נשים ועסקים / רותי פרגר-מאור

רותי פרגר-מאור היא פסיכולוגית חינוכית מומחית בכירה בעלת יותר מ-35 שנות ניסיון, מייסדת "מכון דרור לפסיכולוגיה וחינוך" בגבעתיים ועוסקת בייעוץ, אבחון וטיפול בתחום לקויות למידה והפרעת קשב וריכוז, הדרכת הורים ואנשי חינוך, תלמידים מחוננים ועוד. המכון פועל כבר 13 שנה, מכיל יותר מ-20 פסיכולוגים חינוכיים, ולאורך השנים הציל את עתידם של אלפי ילדים מכל הארץ.

רותי מאור פרגר מכון דרור לפסיכולוגיה וחינוך
צילום: אמנון חורש

איך התחילה הקריירה שלך כפסיכולוגית חינוכית?

"האמת שזה סיפור משעשע. כשעליתי לארץ כבר היה לי תואר שני (M.A) בפסיכולוגיה מאת אוניברסיטת בואנוס איירס, אך בשירות הפסיכולוגי בת"א ועל אף שהתרשמו מהמקצועיות ומהעברית שלי, טענו שאני 'לא מכירה את הישראלים עדיין' ולכן הציעו לי לחזור שנה מאוחר יותר. בדרך חזרה באוטובוס, ראיתי שלט 'כוח אדם' על בניין עיריית רמת גן. ירדתי, שאלתי אם צריכים פסיכולוגים וכבר למחרת קיבלו אותי. שם התחילה הקריירה שלי כפסיכולוגית חינוכית בישראל, ולאחר מספר שנים אף הקמתי את מרכז האבחון של העירייה שהיום הוא כבר שירות פסיכולוגי משלים שעושה הרבה יותר מאבחון קשיים רגשיים ולימודיים אצל בני נוער וילדים בגילאים שונים."

ספרי לי על מכון דרור לפסיכולוגיה וחינוך

"את המכון הקמתי בשנת 2008, אחרי 12 שנים שבהן כבר עבדתי כפסיכולוגית חינוכית בקליניקה פרטית. השאיפה המרכזית הייתה להגיע לכמה שיותר ילדים שצריכים עזרה, ולהעניק להם את המענה הפסיכולוגי שיהפוך את העתיד שלהם לטוב יותר. עם הזמן התמקצעתי והוסמכתי כמדריכה, גידלתי תחתיי פסיכולוגים נוספים שראיתי בהם את הניצוץ שיש בי והחלטתי להתרחב ולפתוח מכון מקצועי. היום מכון דרור לפסיכולוגיה וחינוך יושב בשכונת שינקין המקסימה בגבעתיים ומאבחן ומטפל בלמעלה מ-1,500 ילדים בשנה." ליצירת קשר מוזמנות להיכנס לאתר, לערוץ היוטיוב ולדף העסקי של המכון.

צילום: אמנון חורש

מה הייחודיות של הגישה שלך ושיטת העבודה של המכון?

"במילה אחת? בית. ילדים עם קשיים יוצרים משפחות עם קשיים. כשהם מגיעים למכון הם פותחים בפנינו את הלב, ואנחנו מחזירים ונותנים להם להרגיש בטוחים, רצויים, כמו בבית. זה מיוחד כי למרות המקצועיות של הצוות, הדגש על עדכון שיטות האבחון והטיפול וההשתלמויות וההכשרות המועברות מדי שנה, אנחנו תמיד נדבר לילד ולהורה בגובה העיניים, נקפיד לתת להם תחושת נינוחות וחמימות, ממש כאילו הם חלק מהמשפחה."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"פיתוח מסוגלות עצמית – אי אפשר להשאיר חלומות במגירה. אם יש לך חזון מסוים, את צריכה לקחת אותו עד הסוף וליישם אותו, אבל לא מתוך רצון בלבד, אלא מתוך מעשה. יש תחום מסוים שמעניין אותך? תלמדי אותו באקדמיה, קחי קורסים, השתלמויות מקצועיות. מסוגלות עצמית תרים את הקריירה שלך בזכות ולא בחסד."

"ניצול הזדמנויות עבודה – בעולם כמו של היום, הזדמנויות מחכות לך בכל פינה. שיחה עם חברה יכולה לסגור לך ראיון עבודה, פוסט בפייסבוק יכול לתת לך רעיון להזדמנות עסקית, מפגש אקראי עם לקוח יכול לסדר לך שיתוף פעולה מעניין. תהיי פתוחה לעולם, תהיי קשובה לסביבה, ההזדמנויות מחכות לך כדי שתיקחי ותתפתחי איתן."

"אמונה בעצמך, סבלנות ואהבה – את הערכים האלה אני חושבת שצריך להטמיע בחיים באופן כללי, ובכל זאת, כשזה נוגע לקריירה, צריך להבין שאי אפשר תוך חודש ואפילו תוך שנה להיות האישה המצליחה שאת חולמת להיות. דברים נבנים לאט, צעד צעד. גם אני לא פתחתי מכון מייד כשעליתי לארץ. את צריכה להאמין בעצמך, במסוגלות שלך, לנצל הזדמנויות לאורך הדרך, אבל להיות סבלנית, גם אם ההתקדמות איטית… ותמיד לאהוב את מה שאת עושה – רק כך לא תעבדי יום בחייך."

ספרי לי על חוויה משעשעת שיצא לך לחוות במהלך העבודה

"כחלק מטיפול בילד מקסים בן 7.5, שיחקנו במשחק הקלפים 'טאקי'. המטרה במשחק היא להיפטר מכל הקלפים. מה הילד עשה? הפוך. לקח עוד ועוד קלפים מהקופה בתורו, עד שקיבל את הקלף המיוחד עם החץ האפור שההוראה שלו היא החלפת כל סט הקלפים עם השחקן האחר. הוא המתין בסבלנות עד שאשאר עם שני קלפים בלבד ולאחר מכן שלף את הקלף כך שהתחלפנו: עכשיו לי היו 20 קלפים ולו רק שניים. הוא כל כך התרגש כשהוא ניצח, כי הוא ידע שהוא פעל באופן יצירתי וניצל את חוקי המשחק לטובתו. החוכמה של ילדים בגילאים האלה מפתיעה אותי כל פעם מחדש!"

רותי מאור פרגר מכון דרור לפסיכולוגיה וחינוך
צילום: אמנון חורש

מהי הדרך שלך להתמודד עם משברים ולצמוח מהם?

"כמו בנהיגה, כשאת עוברת בירוק ורואה רכב מהצד שעבר באדום וכמעט מתנגש בך – את לא יכולה לעצור ולהיכנס לפאניקה. את חייבת לבלום, לצפור, להאיץ, לתפקד ולהפעיל את הרכב כדי למנוע את התאונה. כך גם עם משברים – צריך קודם לנהל אותם, להגיע לפתרון בקור רוח. בהמשך יהיה זמן להילחץ, להרגיש את דפיקות הלב של'מה היה יכול לקרות אילו…"

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"לעבוד עם הילדים, עם ההורים, להדריך את הפסיכולוגים של המכון. לאורך שנות הקריירה ראיתי פעם אחר פעם איך עתיד שלם של משפחה ניצל בזכות ערנות ההורים והאבחון והטיפול הפסיכולוגי המדויק. במקום לתת כדורים וכימיקלים לילד שבסך הכל חווה קושי לגיטימי במהלך רכישת הכלים הלימודיים והרגשיים – יש מגוון רחב של פתרונות שנכונים יותר עבור הילד ועוזרים לו להגיע להישגים, להתפתח בצורה תקינה ולגדול להיות אדם מאושר."

רוצות להכיר את רותי ואת מכון דרור קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לערוץ היוטיוב ולדף העסקי של המכון.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה