול המשפחה, פתחו עסק לשיפוץ רהיטים או עשו שינוי קריירה. לאחרונה כתבה לי בוגרת אחד הקורסים שהשתתפות בקורס השפיעה על חייה בצורה משמעותית מאוד – 'קורס משנה חיים' כך כתבה לי."

"יש גם המון סיפורים על רהיטים מיוחדים. פעם אחת קיבלתי מלקוחה שרפרף לשיפוץ. הלקוחה סיפרה שהשרפרף ניתן על ידי הסבא לנכדתו בזמן השואה, ומאז לא נפגשו. השרפרף 'עלה' לישראל והוא למעשה הזיכרון היחיד שנותר לה."

איך את צומחת ממשברים?

"העסק הוקם כתוצאה ממשבר מאוד גדול שעברה משפחתי. כעשר שנים לאחר הקמתו (לפני חצי שנה) עבר הסטודיו שריפה גדולה אשר כילתה אותו לחלוטין. החלטתי להמשיך הלאה, הסטודיו שופץ, נבנה והוקם מחדש. גדול יותר, יפה יותר, נוח יותר."

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"החלק האהוב עלי ביותר בעבודה הוא ההכרות עם אנשים חדשים, הקשר איתם, הסיפורים שלהם, הדברים הקטנים שיוצאים מהלב, הדמעה הזולגת מהעין, החיבור בין האנשים המגיעים מכל קצוות הארץ וקצוות האוכלוסייה השונות. הסטודיו הינו כור היתוך המהווה מקום לשקט נפשי ומחבר בין כולם. האפשרות להגשים חלום ולפתוח לאנשים עולם חדש, יצירתי ומיוחד זוהי מתנה גדולה עבורי."

רוצות להכיר את אפרת קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה