נשים ועסקים / נגה הילה מותנה

נגה הילה מותנה היא מדריכת הורים ומשפחה ומנחת NLP. בעבודתה היא משלבת כלים מעולם החינוך, האימון, הרוח וה- NLP. הגישה שלה מחבקת ולא שיפוטית, היא אוהבת אדם ורואה את האחר תמיד על הצד הטוב, החיובי ואת הכוונה הטובה שנמצאת שם מה שמאפשר לייצר מערכות יחסים מקדמות וקשובות.

צילום: ענבר לגאלי

איך העסק התחיל?

"התשוקה וההתבוננות תמיד היו בתוכי, אך רק בגיל 29 אפשרתי להם לפרוץ החוצה מתוכי. הוריי התגרשו כשהייתי כמעט בת שלוש. עם השנים הצטרפו אחים ואחיות נוספים שהגיעו גם מפרק א' של כל הורה. בסך הכל יש לי 14 אחים ואחיות. חוויתי פרידות, דינאמיות אינטנסיבית של כניסה של אנשים לחיי ויציאה מהן. כשהפכתי לאמא (בגיל 27) ידעתי שאני רוצה לחיות אחרת. מה שהניע אותי היו בעיקר הביקורת והשיפוטיות. עברתי עם עצמי תהליך אימוני כדי לשחרר זאת, ללמוד לחמול ולדעת שכל הסובבים אותי, במיוחד הוריי, עשו עבורי כמיטב יכולתם. באותה התקופה ניהלתי מוצרים ופרויקטים גדולים בחברת היי טק. מאוד אהבתי את עבודתי, אבל משהו בי אותת אחרת. התחלתי ללמוד הדרכת הורים, והמשכתי ללימודי NLP בהתמקדות סביב תקשורת, משפחה ומערכות יחסים. למדתי ייעוץ ביוגרפי אנתרופוסופי, שעוסק בסיפור של כל אדם ועל השיעורים שבאנו לעבור פה במערכות היחסים בחיינו. כיום אני מאמנת באמצעות שיטה זאת ומסייעת לאנשים בתהליכי התפתחות, מודעות והעצמה. אני פועלת על בסיס מגוון תיאוריות וגישות, וכמובן מתוך תהליכים אישיים שעברתי בחיי. פיתחתי בעצמי כלים ומודלים להתמודדות עם התנהלות אוטומטית והעמקתי בסגנון ההורות שלנו על בסיס הילדות שלנו. במקביל אני מסיימת את הכשרתי בסוף נובמבר 2020 כמטפלת הוליסטית בילדים על מנת להעניק מעטפת שלמה למשפחות, להעצים ילדים, לעבור איתם תהליך אימוני כדי שהם יוכלו לייצר בתוכם מנגנוני הזנה פנימיים לביטחון עצמי, לאמונה עצמית ולהעצמת הדימוי והערך העצמי שלהם."

כמה משפטים על העסק

"העסק שלי נקרא NEW VIEW, שכן אני מביאה נקודת מבט חדשה על תקשורת ומערכות יחסים. אני עובדת באופן פרטני, מעבירה הרצאות על נושאים ספציפיים בהורות, בתקשורת ומערכות יחסים במתנ"סים או בארגונים, וסדנאות שבהן עוברים תהליך מלא להורות. במקביל, בשנה האחרונה הוצאתי קורס דיגיטלי להורות, שמקיף את כל נושאי הסדנה בפורמט דיגיטלי. התכנים הם: תפקיד ההורה, סגנונות הורות, הצבת גבולות, ביסוס הסמכות ההורית, עונשים, תקשורת במשפחה, טעויות, ביקורת ורגשות אשמה בהורות, ניהול קונפליקטים ועוד. כל התכנים נתמכים בגישות ובמודלים שונים מהספרות המקצועית, כלים שפיתחתי בעצמי, פרקטיקות מ- NLP, דמיון מודרך, עבודה עם קלפי אימון  ועוד."

מה מיוחד בגישה שלך?

"הגישה שלי היא הוליסטית – מקיפה, מרחבית ומעמיקה. אני מקשיבה מעבר למה שאני שומעת. האדם שמולי מקבל תמונת מצב אחרת, שונה ועמוקה, וזה מאפשר לו להבין את עצמו בצורה אחרת. אנשים שיוצאים מפגישות איתי, מקבלים אחרי כמה ימים סיכום מעמיק של כשלושה עמודים על התובנות שלי לגביהם. הכל נעשה בצורה רגישה ומכילה, עם המון אהבת אדם וסקרנות אמיתית ללמוד על האחר. המרחב שהם מקבלים בפגישה הוא לכשעצמו דבר שהם זקוקים לו. מישהו שיקשיב להם, יראה אותם, יסביר להם את עצמם ויעזור להם להציב נקודת מבט חדשה על חייהם: להבין מה מעכב אותם וכיצד לפעול בעניין; להבין מדוע אינם מסתדרים עם מישהו, מדוע קשה להם להתמודד עם משהו מסוים וכיצד להתגבר על כך."

נגה הילה מותנה מדריכת הורים
צילום: ענבר לגאלי

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"תלכו לישון עם מחברת ועט ליד המיטה, וכשיש לכן רעיון לפני השינה – תרשמו אותו."

"כשיש לכן מטרה, דבר ראשון – תדמיינו את התוצאה הרצויה אליה אתן רוצות להגיע; תתרכזו כדבר ראשון ב'מה' ורק אחרי כן ב'איך'; אם תצליחו לראות את עצמכן בתוצאה הרצויה, תתחילו להתכוונן גם לפרקטיקה."

"בכל רגע שאתן מרגישות צורך בחיזוקים חיצוניים – תעצרו, תנשמו, ותתחילו למנות לעצמכן את כל ההצלחות שלכן עד כה. תגדילו את ה'יש', תתעצמו פנימית ממנו כך שלא תהיינה תלויות בחיזוק חיצוני. ככל שהערך הפנימי יתעצם, התלות בחיזוקים חיצוניים – תפחת."

פרויקט מעניין שהיה לך כחלק מהעבודה

הקורס הדיגיטלי שלי היה עבורי חוויה בלתי נשכחת רק מעצם המחשבה והעשייה שלו. כדי להכין אותו, עברתי במהלך ההכשרה שלי כנלפיסטית תהליך כדי להאמין בעצמי שאני מסוגלת. מאז הכל השתחרר. התחלתי להתאמן על סרטונים קטנים, צברתי ביטחון, לא פחדתי מהמערכות והשתמשתי בכל הכישורים והמשאבים שרכשתי כמנהלת מוצר במשך חמש שנים כדי להרים את הפרויקט בעצמי. כתבתי לבד את כל המערכים; תכננתי את הכל ברמה של דקות; ידעתי בדיוק מה ואיך אני רוצה שזה ייראה. אני מאוד מרוצה מהתוצאה וגאה בעצמי. תוך שבועיים מרוכזים הכנתי לי קורס ותוך חודשיים הוא היה באוויר לאחר כל העריכות."

איך את צומחת ממשברים?

"אני רואה בכל משבר הזדמנות לצמיחה. אני יודעת שגם אם יש רגעים קשים, אני קודם כל מאפשרת לעצמי להרגיש, אני לא מתחמקת מהרגשות כי אני יודעת שהתהליך הבריא הוא קודם כל לתת את הלגיטימציה הרגשית הזאת לעצמי. אם זה לבכות, לכתוב, לרוץ, להיות בשקט, לשיר, לרקוד… לא משנה מה הדרך, אבל לאפשר לרגשות לנוע בתוכי. אחרי זה אני מתחילה לארגן את המציאות בדרך שאוכל להכיל אותה ולגשת אליה ברמה הכי פרקטית שיש. אחרי שאפשרתי לעצמי גם להיות רגע ב'בור', להכיל את עצמי, להיות אמפתית כלפי המצב שלי לעצמי ומשם – אפשר לטפס למעלה ולפעול."

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת את התחושה שבה אנשים יוצאים מהמפגש איתי ואת הידיעה שעזרתי למישהו, שהקלתי, ששיפרתי. אני אוהבת שאני מצליחה לייצר מרחב של כנות, אמפתיה ואהבה, מרחב שהוא לא שיפוטי, שמאפשר לאנשים להיות מי שהם מבלי להתנצל על זה ולדעת שהם יכולים להרגיש שמקבלים אותם איך שהם. זה מרגש אותי כי זה פוגש אותי בעולם הפנימי שלי ועל הנקודות עליהן אני הייתי זקוקה בדיוק לדבר הזה. המפגש בין המתאמן לעולם הפנימי שלי משמעותי, כי הוא מהווה התפתחות דיאדית אינסופית בין בני אדם, וזה אחד הדברים שמרגשים אותי בתהליכים האלה."

רוצות להכיר את נגה הילה קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה