נשים ועסקים / דנה מורן

דנה מורן היא מעצבת פנים, מתכננת ומעצבת בעיקר בתים פרטיים, וילות, דופלקסים ודירות בסגנון ישראלי עכשווי, עיצוב ששואב השראה מהנופים, האנשים והאדריכלות של הארץ.  בנוסף, היא גם המנהלת האקדמית של המגמה לעיצוב פנים במכללת פרוג – בית ליוצרים חרדים, בעלת תואר ראשון מהאוניברסיטה העברית, ותואר שני במנהל עסקים. כאורח חיים, רצה למרחקים ארוכים (מרתון ומעלה) בשבילים שיש לארץ הנפלאה שלנו להציע.

דנה מורן מעצבת פנים
צילום: נועה רטינסקי

איך העסק התחיל?

"העסק התחיל מתוך מקום שבו רציתי להביע יצירתיות בצורה אחרת. במשך כמעט שני עשורים עבדתי כשכירה בתחום השיווק. רגע לפני שנרשמתי לתואר שני נוסף, עצרתי. הבנתי שאני צריכה לעשות שינוי משמעותי בקריירה. אז גם הבנתי מה הכיוון – עיצוב פנים. מה שמשך אותי, בראש ובראשונה זה האסתטיקה, היופי והיצירה. וככל שנכנסתי יותר עמוק לתחום, היה לי ברור שבלי תכנון נכון, כל אלו לא יוכלו לבוא לידי ביטוי. עיצוב פנים הוא הרבה יותר מאשר לסדר כריות על ספה וטעם טוב ברהיטים. זו מקצוע שמשלב המון אסטרטגיה, חשיבה לטווח ארוך, ראיה תכנונית ודיוק בפרטים. אלו הם הדברים שמשכו אותי פנימה לתוך התחום. כדי להעביר את זווית הראיה הזו הלאה, היום אני גם מלמדת סטודנטיות לבחון את המקצוע גם בעיניים האלו."

כמה משפטים על העסק

"העסק מתמקד בעיקר בעיצוב של בתים פרטיים. החל מתכנון מאוד קפדני שמשקף פונקציונלית את ההתנהלות בבית, ועד להבאת האישיות של המשפחה כלפי חוץ גם בעזרת הפריטים העיצוביים. פונים אלי מגוון של אנשים. כאלו שרוצים לשפץ בית קיים, רוכשי דירות מקבלן שצריכים עזרה בהתאמת הדירה לייחודיות שלהם וגם משפחות שבונו בית."

דנה מורן מעצבת פנים
צילום: גלעד רדט
צילום: גלעד רדט

מה מיוחד בתהליך איתך?

"לכל תא משפחתי ולכל בית יש סיפור משלו. אני אוהבת לחשוף את זה. את ה- DNA הזה. להביא את האישיות שלהם דרך העיצוב. זה אומר בהכרח שאני מאוד נוכחת גם בתהליך ההכנות והתכנון וגם בביצוע עצמו, משתלבת כחלק מהמשפחה והבית ובסוף התהליך, רב הלקוחות הופכים להיות חברים שלי. התהליך נעשה עם הרבה שיתוף של מידע ושל החשיבה שנעשית מאחורי הקלעים. כל ההחלטות הן בשיתוף. תמיד אני זוכרת שמי שישתמש בסוף בבית זו המשפחה. לכן התוצר הסופי חייב להתאים למה שהם רוצים. הם, מבחינתי, חייבים להיות חלק פעיל בתהליך."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"להיות 'המבוגר האחראי', לנווט את עצמינו ואת הלקוחות בין המון צמתים של קבלת החלטות. זה מחייב להיות מאוד מקצועיות, כדי שהלקוחות ירגישו בטוחים בתהליך ובקבלת ההחלטות."

"משמעת, משמעת, משמעת! משמעת חשובה להתנהלות נכונה כעסק ולא רק כבן אדם. לעמוד בלוחות זמנים, לטפל במשימות כראוי, ללמוד ולהשתלם, התנהלות כלכלית נכונה. כל אלו דורשים משמעת עצמית גבוהה.
בתחושתי, הלקוחות שמים לזה לב ומקבלים את הרצינות שלי בצד החברות."

"לא להפסיק לשווק. ממש כמו בספורט, ככל שנתאמן יותר נצליח יותר, כך גם בשיווק של העסק. ככל שנשווק יותר כך נחשף יותר ונגיע ליותר לקוחות פוטנציאלים. ברגע שנפסיק להתאמן, נאבד את מה שהשגנו. כך גם בשיווק. נפסיק לשווק וישכחו אותנו. ממליצה לסגל מודעות שיווקית גבוהה."

דנה מורן מעצבת פנים
צילום: דנה מורן
דנה מורן מעצבת פנים
צילום: גלעד רדט

איך את צומחת ממשברים?

"אחד המשברים שניתן לנתח הוא התקופה שבה פתחתי את העסק. עברתי ממשרת שכירה מתגמלת לעצמאית, התחלתי תהליך גירושין ונקלעתי לפציעת ריצה מאוד משמעותית – הכל באותו שבוע! זה כמו ללחוץ על הכפתור של ה- Reset ולהיפלט למציאות חדשה בין לילה. לקח לי שבוע בערך להבין מהי הסיטואציה החדשה ומכאן לנתח מהן הפעולות שאני צריכה לעשות כדי להתרומם. המישור של העסק ושל הריצה עבדו כמעט במקביל. בעסק בניתי תכנית שיווק שתגדיר לקוחות פוטנציאלים ופעילויות שיביאו אותי אליהם. בספורט, נבנתה לי תכנית של תרגילי שיקום עם תחרות מטרה להגיע אליה.
הכלים האפקטיביים ליציאה מהמשבר היו היכולת לראות לטווח ארוך מעבר למטרות שמתחת לאף, היכולת להיות סבלנית ולעקוף משברים קטנים בדרך, ולא לקצר תהליכים. אלו הובילו אותי להצליח בשניהם."

 מה את אוהבת בעבודה שלך?

"בעיקר את הלקוחות. אלו אנשים שאני בוחרת לעצב להם את הבית, בדיוק כמו שהם בוחרים בי כשותפה לדרך. החיבור הזה מביא לתוצאות נפלאות. התהליך הוא לרוב חוויה טובה לשני הצדדים. בסיכומו, לראות את הבית היפה שלהם – מעורר התלהבות. לראות את החיוך והסיפוק שלהם מכל השלבים והתוצאה – זה מרגש במיוחד. את זה אני מאוד אוהבת."

רוצות להכיר את דנה קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה