נשים ועסקים / דבי קצב

דבי קצב היא "המתקצבת" – יועצת כלכלית אישית מהמובילות בארץ, מרצה, יזמת, ומרואיינת מבוקשת בתקשורת. דבי מלווה משפחות ועסקים קטנים בתהליכים כלכליים שונים. דבי מפתחת כלים, שיטות עבודה וקונספטים המאפשרים ליישם את הניהול הכלכלי בחיים האמיתיים והיא גם מנטורית ליזמים מתחילים.

צילום: נטע ישראל-שחק

איך העסק התחיל?

"את העסק הקמתי בקיץ 2011, מספר חודשים אחרי שסיימתי את לימודי הייעוץ והאימון לכלכלת המשפחה. תמיד שאפתי להיות עצמאית, אך נסיבות החיים לא אפשרו לי זאת מבחינה כלכלית. ההחלטה להקים את העסק לא הייתה פשוטה כלכלית אך האמנתי בעצמי והאמנתי שהתחום שבחרתי מאד מתאים לי ולכישורים שלי, אז שרטטתי תכנית כלכלית שכללה ויתורים שונים, וידעתי שאצטרך לעבוד מאוד קשה כדי להתפרנס יפה, בתחום שלא קל להתפרנס בו. כל זה פגש את הרצון שלי להיות זמינה לילדיי שהיו קטנים אז. בניתי תשתית שיווק שהתאימה לי ולאופי שלי אך גם הוציאה אותי מאזור הנוחות שלי, ובזכות לקוחות מקסימים שהאמינו בי למרות הניסיון המועט שלי בתחום, התחלתי לגדול ולהתפתח."

כמה משפטים על העסק

"הדגש שלי הוא על יעוץ וליווי בתחומי הניהול הכלכלי האישי, בעיקר סדר, הבנה והתייעלות בתקציב השוטף, בפוליסות ובחסכונות, ושינוי הרגלים היכן שנדרש. אני עובדת עם לקוחות פרטיים וגם עם עצמאיים שזקוקים למעקב אחר החשבונות וייעוץ מזווית שונה מזווית הראייה של רואה חשבון. יש לקוחות אותם אני ממש מלמדת, במטרה שיעשו את הדברים לבד, ויש לקוחות שאני מלווה לאורך הזמן, חלקם לקוחות שלי כבר שנים. בנוסף, אני מעבירה הרצאות לגופים שונים, וגם כותבת תוכן בהזמנה."

מה מיוחד בתהליך איתך?

"התהליך הראשוני איתי הוא תהליך עמוק מאד במהלכו אנחנו עוברים על כל חיוב וחיוב. אני מתאימה את התהליך ללקוחות, למטרות וליכולות הטכניות שלהם, חושפת אותם לכלים שונים שקיימים היום כדי להקל על התהליכים, על יישום ההמלצות ועל ההבנה, ומכוונת אותם גם לשמירה בצורה מסודרת ולוגית על המידע שלהם. התהליך איתי מלווה בהרבה צחוקים וחשיבה יצירתית, הלקוחות נכנסים לי ללב ואני תמיד מזמינה אותם לשמור איתי על קשר, לעדכן מה קורה איתם, גם אחרי שההתקשרות הרשמית ביננו הסתיימה. אני זמינה בשעות לא שעות, ועובדת בעברית, אנגלית ואפילו ספרדית – שלוש שפות האם שלי."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"לעקוב בעצמך ומקרוב אחר הנתונים הכלכליים של העסק – חשבון הבנק, כרטיס האשראי, ההוצאות, ההכנסות, פנסיה, חסכונות. לא להסתמך רק על רואה החשבון או בן/בת הזוג."

"לסגור את כל הפרטים מול הלקוחות בכתב: הצעת מחיר, הסכם עבודה, סיכומי פגישות, משימות, תזכורות."

"למתוח את עצמך מחוץ לאזור הנוחות אך עם זאת להישמע לתחושות הבטן, לא לעקוב בצורה עיוורת אחרי גורואים שונים."

דבי קצב יועצת כלכלית אישית
צילום: נטע ישראל-שחק

חוויות מעניינות שיש לך כחלק מהעבודה

"כל לקוח הוא מיוחד לי מאד אבל כאן ארצה לספר דווקא על החוויה שלי בשיווק של העסק שלי שהוא בעצם שיווק עצמי כי העסק קרוי על שמי (אני = העסק). במהלך השנים עשיתי דברים שלא רק שלא חלמתי לעשות, מחלקם אפילו פחדתי ממש: כתיבת טור קבוע במאקו, אין ספור ראיונות במדיה, פינה קבועה ברדיו, הקמת פודקאסט ועוד. לשים את עצמך שם בחוץ זה לא קל בכלל, במיוחד לאדם כמוני שמאד לא אוהב חשיפה. לקח לי זמן להבין את הגבולות שלי בתחום הזה, וזה משהו שחשוב לי להעביר לכל עצמאית, כמו אלו שאני מלווה בהתנדבות בפרויקט 'הדור הבא' של עיריית כפר סבא כבר מספר שנים".

איך את צומחת ממשברים?

"משבר הוא רגע מבאס מאד, אך אצלי די מהר אחרי הדכדוך מגיע שלב ההבנה ושינוי הגישה והתכניות, שמוביל אותי למקומות מעניינים וטובים. מאד מאמינה באמרה 'כל עכבה לטובה'."

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת את הרגע בו הלקוחות שלי מבינים משהו שלא ידעו קודם כמו למשל זכות או עוולה צרכנית, כסף שלא ידעו עליו, הפער בין מה שחשבו שהם מוציאים בסעיף מסוים לבין האמת וכו'. אני אוהבת לראות את השינויים המדהימים שהם עושים בעקבות הפגישות ביננו ואוהבת ללמוד על כלים שיווקיים וטכנולוגיים שונים, העוזרים בחיים ובעסק."

רוצות להכיר את דבי קצת יותר? מוזמנות להכנס לאתר או לפנות במייל או בוואטסאפ .

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה