נשים ועסקים / חגית מרטינז

חגית מרטינז מעצבת טרריומים אמנותיים והיא בעלת המותג "העולמות של טאנטע הוץ". היא שופטת בינלאומית מוסמכת של תחרויות סיבולת סוסים והיא השופטת היחידה בארץ. הקימה לפני כשנה את עמותת "נחשווים" לקידום הכלה של אנשים עם מוגבלויות, באמצעות סדנאות שמועברות בבתי ספר ושילוב של אנשים עם מוגבלויות ואנשים ללא מוגבלויות בחוגי פנאי ומנהלת את העמותה בהתנדבות. וחוץ מ"העולמות של טאנטע הוץ" יש לה עסק לניהול שירותי משרד מרחוק.

חגית מרטינז מעצבת טרריומים אמנותיים
צילום: רונית ולפר

איך העסק התחיל?

"לפני כמה שנים הייתי בטיול קסום בצרפת. במהלך הטיול הזה, נשביתי בקסמה של חנות שהיו בה כלי זכוכית שמספרים סיפור של טבע, צמחייה ואסתטיקה. 'טבע בבועה'. טרריום. מצאתי את עצמי פתאום בלי אדמה ודשא לדרוך עליהם יחפה אז התחלתי ליצור לעצמי גינות קטנות, עולמות קטנים – וכל אחד שראה אותם ישר חייך. מאותו רגע, היה לי ברור שזה מה שאני רוצה לעשות – לעצב עולמות קסומים קטנים ולגרום לאנשים לחייך."

כמה משפטים על העסק

"בעולמות של טאנטע הוץ אני מעצבת טרריומים אומנותיים. טרריום הוא כלי מזכוכית שבו גדלים צמחים שונים. הוא נולד מהרצון להעביר צמחים טרופיים ליבשת אירופה במאה ה-19, מבלי שהם ימותו בהפלגות הארוכות. הטרריום "הקלאסי" הוא טרריום סגור, בו חיים צמחים שאוהבים לחות. הכלי הסגור מייצר מערכת אקולוגית, מיקרוקוסמוס, שמאפשרת לצמחים לשגשג בו ללא טיפול מיוחד. אין צורך להשקות אותם והם חיים כך זמן רב. יש גם טרריום פתוח – שבו ניתן לשתול צמחים שונים ומגוונים, כמו למשל סוקולנטים, שאוהבים פחות לחות וניתן לשלוט בהשקיה שלהם. בעולמות של טאנטע הוץ כל פריט נקרא הוץ והוא ייחודי ומעוצב אחרת. יש הוצים גדולים, יש קטנים, יש תלויים, יש פתוחים ויש סגורים ויש גם הוצים בהתאמה אישית ללקוח. ניתן לרכוש אותם באתר האינטרנט אונליין, או בדוכנים שאני עושה מדי פעם."

מה מיוחד במוצרים שלך?

"ההוצים שלי הם מיוחדים וחד פעמיים. יש רק אחד מכל אחד בכל העולם… אני מכינה אותם באהבה רבה, על פי ההשראה שעולה לי לראש באותו רגע, או אם ראיתי משהו שהשפיע עליי. אבל מה שאני הכי אוהבת בהם הוא שאנשים מתחברים אליהם, ולכן חשוב לי להקשיב ללקוחות שלי. יש כאלה שיבקשו צמח שונה, או להוסיף פריט, או דמות, לשנות קצת את העיצוב או את הכלי – ואני אעשה את זה באהבה רבה. זה גורם לאנשים באמת להתחבר למה שהם קונים וזה חשוב לי. ההוצים הם יצירה שלי, שמשולבת עם מה שהלקוח מרגיש."

חגית מרטינז מעצבת טרריומים אמנותיים
צילום: חגית מרטינז
צילום: חגית מרטינז
חגית מרטינז מעצבת טרריומים אמנותיים
צילום: חגית מרטינז

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"חשוב שתעשי מה שאת אוהבת ותאהבי את מה שאת עושה."

"אני ממליצה לך לרשום את כל המשימות שלך על דף ואז לחלק אותן לפי קטגוריות: חשובות ודחופות, חשובות ולא דחופות, רצויות ולא דחופות. ואז לחלק אותן שוב לפי זמן הביצוע – שעה ומעלה, חצי שעה-שעה ופחות מחצי שעה. למה? כי אז אפשר בקלות לדעת מה הסדר לבצע אותן וזה עושה סדר בראש."

"חשוב להגדיר את שעות העבודה שלך, כך שבשעה שהגדרת, את מסיימת לעבוד לאותו יום ומתפנה לעצמך ולמשפחה."

חוויות מרגשות בחלק מהעבודה

"אחד הדברים הכי מרגשים בהוצים שאני מעצבת, הוא שאנשים משתפים אותי אחרי הרכישה בתמונות, ומספרים לי איך הגיב מי שקיבל את ההוץ במתנה. זה נפלא לקבל את הפידבקים האלו ומרגש אותי שאנשים מרגישים צורך לשתף אותי ברגעים קטנטנים מהחיים שלהם. זה מבהיר לי עד כמה ההוץ הוא מתנה אישית שבה אדם אחד חושב על האחר ומשמח אותי להיות חלק מהתהליך הזה."

צילום: רונית ולפר

איך את צומחת ממשברים?

"משבר עבורי הוא הזדמנות ללמוד. אני יושבת עם עצמי ומנתחת את המשבר ואת עצמי ומנסה לצמוח מזה כמה שאני יכולה. אני מסתכלת לטעויות בעיניים ומקפידה לראות את החלק שלי בסיפור. לפעמים זה כואב, אבל תמיד זה חשוב."

מה את אוהבת בעבודה שלך?

אני מאד אוהבת לעצב את ההוצים שלי. לפעמים אני יושבת בצד ליד דוכן של 'העולמות של טאנטע הוץ' ומסתכלת על העוברים והשבים ועל התגובות שההוצים מעוררים אצלם. אני גם אוהבת לחלק לילדים שנעצרים ליד הדוכן 'חיפושיות חיוכים'. כשאני אומרת להם שככה קוראים להן, הם ישר מתחילים לחייך… לפעמים מגיע גם איש מבוגר שמתגבר על המבוכה, ומבקש גם הוא חיפושית חיוכים. פעם למשל, עברה אישה מבוגרת עם פנים מכווצות ומוטרדות, ממהרת לדרכה – אבל אז היא ראתה פתאום את העולמות הקטנים שעל הדוכן ולרגע הכל השתנה. הפנים שלה הוארו, הכל נפתח וחיוך גדול עלה על פניה. היא לא ראתה אותי, היא הייתה עסוקה בשלה והמשיכה בדרכה. אבל הרגע הזה הרחיב לי את הלב. לרגע נגעתי בה והעליתי בפניה חיוך. וזה שווה הכל."

רוצות להכיר את חגית קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה