נשים ועסקים / עינב אהרון שטיינברג

עינב אהרון שטיינברג – בוגרת האקדמיה הגבוהה למחול. מאמנת התעמלות מכשירים, מורה לפילאטיס וליוגה נשית, מכינה ללידה, ומאמנת שיקום לשרירי הבטן ורצפת אגן לאחר לידה. פועלת לקידום מודעות לבריאות האישה, דרך הסטודיו שהקימה – "אישה בתנועה".

עינב אהרון שטיינברג מאמנת פילאטיס, יוגה נשית

איך העסק התחיל?

"כמורה לפילאטיס, אחרי שנים של הדרכת התעמלות, נוכחתי שהמענה שאני יכולה להעניק באמצעות השיטה הוא עצום. חשתי שנפתח בפני עולם מופלא להבנת הגוף, הן כאימון בשגרה, והן כמענה שיקומי. אולם, אוכלוסייה אחת הייתה בעיני מקופחת. ההתייחסות להריוניות, בקורס וכמורה, כללה בעיקר הזהרות והימנעות. בהדרגה הבנתי כי גישה זו אינה תואמת את השקפתי כמורה, שאני מעוניינת להעניק למתאמנות כלים להתנהלות מיטיבה עם הגוף, ולא הגבלות מבוססות פחד. נרשמתי לקורס מאמנות לנשים בהריון ולאחר לידה. בקורס התוודעתי לעולם חדש ומרתק של הגוף הנשי. זו הייתה הפעם הראשונה בה הבנתי כי אני עצמי סובלת מפגיעה, ארוכת שנים ולא מאובחנת, ברצפת האגן. לאחר הקורס התחלתי לדבר את רצפת האגן בשיעורי הפילאטיס. הבנתי ששיח ישיר, הנחיה לאיסוף הנרתיק והאשכים, שמעלה שיח על דליפות וצניחות איברים, הוא חלק ממחויבותי המקצועית כלפי מתאמניי, וכלפי עצמי. כך נחשפתי לממדי קשר השתיקה, נשים רבות הסובלות מליקויים, לעיתים קשים, ברצפת האגן, שאינן מתלוננות, ואינן מטופלות. הבנתי שהכלים שבידי הינם חיוניים לכל אישה וגבר ושביכולתי לסייע ללמוד להתנהל נכון, ולמנוע סבל עכשווי ועתידי, עם הגוף בכלל ורצפת האגן בפרט. כך פתחתי את הסטודיו שלי – אישה בתנועה."

כמה משפטים על העסק

"אישה בתנועה הינו סטודיו לפעילות גופנית המותאמת לאנטומיה והפיזיולוגיה הנשית, מחזוריות חודשית, הריון, ושיקום לאחר לידה. השיעורים מועברים בשיטת הפילאטיס והיוגה הנשית, כל הפעילויות מתקיימות פרונטלי ואונליין, וכולן יצאו בקרוב לרכישה באתר. בין פעילויות הסטודיו: שיעורי יוגילאטיס – חיזוק והארכה, נשימות, חיזוק שרירי ליבה ותרגול ייעודי לרצפת האגן, שיעורי הריון – דגש על שינויי הגוף, מענה לתופעות ולכאבים אופייניים, ותרגול לתנועתיות בלידה, היכרות עם רצפת האגן – סדנת העשרה לנשים בכל הגילאים, שיקום הגוף לאחר לידה – תרגול משקם לרצפת האגן, ההפרדות הבטנית, יציבה נכונה, ותרגול למניעת כאבים וקורס הכנה ללידה – הכנה פרקטית ללידה על כל היבטיה: תהליך הלידה, הכנה תנועתית, הכנה להנקה, והכנה להורות ראשונית."

מה מיוחד בגישה שלך?

"הדרך שלי היא בלקרב כל אישה אל הצורך הגופני שלה, האישי, והמשתנה. אינני מאמינה ברף קולקטיבי. כל פעילות בסטודיו מועברת בקבוצות קטנות, כדי שאוכל להעניק מענה מותאם לצורך האישי של כל אחת. אני תומכת במתאמנות להבין בעצמן את גופן, לדייק תנועה בהתאם לצורך הגופני והרגשי, לתת תוקף לאינסטינקטים, ולמצוא את השילוב הנכון בין אלו לבין כל גורם חיצוני."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"היעזרו באנשי מקצוע. אל תתפתו לעשות הכל עצמכן. ההשקעה הכספית תהיה שווה את הזמן והמאמץ שיחסכו בניסיון להתמקצע בכל."

"מצו את מגוון השירותים הניתנים לעסקים דרך גופים התומכים בעסקים קטנים/חדשים."

"יש בשוק עוד כמוך, וזו מחשבה קשה לעיתים. כדאי להשתמש בה כמנוף – לחדד לעצמך מה הייחוד שלך בעולם."

עינב אהרון שטיינברג מאמנת פילאטיס, יוגה נשית

חוויה מרגשת שהייתה לך כחלק מהעבודה

"לפני שנתיים שקדתי על אירוע הכנה ללידה, בשיתוף עם יועצת הנקה. לאירוע הייתה משמעות רבה עבורי, כי הייתי בשבוע 37, בהריון הראשון, ורציתי להתכונן לקראת ההנקה. רצה הגורל ובבוקר האירוע התחלתי בהשראת לידה, כמובן שהאירוע בוטל. בין הזירוזים והצירים, הבנתי לפתע שבתוך כל הכאוס לא הספקתי להתכונן להנקה. במוח רווי ההורמונים שלי זה הרגיש כמו אסון. שלחתי הודעה בהולה לאותה יועצת הנקה והיא שלחה לי סרטון אחד, קצר להפליא, על אינסטינקט היניקה של תינוקות. חצי שעה אחר כך נולדה שקד. לקחתי אותה אלי, סקפטית לחלוטין, ועשיתי מה שראיתי בסרטון. זה עבד כמו קסם."

איך את צומחת ממשברים?

"לפני ארבע שנים עברתי משבר קשה, לאחר שעזבתי את מקום העבודה המשפחתי, בו עבדתי 16 שנים. אחרי ההלם נרשמתי לקורס רנדומלי, שהיה נשמע כמו חוויה נחמדה, רחוק מהעיסוק המקורי שלי. החלטתי להפסיק להשקיע זמן בתהיות ולהתחיל משהו. כל משהו, באמונה שרק כשאניע – דברים ינועו. הקורס היה מדהים. הכרתי אנשים מופלאים, התאווררתי, ובהדרגה הראש נפתח. תוך כדי הקורס התחלתי לבחון כיוון שלא עלה על דעתי קודם. זו הייתה נקודת המפנה בה הגעתי לתחום שכה מעסיק אותי היום – בריאות האישה. אין טעויות. יש דרכים שונות. כל דרך מובילה בדרכה אל הדבר הבא."

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני מרגישה שליחות מוחלטת ומלאה, שנובעת מהחוויות שחוויתי – הגילוי שלי את רצפת האגן, ההריונות, השראת הלידה. כל אלו הביאו אותי להבנה כמה הידע שאני מעבירה כיום הוא  חובה לכל אישה. להכיר את גופנו. הזכות שלנו על גופנו."

רוצות להכיר את עינב קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר לדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה